Go to content

Zięć idealny, czyli gdyby ojcowie wybierali nam mężów… Wzruszający list ojca do córki

Fot. Flickr / Rolands Lakis / CC BY

Pewna popularka blogerka i pisarka podzieliła się ostatnio wskazówkami, jakie dał jej ojciec, który chciał pomóc córce odnaleźć idealnego kandydata na męża. Ojcowskie serce, kochające bezwarunkowo, zadowolić trudno, dla swojego dziecka chce się wszystkiego co najlepsze. Ale te kilka punktów, które mężczyzna zapisał na kartce wzruszyło nas do głębi. Bo jest w nich prawda o tym, co (prócz miłości) łączy swoje ludzi najmocniej i najtrwalej.

1. Mąż powinien potrafić cię rozbawić

Spotykaj się z chłopakiem, który sprawia, że bywasz szczęśliwa, ale wyjdź za mąż tylko za tego, który potrafi sprawić, że śmiejesz się tak mocno, że od tego śmiechu boli cię brzuch. Spotykaj się z chłopakiem, który choć widzi, że cierpisz, czeka, aż ból ustanie, ale wyjdź za tego, który potrafi wywołać uśmiech na twojej twarzy nawet wtedy, gdy łkasz ze wszystkich sił.

Świat nie jest przyjaznym miejscem. Wiele razy odczujesz cierpienie. Upewnij się, że jesteś z kimś, kto sprawia, że wszystko można znieść. Humor jest doskonałym miernikiem inteligencji. Życie z czasem staje się nudne. Znajdź kogoś, kto sprawia, że nawet życiowe banały będą interesujące.

2. Upewnij się, że jego dłonie są spracowane lub pokrywają je blizny

To dobry znak, świadczący o tym, że potrafi ciężko pracować,  coś stworzyć, ale również, że potrafi się obronić.  Masz zbyt piękną duszę by być z kimś, kto nigdy nie zaznał tego typu namiętności. Jeśli on nigdy w życiu nie brał udziału w spontanicznej bójce, niechby chociaż zakosztował poczucia, jakie nam towarzyszy, gdy udaje nam się coś stworzyć.

3. Zanim powiesz „tak”, spraw, by się zezłościł. Zobacz go, gdy jest w potrzebie, kiedy czegoś mocno pragnie, kiedy jest chory. Stres zmienia każdego z nas

Dowiedz się, czy pije, jeśli tak, upij go – dowiesz się wtedy, co myśli naprawdę. Odkryj jego słabości. Zobacz, czy stawia Cię nad nimi. Nie zmienisz ludzi, kochanie. Tacy już są, nie będą inni. Jeśli coś nie podoba Ci się w nim już teraz, z czasem tylko jeszcze bardziej to znienawidzisz. Możesz kochać go do szaleństwa, ale to nie sprawi, że będziecie do siebie pasować.

4. Ufaj swojemu instynktowi

Jeśli on kiedykolwiek sprawił, ze poczułaś się zagrożona, nie szukaj dla niego usprawiedliwienia, wstań i wyjdź.  Lepiej czuć się bezpiecznie i przez chwilę cierpieć z powodu rozstania, niż żyć z kimś w strachu i niepewności.

5. Jeśli dla niego pieniądze są ważniejsze od ciebie, wkrótce przesuniesz się na sam koniec listy jego priorytetów

Jedna sprawa, to to, czy stać go na wszystko czego zapragniesz, inna czy nie zamierza się z tobą dzielić tym, co do niego należy. Pieniądze i miłość nie idą w parze. W przypadku 62 procent małżeństw do rozwodu dochodzi w powodu nierówności ekonomicznej. Upewnij się, że to by cię mieć przy sobie jest dla niego ważniejsze niż jego miliony.

6. To jak mężczyzna traktuje zwierzęta, powie ci co nieco o tym, jak będzie traktował wasze dzieci

Jeśli widzisz jak on podnosi rękę na psa, pakuj swoje rzeczy i uciekaj. Zwierzęta, nawet te najmniej karne, są tylko w połowie tak nieznośne jak niesforne potrafią być maluchy. Twoje dzieci będą wspaniałe, ale będą też czasem nieznośne.

To samo jeśli chodzi o jego stosunek od ludzi. Jeśli traktuje z wyższością tych, którzy mają mniej niż on – to dużo mówi o tym, jakim jest człowiekiem. Cierpliwość i szacunek dla innych to rzadkie zalety i dlatego – bardzo ważne.

7. Jeśli nie potrafi cię docenić, nie zasługuje na ciebie

Jesteś moją cudowną, małą dziewczynką. Jesteś doskonała. Jeśli on tego nie widzi, jest na przegranej pozycji.  Bądź silna. Kiedy poprosi cię, żebyś była inna, bądź jak skała. Jesteś cudowna taka, jaka jesteś.

Łezka zakręciła się w oku. Oby coraz więcej tak wspierających ojców umiało tak szczerze rozmawiać z córkami o mężczyznach ich życia.


Źródło: brightside.me