Go to content

Ekonsultacja w okresie wakacyjnym

Okres wakacji to niewątpliwie czas, w którym przygotowujemy się na odpoczynek i podróże. Aby wyjazd na wakacje był bezpieczny, należy się odpowiednio przygotować pod każdym względem, również medycznym i tu z pomocą pojawia się ekonsultacja, która ściśle jest powiązana z cyfryzacją sektora medycznego w Polsce.

Bezpieczny, wakacyjny wypoczynek bez względu na to, gdzie pojedziesz

Beztroska, która towarzyszy podczas wakacji, niestety może być zgubna, chwila nieuwagi i mamy nieszczęście, dlatego należy dokładnie się przygotować na wyjazd, który planujemy. Konieczność przewidywania różnych sytuacji wymusza na nas myślenie wielotorowe, ale właśnie takie myślenie może nas uchronić przed nieszczęściem na wakacjach, które czyha na nas dosłownie za rogiem.

Wraz ze zniesieniem stanu epidemii w Polsce, wiele placówek medycznych zaprzestało prowadzenia konsultacji w trybie online, co niestety znacząco wpływa na komfort planowania wakacji, ale to nie jest przeszkoda, której nie da się przeskoczyć. Platforma medyczna haloDoctor nadal prowadzi konsultacje online, podczas których można skorzystać ze wszystkich świadczeń i specjalistów dostępnych na platformie medycznej. Ekonsultacja w okresie wakacyjnym jest doskonałym kołem ratunkowym, gdy wybieramy się w odludne miejsce, czy za granicę. Możliwość przeprowadzenia konsultacji z polskim lekarzem, jest nieoceniona, gdy w grę wchodzi właśnie wyjazd za granicę. Ekonsultacja z polskim lekarzem w takim przypadku pomaga też przede wszystkim psychicznie – strach przed niezrozumieniem lekarza, który posługuje się innym językiem już nie jest przeszkodą.

Pełna dostępność do specjalistów

Aby ekonsultacja mogła się odbyć, należy zarejestrować się na platformie haloDoctor. W wyszukiwarce wpisujemy specjalistę, do którego chcemy się umówić, wybieramy wygodny termin i godzinę oraz rodzaj konsultacji: czat, rozmowa telefoniczna bądź wideorozmowa. Dzięki tej wszechstronnej opcji konsultacja może odbyć się z każdego zakątka ziemi. Ekonsultacja jest odzwierciedleniem klasycznej wizyty w gabinecie, na którą również można się umówić dzięki haloDoctor. Podczas konsultacji lekarz może wystawić e-Receptę, e-Zwolnienie czy e-Skierowanie.

Ekonsultacja na platformie haloDoctor obejmuje wielu specjalistów, w zależności od potrzeby, możemy umówić się na spotkanie z: psychologiem, ginekologiem, dermatologiem, urologiem, endokrynologiem, lekarzem rodzinnym i z wieloma innymi specjalistami w każdej dziedzinie. Ekonsultacja to rozwiązanie, gdy dopadnie cię migrena, czy zabraknie leków antykoncepcyjnych, ponieważ ekonsultacja to wirtualne odzwierciedlenie wizyty w gabinecie.

Jak wygląda ekonsultacja?

Aby skorzystać z ekonsultacji, należy wykonać trzy proste kroki:

  • na platformie haloDoctor wybieramy specjalistę, który nas interesuje,
  • następnie należy wybrać termin ekonsultacji oraz dokonać opłaty,
  • ostatni krok to stawienie się na wizycie w wybranej przez siebie wcześniej opcji.

Nic trudnego, ekonsultacja jest przygotowana tak, aby dostęp do niej był jak najszybszy i najłatwiejszy dla każdej zainteresowanej osoby.

Popularne wakacyjne bolączki

Na wakacjach czyha na nas wiele zagrożeń mniejszych bądź większych, które mogą skutecznie zniwelować wakacyjne plany. Przede wszystkim zawsze należy mieć przygotowaną apteczkę pierwszej pomocy z odpowiednim wyposażeniem. Trzeba zawsze zwracać uwagę na jakość wyposażenia oraz daty ważności. Do apteczki trzeba dorzucić wszystkie leki, których potrzebujemy, gdy chorujemy przewlekle. Oczywiście, jeśli czegoś nie mamy albo nam zabraknie, zawsze jest ekonsultacja, z której możemy skorzystać w każdym momencie, ale jeśli czas nas nie goni, to należy przygotować się odpowiednio do wyjazdu. Bez względu na to, czy wylądujemy nad morzem, czy w górach, warto mieć w apteczce leki na biegunkę, alergię, elektrolity oraz leki przeciwbólowe. Zajmuje to niewiele miejsca, a czasem może to pomóc uratować nam nasze wakacje.