Go to content

Dziś już nie pamiętam naszej miłości. Pamiętam tylko strach i ból. Akcja #Niewysłany List

Akcja #Niewysłany List

Drogi były mężu,

kiedyś byłeś wszystkim. Całym moim światem i jedynym marzeniem. Kochałam i dawałam szansę jedną za drugą. Piętnaście lat tak minęło. Na początku było jak o tym marzyłam. Nie mieliśmy wtedy nic- tylko siebie. Całymi dniami potrafiliśmy spacerować po lesie i nigdy nie mieliśmy siebie dość. Ale z biegiem lat i przybywających pieniędzy na koncie i rzeczy w domu- coś się zagubiło. Ciebie było coraz mniej. Dzień po dniu, krok po kroku znikałeś z tego domu zostawiając mnie tam samą. W miarę jak ty więcej balowałeś i imprezowałeś, ja grzebałam się coraz bardziej po obowiązkami.

Już nie stałeś po mojej stronie, nie broniłeś, nie wspierałeś. Z czasem wszyscy i wszystko było ważniejsze od nas jako rodziny.

Pojawiły się alkohol, zdrada, utarczki, kłótnie. A ja ciągle trwałam wybaczając, dając szanse jedną za drugą, aż prawie nic ze mnie nie zostało. Ale walczyłam i wierzyłam. Ufałam i trwałam. Jak chorowałeś, jak straciłeś pracę, jak zmarł twój ukochany dziadek, jak szef był niedobry. Tłumaczyłam ciebie, że zmęczony, że zapracowany, że trudne dzieciństwo…

I wtedy mnie złamałeś. Zabiłeś resztki tego co było w nas dobre.

Dałeś się zmanipulować zawistnym ludziom. Tak łatwo ci to przyszło. Po 15 latach mojego trwania przy tobie, zrobiłeś to, co jest niewybaczalne.

Nigdy nie zapomnę pierwszego uderzenia. Noc jak każda inna. Ale uznałeś, że za głośno bawię się z naszym dzieckiem. Cios przyszedł znienacka, a do mnie nie docierało: ale jak? ale dlaczego?

Powinnam była już wtedy odejść. Ale naiwna jaka byłam, nie potrafiłam sobie wyobrazić, jakie piekło mi zgotujesz.

Potem była już równia pochyła. Wszystko potoczyło się tak szybko. Trwało tylko miesiąc. Ale ten miesiąc był dla mnie, jak jeden niekończący się koszmarny dzień. Nie pamiętam wszystkiego. Chronologia się zatarła, zlała w jedno. Wszystko co dziś jestem w stanie uchwycić to strzępy zdarzeń. Jak klatki w filmie. Ty z kijem do baseballa nad moją głową. Twoje zimne oczy, kiedyś takie ciepłe i kochające, a potem pełne nienawiści i szału. Ten ruch ręki, gdy przejeżdżałeś palcem po mojej twarzy i słowa: „To oko będzie sine, z tej wargi spłynie krew, a potem zrobię ci sycylijski krawat”. Nawet nie wiedziałam skąd znasz te słowa.

Miesiąc. Tyle to trwało zanim pod osłoną nocy i policji uciekłam zostawiając wszystko, co budowałam 15 lat. Te ściany malowane własną ręką, te pokoje pełne mojego serca. Uciekałam 3 lata, bo nie dawałeś mi odejść. Długo mi zajęło zanim znowu poczułam się bezpieczna.

Pięć lat temu zniszczyłeś nie tylko naszą małą rodzinę i dom. Zniszczyłeś moje serce, moją naiwność, zdolność ufania ludziom, poczucie bezpieczeństwa.

Dziś już nie pamiętam naszej miłości. Pamiętam tylko strach i ból.

A ty wszystkiemu zaprzeczyłeś. Do dziś zaprzeczasz. Wszystkim powtarzasz, że to sobie wymyśliłam. Że to ja ciebie skrzywdziłam. Niszczysz mój wizerunek wmawiając nieistniejące zdrady. Bo przyznać się do prawdy- tego byś nie zniósł.

Pewnie sam wierzysz już w swoje kłamstwa, bo tak często je powtarzałeś. I nie żałujesz. Nigdy nie przeprosiłeś. Skrucha, poczucie winy- nie istnieją w twoim słowniku.

Odbudowałam moje życie na nowo. Odrodziłam się niczym feniks z popiołów. Chociaż bardzo się starałeś mnie zniszczyć. Uciekłam na drugi koniec kraju. Sprawiedliwość zawiodła, bo nie było dowodów ani wiarygodnych świadków. Ale się nie poddałam. Walczyłam o swoje życie. Sama zaleczyłam te rany w moim sercu i umyśle. I wygrałam.

Ale mimo to paradoksalnie dziś w tym niewysłanym liście tobie dziękuję. Bo chociaż to, co zrobiłeś było potworne, dało mi siłę by odejść. Drobne zdrady i kłótnie wybaczałabym do końca świata i jeden dzień dłużej. Żyjąc niczym ptak w klatce, jedynie na pół gwizdka. Gdy miłość do ciebie została brutalnie przez ciebie zamordowana- odzyskałam wolność i siłę.

Dziś spełniam marzenia, podróżuję, kocham i jestem kochana. Szanuję siebie i wiem czego unikać, na co się nie godzić.

Rozwinęłam skrzydła i szybuję po bezkresnym niebie wolna i szczęśliwa. Niczym orły i sokoły. U twego boku- to było niemożliwe.

Dziś nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Nie ma błędów- są lekcje. Niczego nie żałuję i mam spokój w sercu.

A ten spokój to wartość bezcenna.

Mimo że to bardzo osobiste, pragnę się tym podzielić.

H.

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.