Go to content

Zuzanna Bijoch najlepszą absolwentką amerykańskiej uczelni

fot.Ryan Kyungroc Kim

Zuzanna Bijoch, pierwsza w historii Polka, otrzymała właśnie tytuł najlepszego absolwenta Columbia University. Światowej sławy modelka od lat uchodzi za bardzo utalentowaną i pracowitą kobietę. Już za kilka dni, podczas oficjalnej uroczystości zakończenia roku, wyjdzie w specjalnym stroju na scenę i wygłosi mowę pożegnalną w imieniu wszystkich studentów. Bijemy brawo Zuza!

Zuzanna Bijoch – najlepsza absolwentka

Zuzanna Bijoch to międzynarodowej sławy modelka. Jednak Polka skupia się nie tylko na robieniu kariery w świecie modelingu. Kilka lat temu dostała się do prestiżowej uczelni – Columbia University, a teraz dołączyła do grona wybitnych absolwentów. Otrzymała tytuł najlepszego absolwenta Columbia University, który przyznawany jest absolwentowi kończącemu studia z najlepszym wynikiem. To właśnie ta osoba będzie miała zaszczyt podczas oficjalnej uroczystości zakończenia roku wejść na scenę w specjalnym stroju i w imieniu wszystkich studentów wygłosić mowę pożegnalną. Już za tydzień, na Columbia University zrobi to Zuzanna Bijoch.

Od zawsze fascynowała ją nauka

Zuzanna Bijoch lata temu zaczęła swoją przygodę z modelingiem. Wzięła udział w pokazach największych domów mody m.in. Christian Dior, Chanel, Dolce & Gabbana, Prada, Gucci, Roberto Cavalli, Ralph Lauren, Versace i Yves Saint Laurent. Zajęła 13. miejsce w światowym rankingu modelek Top 50 models. Pojawiła się na okładkach wielu czasopism modowych np. „Vouge”,”Elle”,”Glamour” czy „Harper’s Bazaar”. Jednak mimo wielu sukcesów zawodowych, Zuzanna fascynowała się nauką. Pięć lat temu zamarzyła, by dostać się na uczelnię tzw. Ligi Bluszczowej. Oczywiście spełniła swoje marzenie. Napisała również książkę Modelka, w której opowiada o młodzieńczej porywczości, marzeniach, wierze w sukces, uporze i wytrwałości. Teraz może pochwalić się również tytułem najlepszego absolwenta Columbia University.