Listy do redakcji

Dziękuje wam również za to, że dzięki wam spełniam się jako tancerka. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
8 czerwca 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0
 

Moje kochane córeczki,

Jesteście moim prawdziwym skarbem.

Wszystko co najpiękniejsze przeżyłam dzięki WAM ! Dzięki wam rozumiem co to znaczy bezwarunkowa i prawdziwa miłość. I doświadczam tego cudownego uczucia codziennie. Uczycie mnie radości, doceniania tego co tu i teraz, ale i cierpliwości. Dziękuje wam również za to, że dzięki wam spełniam się jako tancerka. Za nasze wspólne lekcje tańca, gdzie we trzy realizujemy swoje marzenia, a to wy namówiłyście mnie na lekcje tańca. To piękne że kochamy robić to samo. Jesteście moimi małymi skarbami i pamiętajcie że gdy bywam nadopiekuńcza to dlatego że jesteście moim całym światem. Wybaczcie mi jeśli czasem was krzywdzę, ale robię to nieświadomie, albo dla waszego dobra. Moje małe kwiatuszki kocham was.

J.K.


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Listy do redakcji

Lubisz smak jogurtu? Poznaj 7 powodów, dla których warto jeść go częściej

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
8 czerwca 2016
jogurt
Fot. Pixabay / bzwei / CC0 Public Domain
 

Jogurt to napój mleczny powstający na skutek fermentacji powodowanej przez żywe kultury bakterii. Dostępny w wielu wersjach i z różnymi dodatkami, zdobył wielu wielbicieli nie tylko ze względu na smak, ale i właściwości zdrowotne. Szczególnie powinny sięgać po niego osoby, które nie lubią smaku mleka lub cierpią na nietolerancję laktozy – cukru mlecznego. Jogurt z powodu pracy bakterii jest łatwiej przyswajalny od mleka.

Jogurt ma wiele zalet dla zdrowia i urody

1. Zawiera dobroczynne żywe kultury bakterii

Naturalny jogurt obfituje w bakterie probiotyczne, które osiedlają się w przewodzie pokarmowym. Tam pełnią ważne zadanie,  wytwarzając witaminę K, pomagając w pracy układu trawiennego (wspomagają trawienie, zapobiegają wzdęciom i zaparciom) a także usuwają szkodliwe mikroorganizmy.

2. Jest bogaty w witaminy

Jogurt zawiera dużą ilość fosforu, potasu, wapnia, cynku, witaminy B2 i B5, B12,  jest bogatym źródłem jodu.

3. Wzmacnia odporność

Bakterie probiotyczne aktywują limfocyty T, które zwalczają chorobotwórcze drobnoustroje, neutralizują toksyny i substancje rakotwórcze. Bakterie jogurtowe hamują rozwój szkodliwych bakterii w jelitach.

4. Służy jako kosmetyk

Jogurt jest bogaty w witaminy z grupy B, cynk, wapń i białko. Dzięki temu nadaje się do tworzenia domowych maseczek dla suchej skóry, oraz zniszczonych włosów.

jogurt


Fot. Pixabay / LeFox / CC0 Public Domain

5. Pomaga w utrzymaniu szczupłej sylwetki

Jogurt bogaty jest w wapń, którego obecność wysyła sygnały do komórek, by ograniczyły wydzielanie mniej kortyzolu, który odpowiada za gromadzenie tłuszczu w okolicach brzucha.

6. Sprzyja prawidłowemu ciśnieniu krwi

Potas obecny w jogurcie, pomaga zrównoważyć nadmiar sodu w organizmie, który przyczynia się do występowania nadciśnienia.

7. Pomaga w regeneracji organizmu po treningu

Odpowiednie proporcje białka do węglowodanów, czynią z jogurtu świetną przekąskę po treningu. Łatwo przyswajalne białko przyspiesza regenerację mięśni, a węglowodany wyrównują deficyt energetyczny.

Niestety, udowodnione działanie lecznicze mają tylko niektóre szczepy bakterii.


źródło: kuchnia.wp.pl


Listy do redakcji

5 cech, które pomagają żyć. Każdy może je w sobie odkryć

Katarzyna Troszczyńska
Katarzyna Troszczyńska
8 czerwca 2016
Fot. iStock / Peter Zelei

 Dwie osoby dostały taką samą, super, szansę. Jedna z niej skorzystała, choć musiała pokonać strach, niepewność, zacząć robić rzeczy, których do tej pory nie robiła. Druga się poddała. Ta druga jest wyjątkowo inteligentna, mądra, wrażliwa.  Tylko, że co z tego? Być może nie miała tych pięciu cech dzięki, którym łatwiej się żyje, osiąga cele. Jakie to cechy?

Pewność siebie

Nie zadufanie w sobie, ale pewność wynikająca ze świadomości. To są moje mocne strony, w tym jestem dobra, to potrafię. Pewność siebie to jest też świadomość, że pewne rzeczy mogę kontrolować i zależą one w dużej mierze ode mnie.

Według dr Rezy Hasmath, australiskiej badaczki pewność siebie jest istotnym składnikiem sukcesu w pracy i zwiększa prawdopodobieństwa kolejnych awansów. Osoby pewne siebie zarabiają też więcej od tych mniej pewnych siebie. Nawet jeśli kompetencje i umiejętności mają podobne.

Optymizm

Który polega na tym, że człowiek nie zanurza się w negatywnych myślach, nie pielęgnuje wątpliwości i lęku. Ogromną siłą jest znajdowanie sensu w złych wydarzeniach  i traktowanie ich jako motywacji do zmiany życia.

Dobra wiadomość jest taka, że optymizmu można się nauczyć.

Wytrwałość

Bez tego nawet największy talent może zostać zmarnowany.  Wytrwałość to jest realizowanie celu, cierpliwość, gotowość do ponoszenia różnych kosztów podczas drogi do celu.

Chęć rezygnacji pojawia się prawie zawsze, szczególnie, gdy poświęcamy się czemuś, a to nie przynosi od razu wymiernych efektów.  Ale lepiej stosować się do słów Winstona Churchill mawiał: „Kiedy idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się, idź dalej”.

Dobra wiadomość jest taka, że wytrwałości też można się nauczyć. Ważna jest motywacja. Trzeba wiedzieć jaki sens ma nasze działanie, do czego ma doprowadzić i dlaczego tak nam na nim zależy.

Otwartość

Na zmianę, na krytykę, na innych. To jest elastyczność, która pomaga dostosowywać się do zmieniających się warunków. Według psychologów otwartość to cecha naszego temperamentu. Jednak można nad nią pracować. Jak? Przekraczając, na przykład, różne swoje granice. Im więcej zmian, więcej ludzi wokół tym bardziej musimy uczyć się otwartości.

Odpowiedzialność

Według badań to jedna z najważniejszych cech, którą powinien posiadać dobry pracownik. Co to jest odpowiedzialność? Świadomość i waga wypowiadanych słów, zdyscyplinowanie, dotrzymywanie umów, wewnętrzna kontrola, stałość. Cecha, która sprawia, że ludzie czują się z nami bezpieczni, chętnie powierzają nam zadania, wiedzą, że można na nas liczyć, a to co mówimy, obiecujemy dziś ważne jest tak samo jutro, i pojutrze.


Zobacz także

Jesteś Najpiękniejszym prezentem jaki mogło dać mi życie”. Akcja „List do dziecka”

„Mam dosyć słuchania, że muszę kochać swoje niedoskonałe ciało. Dajmy sobie prawo do rozpaczy"

Każdy ma swój niewysłany list. „Nauczyliście mnie, że furczeniem i wrzaskami można osiągnąć więcej”

„Wiem, że docenisz wspólny spacer nad Wisłę, jak byłaby to najfajniejsza i największa budowla Lego”. Akcja „List do dziecka”