Go to content

Nowa reakcja na Facebooku. Co oznacza i jak ją uruchomić

Fot.omontaż: iStock / screen z Facebooka

Na Facebooku pojawiła się nowa reakcja. Tęczowa flaga opatrzona została nazwą „duma”.

Nowa opcja, która jak widać już stała się bardo popularna (fanpejdż LGBTQ@Facebook ma już blisko 11 mln polubień), to jasne stanowisko Facebooka i sygnał poparcia dla sprawy. W tym miesiącu w wielu miastach świata odbywały się parady równości walczące o tolerancję i większą świadomość społeczną.  Dlaczego akurat teraz? W USA czerwiec jest miesiącem LGBT, tzw. Pride Month. I to główna przyczyna stworzenia „dumnego” przycisku na najpopularniejszym serwisie społecznościowym.

Pomimo rosnącego poparcia w społeczeństwie, osoby będące w mniejszości seksualnej wciąż spotykają się z prześladowaniem. Walczmy z jeszcze szeroko występującą homofobią i nienawiścią!

nowareakcja nafb

Jak włączyć „tęczową flagę” na swoim profilu?

Aby w twoich reakcjach pojawiła się możliwość posługiwania „tęczową flagą” wystarczy polubić specjalnie przygotowany profil na Facebooku: LGBTQ@Facebook (https://www.facebook.com/LGBTQ). Po polubieniu tej strony, w palecie pojawia się opcja „duma”.

Fot. Screen z Facebook / LGBTQ@Facebook

Fot. Screen z Facebook / LGBTQ@Facebook

Lekcja tolerancji

Nie trzeba było długo czekać, aby od flag zaroiło się pod postami osób publicznych czy instytucji i mediów zdecydowanie przeciwnych LGBT. Taki psikus od losu 😉 . Zapewne może to powodować pewien dyskomfort zagorzałych przeciwników homoseksualizmu. No cóż, okazuje się, że Facebook zupełnie niechcący dał niektórym przymusową lekcję tolerancji.

 

Fot. Screen z Facebook / Jarosław Kaczyński

Fot. Screen z Facebook / Jarosław Kaczyński

Fot. Screen z Facebook / Fronda.pl

Fot. Screen z Facebook / Fronda.pl