Go to content

Chciałabym, aby każda kobieta wiedziała, że recept na życie jest wiele. Akcja #Jestem Kobietą

Fot. iStock

Od dziecka bliżej mi było do chłopaka niż do dziewczynki, więc dziś mimo, że jestem bardzo kobieca to w środku czuję się tak jakbym nosiła w sobie faceta. Konkretna, otwarta, mówiąca to co myśli, szczera i dopytująca a nie nad interpretująca (gdy nie do końca rozumiem co ktoś chce mi przekazać przez swoje zachowanie czy słowa, pytam , a nie dopisuje ). Nie znoszę obrażania się na ch..j wie co i za co i po co , wmawiania mi intencji , czy przypisywania ukrytych aluzji. Może dlatego mimo, że wierzę w GIRL POWER lepiej dogaduje się z mężczyznami, nie do końca mi z tym tak dobrze,  uważam, że kobiety to siła i gdyby nie tych kilka dziwnych cech u wielu to naprawdę mogłybyśmy zawojować świat i być dla siebie wielką siłą wsparcia, której baliby się pseudo faceci- mocno nad tym ubolewam. Pseudofaceci , bo mam na myśli damskich bokserów, czy przypierd…aczy , którzy wyżywają się na płci pięknej , odreagowują stres, chcą zaleczyć kompleksy poniżając Panie. Jesteśmy siłą i naprawdę nie można się godzić , gdy ktoś nas źle traktuje, tym bardziej , gdy robi to mężczyzna, który powinien być wsparciem. Reagujmy , gdy wiemy o takich sytuacjach.

Każda z nas powinna wiedzieć, że my kobiety  jesteśmy silne, mądre , posiadamy intuicje, umiejętności miękkie i poza siłą fizyczną (choć nie zawsze) panowie nie różnią się od nas , nie przewyższają w niczym . Marzę o tym by kobiety solidaryzowały się ze sobą i naprawdę były dla siebie podporą. Bez oceniania, z bezinteresowną pomocą, rozmowami do rana , tajemnicami których nikomu się nie sprzedaje, z zaufaniem, którego nigdy się nie traci.

My kobiety  musimy trzymać się razem, być zgraną paczką, w której będziemy czuły się swobodne i rozgrzeszane. Dość oceniania, umoralniania , bawmy się tym życiem, pewne sprawy bierzmy mniej poważnie, życzyłabym nam więcej powodów do śmiechu, sympatycznych i wesołych towarzyszy i luzu.

Chciałabym, aby każda kobieta wiedziała, że recept na życie jest wiele, a to my same musimy wiedzieć jaka jest najlepsza dla nas. Nie każda musi chcieć byc matką, żoną , partnerką czy poświęcającą się córką. Tak, my mamy tendencje poświęcać nasze potrzeby na rzecz innych. Koniec z lataniem z talerzykami nad mężczyznami- zauważyliście ile naszych babć, mam, cioć ma we krwi usługiwanie facetom? Sama nie zje, nie usiądźcie, ale zrobi kilkanaście rundek nad każdym z panów by mu nałożyć, przynieść kawy czy herbaty – panowie też mają rączki, muszą robić to sami.

Dość tego, czas aby kobiety zaczęły dbać o siebie i głośno mówić , że mają prawo żyć tak jak chcą. Nie są nikogo służącymi, chyba że to ich praca, ale wtedy należy się solidna zapłata i dużo praw.

Kobiety- pierś do przodu, uwierzcie w siebie, inwestujcie i czerpcie z tego życia garściami. Należy się nam prawdziwy Girl Power na którego zawsze można liczyć.

Amazonka

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

 


1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.