Go to content

Za siłą niesamowitej kobiety, zawsze stoi… inna kobieta. Akcja #Jestem Kobietą

„Tato, jutro jedziesz na wojnę?” – tymi słowa zaczyna się zwiastun filmu „Pojedynek na głosy”.  Te słowa zmieniają wszystko, jeszcze długo rozbrzmiewają nam w głowie, prowokują do zastanowienia. Tak długo, jak istnieje świat, tak długo, bardzo często walczymy z rozłąką. Chciałoby się powiedzieć, że my kobiety, od zawsze nosimy ten bagaż na swoich plecach. I musimy przetrwać. Musimy mieć siłę, dać sobie radę, żyć jak najbardziej normalnie, najlepiej jak umiemy. Często, gdy patrzę na kobiety, widzę ich ogromną siłę. Nie umiałabym nazwać żadnej kobiety słabą, choć często tylko w innych widzimy siłę.

Za siłą każdej niesamowitej kobiety, zawsze stoi… inna kobieta. Ta moc nie bierze się znikąd. I właśnie dlatego warto obejrzeć ten film. Żeby zrozumieć to, co żony wojskowych muszą zrozumieć  bardzo szybko. One nie mają wyboru, czasu, możliwości. Są takie dni i miesiące, gdy mają tylko siebie. Gdy nie wiedzą co będzie dalej… i czy w ogóle jakieś „dalej” się zdarzy. Ich relacje są jak szkło powiększające dla kobiecych kręgów.

„Pojedynek na głosy” to opowieść o wsparciu, jakie możemy dostać tylko od innej kobiety. Sile, która pojawia się w najmniej spodziewanym momencie i bywa, że płynie do nas od kogoś, kogo nigdy wcześniej, nie  zapisalibyśmy na liście „moja przyjaciółka”.

Dziś w światowej kwarantannie, przeżywamy to, co miliony kobiet muszą przetrwać na co dzień. Izolacja, tęsknota, separacja. Nie mówimy tylko o stereotypom układzie, jak w piosence „… bo męska rzecz być daleko, kobieca…”. Każdy żołnierz na misji, każda kobieta pracująca za granicą, wreszcie każdy student na wymianie, który nie zdążył, był w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie nie wie, co będzie dalej. Dziś wielu z nas przeżywa bardzo trudne emocje, mierzy się z niepewnością. I to jest najgorsze – nie wiedzieć.

Dlatego nigdy nie odrzucajcie wsparcia, które na was czeka. Czerpcie siłę od ważnych kobiet w waszym życiu najwięcej na świecie, wszystko, co zechcą wam podarować – i dajcie to samo innej kobiecie. Siła kobiecego wsparcia sprawia, że świat nadal się kręci.

„Wielka muzyka nie powstaje wtedy, kiedy jest idealnie, ale kiedy nam zależy” – mówi jedna z bohaterek. Mogę tylko dodać: nie tylko muzyka. Niestety na film będziemy musieli jeszcze zaczekać, z powodu pandemii nie podano jeszcze daty oficjalnej premiery. Ale zapiszcie ten tytuł w sercach i w kalendarzu, żeby się nie zgubił – z dopiskiem: obejrzeć koniecznie. A gdy skończycie czytać ten tekst, zadzwońcie do waszej przyjaciółki, podziękować, za siłę, którą wam daje.

Nasza akcja #JestemKobietą trwa – wciąż czekamy na wasze listy. Piszcie nam o swojej kobiecości, swoich wzlotach i upadkach i o kobietach, bez których życie nie było takie samo.

występują: Kristin Scott Thomas (Cztery wesela i pogrzeb), Sharon Horgan (Wieczór gier)

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo.

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.

Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.

„Pojedynek na głosy” to film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić.

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

 

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.