Go to content

Dla rodziny jestem gotowa na wiele. Nigdy nie zapominam, że to właśnie dzięki rodzinie jestem. Rodzina to najlepszy prezent

Fot. iStock

List nadesłany w konkursie „Rodzina to najlepszy prezent, jaki możemy otrzymać!”

Rodzina.

Czym jest dla mnie rodzina? Dzięki niej mam świadomość skąd pochodzę, gdzie są moje korzenie, przynależę . Wiem, że jest ktoś z kim poza relacją łączą mnie więzi, że nie wzięłam się znikąd.  Znam historię rodziców, dziadków, pradziadków.  Jestem kontynuacją ich losów. Wszyscy razem tworzymy historię, zapisujemy kolejne kartki. Bez rodziny, bez tej historii czułabym się zagubiona niczym dziecko. Pozostawiona w lesie sama sobie. Rodzina ma dla mnie ogromne znaczenie. Przyjaciel Cię zdradzi, znajomi opuszczą, mąż być może zamieni na nowszy model…A rodzina?  Rodzina zawsze będzie rodziną. Zawsze będzie coś co będzie nas łączyć mimo różnic czy poglądów.  By jednak to coś łączyło a nie dzieliło, o rodzinę trzeba dbać. Pielęgnować relacje, rozwiązywać konflikty, osiągać kompromisy. Czasem, trzeba o nią zawalczyć. To co uzyskamy jest nagrodą samą w sobie.

Wiem, że poza mężem i dziećmi jest ktoś, kto mnie kocha, kto o mnie myśli, kto mi pomoże gdy przyjdzie taka potrzeba. Jest ktoś z kim porozmawiam, wypiję kawę, zwyczajnie się spotkam. Przebywanie z rodziną zaspokaja potrzebę przynależności. Nie muszę wtedy nic mówić, nic robić a mimo to będę czuć, że jest coś co nas łączy. Ta nić, której co prawda zobaczyć się nie da, ale można ją wyczuć.

Rodzina może być blisko, mieszkać tuż za rogiem. Może być też setki kilometrów stąd. Nie odległości mają tu znaczenie ani jak często się widzimy. To relacje i emocjonalna bliskość sprawia, że czujemy że jesteśmy razem. Nie ważne czy na wyciagnięcie ręki czy tylko przez telefon. Często samymi myślami jestem blisko i czuję że moja rodzina jest ze mną. Jestem dla niej ważna i ona jest taka dla mnie.

Jest moją siłą i emocjonalnym wsparciem. I ja jestem wsparciem dla niej. Zawsze służę radą czy pomocą. Dla rodziny jestem gotowa na wiele. Nigdy nie zapominam, że to właśnie dzięki rodzinie jestem. Dzięki temu, że pojawiłam się na świecie sama mogłam założyć własną i kontynuować to co pradziadkowie zaczęli dziesiątki lat temu. Nasze drzewo stale się rozrasta. Co jakiś czas pojawiają się młode listki. Silne korzenie utrzymują drzewo w pionie. Bez korzeni byle wiatr by je przewrócił. Rodzina jest tak silna, jak silne są korzenie czy pamięć o nich.

autor : CHWYTAM WIATR


Zadanie konkursowe:

Napisz do nas list! 

Opowiedz o tym, co oznacza dla ciebie rodzina, ile dobrego ci daje. Opisz, co czujesz, jak kochasz, o czym marzysz.

Wybrane listy opublikujemy, a wśród nadesłanych wybierzemy trzech laureatów, do których powędrują wyjątkowe nagrody – bluzy Łukasza Jemioła  – FAMILY IS THE BEST GIFT (w wybranym przez laureata rozmiarze i kolorze* –  zwycięzca ma prawo do wyboru jednej bluzy.)

Prace przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl wpisując w temacie wiadomości „RODZINA” oraz z informację, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Nagrody:

3 x BLUZA FAMILY IS THE BEST GIFT

(w wybranym przez laureata rozmiarze i kolorze* –  zwycięzca ma prawo do wyboru jednej bluzy.)


New Winter Collection 2020/2021. Nowy projekt FAMILY IS THE BEST GIFT. Ocieplana bluza z haftowanym napisem i kapturem. Idealny pomysł na prezent!

Konkurs trwa od 21.12.2020 r. do 31.12.2020 r.. Wyniki zostaną opublikowane do 15.01.2021 r. na stronie www.ohme.pl.

Regulamin znajduje się tutaj.

*  Zastrzegamy sobie możliwość zaproponowania innej bluzy Łukasza Jemioła (w momencie niedostępności wybranego, przez Zwycięzcę, modelu i rozmiaru bluzy z kolekcji Family is the best gift.