Go to content

Dzięki Tobie nauczyłam się, że kilka minut może zdecydowanie wystarczyć na prysznic, makijaż. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Najdroższy synku!

Od Twoich narodzin minął rok. Czego nauczyłeś się przez ostatnie 12-miesięcy? Bardzo dużo. Czego ja się nauczyłam? Jeszcze więcej.
Moja decyzja o macierzyństwie była dokładnie przemyślana. Z Twoim tatą byliśmy trzy lata po ślubie, zakochani w sobie po uszy, obydwoje wykształceni z perspektywami na pracę i własne mieszkanie. Z poukładanym życiem i planem na przyszłość ledwie pomyśleliśmy o powiększeniu naszej rodziny a już na teście pojawiły się dwie kreski. Przeszczęśliwi, psychicznie i fizycznie nastawieni na Ciebie. Mimo komplikacji od początku ciąży byliśmy pełni nadziei, że wszystko będzie w porządku. Byłam pewna, że o macierzyństwie wiem wszystko a wielka miłość jaką chcemy Ciebie obdarować w zupełności wystarczy. I wtedy urodziłeś się Ty…

Wymagający ciągłej uwagi, nie śpiący ani w dzień ani w nocy, non-stop domagający się cysia, nie akceptujący nikogo oprócz rodziców, płaczący w najmniej odpowiednich momentach, a do tego za wysoki i za ciężki.Doświadczenie w pracy z dziećmi, umiejętności zdobyte w szkole rodzenia, czy wykształcenie pedaogogiczne mogły przy Tobie pójść w zapomnienie.

Rok po Twoich narodzinach mogę śmiało powiedzieć, że o macierzyństwie i dzieciach wiem zdecydowanie mniej niż wiedziałam. Jednocześnie każdego dnia uczysz mnie czegoś nowego:

1. Wiem co to jest cierpliwość. Do tej pory wydawało mi się, że jestem cierpliwa. Nie byłam.
2. Wiem co to jest strach. Taki, który wypełnia całe ciało i duszę. Jeżeli kiedykolwiek się bałam, to teraz wiem co to znaczy umierać ze strachu non-stop. Oczywiście o Ciebie.
3. Wiem co to zmęczenie. Kiedy po kolejnej ciężkiej nocy czułam, że zasypiam podczas spaceru wiedziałam, że w końcu osiągnęłam dno. Teraz wiem, że przed Twoimi narodzinami nigdy nie byłam tak naprawdę zmęczona.
4. Wiem co to bałagan. Wydawało mi się, że w moim domu jest bałagan. Właśnie – wydawało mi się. Dopiero Ty uświadomiłeś mi co to znaczy sprzątać bez rezultatu.
5. Wiem co to organizacja czasu. Dzięki Tobie nauczyłam się, że kilka minut może zdecydowanie wystarczyć na prysznic, makijaż i ubranie się.
6. Wiem co to samoakceptacja. Chociaż tego mi nie mówisz, dzięki Tobie każdego dnia czuję się piękna, mądra i kochana.
7. Wiem co to krytyka. A konkretnie jak sobie z nią radzić. Już nie przejmuję się tym, że według innych jesteś za duży, za szybki, za głośny, za płaczliwy, za rozpieszczony. Najważniejsze, że dla mnie jesteś idealny i, że nie pozwoliłeś aby inni wmówili mi, że jest inaczej.
8. Wiem co to śmiech. Na co mi komedie czy skecze kabaretowe, skoro mam Ciebie – tylko Ty wiesz jak mnie rozśmieszyć zawsze i wszędzie.
9. Wiem co to radość. Pierwszy uśmiech, pierwszy buziak, pierwszy krok, pierwsze „pa-pa”. Nie było do tej pory takiej sytuacji, które by tak cieszyły jak Twoje „małe-wielkie” sukcesy.
10. Wiem co to miłość. Bezgraniczna, wieczna, od pierwszego wejrzenia. Która pokazuje, że nieważny jest wygląd, posprzątane mieszkanie, czy życie według ścisłego planu. Miłość która jest w każdym Twym geście, buziaku, uśmiechu. Dzięki której dowiedziałam się, że Ty i Twój tata jesteście sensem mojego życia.

Kochany synku! Jeszcze nie wiem, czy kiedykolwiek będę chciała abyś przeczytał ten list. Nie wiem co będzie za rok, pięć czy dziesięc lat. Mam jednak nadzieję, że nigdy już nie zapomnę ani nie dam Tobie zapomnieć, że jesteś największym Darem od Boga, za który dziękuję i będę dziękować do końca mojego życia.

Mama Juliana


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji