Go to content

Zapas energii na wakacyjne podróżowanie od Hama Polska

Fot. Materiały prasowe

Wakacje trwają, a więc i sezon urlopowy. Pakując walizki i plecaki warto zabrać ze sobą nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy takie jak ubrania, kostiumy kąpielowe czy kremy do opalania, ale też urządzenia, dzięki którym nigdy nie stracimy energii. Za pomocą mobilnych akcesoriów nasze telefony, tablety, laptopy lub aparaty fotograficzne zawsze będą gotowe do uwieczniania wakacyjnych przygód!

(Nie)pozorny kabel ładujący do zadań specjalnych

Wybierając się większą grupą na wakacje wiadomym jest, że każdy zabierze ze sobą chociaż jeden kabel USB, a prawdopodobieństwo zgubienia go lub pomylenia z innym jest bardzo duże. Warto więc zainwestować w specjalny kabel ładujący Hama z wtyczką micro USB o wdzięcznej nazwie Reflected, który w dzień zachwyca swoją metaliczną barwą, a w ciemności zamieni się w oświetlony przewód tym samym czyniąc go łatwym do zlokalizowania. Dzięki wytrzymałości zapewnionej przez specjalnie wzmocnione przewody wewnętrzne, podwójną izolację oraz specjalną nylonową osłonę kabel jest trwały i odporny na działania mechaniczne, a tym samym również wygodny w przechowywaniu i nie plącze się. Jeśli lubimy wrażenia wizualne, warto przyjrzeć się równie wytrzymałemu przewodowi, który zmienia kolor niczym kameleon pod wpływem ciepła w trakcie ładowania podłączonego urządzenia. Dzięki tej sprytnej sztuczce możemy z łatwością znaleźć swój kabel i mieć pewność, że nie pomyli się on nam z żadnym innym.

Fot. Materiały prasowe

Kieszonkowa energia dla każdego

Codziennie używamy naszych smartfonów do robienia zdjęć lub nagrywania krótkich filmów, czy przeglądania mediów społecznościowych. Szczególnie na wyjeździe wakacyjnym chcemy uchwycić jak najwięcej momentów, dlatego naładowana bateria jest gwarantem sukcesu. Do wyboru mamy całe spektrum powerbanków, które zmieszczą się w kieszeni i zapewnią optymalne ładowanie urządzeń mobilnych. Różna pojemność pozwoli na kilkukrotne (nawet do 5 razy) naładowanie energią telefonów czy tabletów przy jednoczesnej 4 razy szybszej prędkości ładowania. Wybierając odpowiedni model powerbanku należy zwrócić uwagę na aspekty bezpieczeństwa – czy posiadają atestowane ogniwa gwarantujące najwyższy standard i jakość pracy. Jeśli dodatkowo wyposażone są w zabezpieczenia przed przeciążeniem, zwarciem i odłączeniem przy zbyt niskim napięciu możemy mówić o doskonałym towarzyszu podróży. W takich sytuacjach sprawdzi się niewątpliwie gama power packów Hama Joy o pojemności aż do 20000 mAh.

Fot. Materiały prasowe

Telefon zawsze w zasięgu wzroku i ręki

Kierowcy korzystający z nawigacji GPS w telefonach na pewno nie raz mieli okazję korzystać z różnego rodzaju uchwytów samochodowych. Dlaczego więc nie wypróbować mniej oczywistych rozwiązań? Uniwersalny uchwyt magnetyczny pozwala na bezpieczne umiejscowienie smartfona w widocznym, wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscu. Montaż jest wyjątkowo prosty – wystarczy włożyć jeden z magnesów między obudowę, zamknąć ją, a następnie umiejscowić telefon między drugim magnesem zamocowanym na uchwycie i gotowe.

Fot. Materiały prasowe

Ciekawą opcją jest również zastosowanie mniejszego magnetycznego uchwytu GSM na kratkach wentylacyjnych pojazdu z możliwością obracania telefonu o 360 stopni w celu uzyskania optymalnego ustawienia. Zasada montażu jest identyczna z wykorzystaniem dodatkowych mocujących taśm samoprzylepnych, które nie pozostawiają śladów i nie niszczą obudowy telefonu.

Fot. Materiały prasowe

Długa podróż z pełną baterią

Kiedy wybieramy się na wakacje samochodem, problemem może stać się nie tylko zapakowanie bagażu, ale też ładowanie urządzeń takich jak telefon czy tablet. Mając do dyspozycji tylko jedno gniazdo zapalniczki samochodowej, musimy znaleźć optymalne rozwiązanie w kwestii ładowania wspomnianych urządzeń. Z pomocą przychodzi ładowarka z trzema standardowymi gniazdami USB. Dzięki niej szybko naładujemy baterie nawet przy dużym poborze energii. Prąd ładowania o natężeniu 5200 mA wystarczy w zupełności do obsłużenia trzech urządzeń jednocześnie, a niewątpliwym plusem jest fakt, że ładowarka automatycznie rozpoznaje podłączone urządzenie i dostosowuje do niego szybkość ładowania. W ten sposób akumulator smartfonu jest oszczędniej eksploatowany i tym samym bateria w urządzeniu będzie dłużej nam służyła. W przypadku nadmiernego naładowania baterii może dojść do jej eksplozji, ale dzięki inteligentnemu procesowi uzupełniania energii, ładowarka chroni nas przed takimi nieprzyjemnościami za pomocą odpowiednich zabezpieczeń.

Fot. Materiały prasowe

Wakacyjna wyprawa z akcesoriami mobilnymi to gwarancja możliwości uwiecznienia najlepszych chwil na aparacie, ciągłości kontaktu ze światem, czy też podzielenia się swoimi wrażeniami z bliskimi osobami za pomocą mediów społecznościowych. Mając pod ręką odpowiednie akcesoria możemy być pewni, że nie zaskoczy nas nagły brak zasilania naszych telefonów lub tabletów. Więcej informacji na temat proponowanych urządzeń znajduje się na stronie producenta www.hama.pl .

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Hama.