Go to content

Zapraszamy na konferencję „Życie od nowa. Zbuduj lepszą przyszłość po rozstaniu i rozwodzie”

Zapraszamy na konferencję „Życie od nowa. Zbuduj lepszą przyszłość po rozstaniu i rozwodzie"
Fot. iStock / pixelfit

Kiedy pojawia się kryzys związany z rozstaniem, chcielibyśmy szybko zapomnieć o tym co było, przestać czuć nieprzyjemne emocje i wejść w nowy związek.
Prawda jest taka, że tylko podjęcie refleksji nad wcześniejszymi doświadczeniami i wzięcie za nie odpowiedzialności, a także praca nad sobą pozwala stworzyć fundament nowego, lepszego życia. Kryzysy są po to, aby wyciągać z nich mądrość i bazując właśnie na niej, tworzyć swoją nową rzeczywistość.

Najnowszy projekt Fundacji Życie Od Nowa (link www.fundacjazycie.eu) powstał z myślą o osobach, które doświadczyły rozstań, rozwodów lub nie potrafią odejść z toksycznych związków.  Pomysł zapoczątkowała Dorota Pawelec, założycielka platformy Babski blues (www.babskiblues.pl ), która jest prezesem fundacji.

„Sama przeszła trudny rozwód, zrealizowała więc pilotażowy projekt pomocy kobietom „na zakręcie” (https://www.youtube.com/watch?v=aUfuYQLpYBU)

Projekt polegał na odnowie wewnętrznej i zewnętrznej. Kobiety dostały wsparcie terapeutyczne oraz pomoc dietetyka i trenera osobistego. Wisienką na torcie była zmiana wizerunku. Zgłaszały się głównie kobiety, które samodzielnie wychowują dzieci. Czasem ta samodzielność wynikała z brania na siebie wszystkich obowiązków rodzicielskich, a czasem to rozwód powodował nową rzeczywistość, w której trudno było się im odnaleźć. Dlatego powstał pomysł pomocy osobom, które znalazły się w sytuacji rozwodu, czy rozstania.

„Doskonale rozumiem ogrom trudnych sytuacji, z którymi mierzą się osoby po rozwodzie, wiem też, że kluczem do ulepszania własnego życia jest praca nad sobą. Wierzę w to, że można wtedy otworzyć się na czucie własnych potrzeb, nauczyć się radośnie żyć, wpływając tym samym na budowanie świadomych relacji, realizację siebie i swojego potencjału.”

Motto Fundacji Życie Od Nowa brzmi: „Najtrudniejsze życiowe doświadczenia mogą stać się naszą największą szansą”.

Najnowszy projekt Fundacji zakłada serię konferencji zatytułowanych ”Życie od Nowa”

Pierwsza odbędzie się już 7 czerwca w Warszawie. Na każdej z konferencji chcemy wyłonić po 2 osoby, które wezmą udział w programie przemiany.  Pracują one z terapeutą, coachem, dietetykiem, trenerem osobistym. Wybrane osoby również mają możliwość skorzystania ze wsparcia mediatora, który w sposób bezkonfliktowy pomoże przejść przez rozwód.

Oprócz zmiany wewnętrznej członkowie projektu otrzymują także pakiet zabiegów upiększających oraz pracują nad zmianą wizerunku.

JEŚLI…

  • Nie możesz dojść do równowagi po rozwodzie
  • Jesteś w trudnym, toksycznym związku
  • Jesteś w trakcie ciężkiej rozprawy rozwodowej
  • Jesteś ofiarą przemocy ekonomicznej
  • Chcesz stworzyć szczęśliwy i spełniony związek
  • Potrzebujesz wsparcia, aby podjąć właściwą decyzję na temat twojego związku – rozstać się albo może pracować nad nim

.. to nasza konferencja jest właśnie dla CIEBIE!

TEMATY, które poruszymy podczas konferencji:

Jak „zbudować się” na nowo po rozwodzie? Jak zadbać o siebie i swoje potrzeby?
Mediacja jako jedna z najskuteczniejszych metod rozwiązywania sporów, otwierająca nowe perspektywy, pozwalająca osiągnąć porozumienie satysfakcjonujące dla obu stron
Jak być osobą zadbaną finansowo? Budować niezależność i poczucie bezpieczeństwa, zarządzać finansami
Osoba pewna siebie i swojej wartości
Poznaj swoje prawa: przemoc ekonomiczna – niealimentacja
Czy dobry związek po rozwodzie jest możliwy? Jakiej trzeba dokonać zmiany w sobie, aby mógł zaistnieć na nowych, lepszych warunkach?
Metody na radzenie sobie ze stresem
Rozwód a dziecko, czyli jak przejść przez ten trudny czas bez szkody dla dzieci

Wśród naszych prelegentów znalazły się: Katarzyna Malinowska, Celina Szumska

Justyna Żukowska, Sylwia Wurst, Monika Kowalik, Barbara Kania, Joanna Godecka, Magda Adamowska

GDZIE?
Hala Sportowa „Koło”
ul. Obozowa 60
01 – 423 Warszawa

KIEDY:
6 września, godz 9.00-18.00

LINK DO ZAKUPU BILETU:
https://evenea.pl/imprezy/konferencje/warszawa/konferencja-zycie-od-nowa-zbuduj-lepsza-przyszlosc-po-rozstaniu-i-rozwodzie-221067/?source=directory

NASI PARTNERZY:
Sympatia.pl
Stowarzyszenie „Dla naszych dzieci”
Oh!me.pl
Babski blues.pl
Angora

Wkrótce szczegółowy program wystąpień!