Go to content

Woda ma tę moc!

fot. Robert Daly/iStock

Tworzywa sztuczne, szkło, metal, drewno, chemikalia. Morza i oceany to dziś obszary mocno zanieczyszczone. Zdecydowana większość odpadów (ok. 80%) znajdujących się w środowisku morskim bierze się z działalności człowieka na lądzie, pozostałe (20%) to konsekwencja jego działań na morzu. Woda pokrywa ponad 70% powierzchni Ziemi czyniąc z niej swego rodzaju ogromny zbiornik wodny, w którym rodzą się wszystkie formy życia. Morza i oceany są więc źródłem naszego pochodzenia, naszą przyszłością. Dbanie o nie to nasz obowiązek. Jesteśmy im to winni.

Woda… miękka i uległa, potrafi jednak drążyć skałę, kropla po kropli. Krąży w powietrzu, glebie, we wszystkim co żywe. Wypływając na powierzchnię przez minerały i skały zyskuje moc i energię. Deszcz, burza, grad, śnieg, sztorm czy huragan, zależą od jej humoru. Malownicze wschody i zachody słońca to zasługa załamującego się w niej światła. Bruce Lee wierzył, że biorąc z niej przykład będziemy w stanie osiągnąć życiową harmonię, spokój i wolność. Twórca taoizmu Laozi w swej poezji uznawał ją za dobro najwyższe. Pasjonuje naukowców i filozofów, przyciąga amatorów podwodnych wypraw, inspiruje artystów. Woda jest ogromną siłą.

Czysta moc wody

O jej zaletach mówi się od wieków. Poszukiwacze źródeł wiecznej młodości wierzyli, że jego moc jest w stanie zatrzymać proces starzenia. Poszukiwali go w Indiach, Azji czy Afryce. Proces ten przejęły firmy kosmetyczne szukając kosmetyku idealnego, który pozwoli zachować młodość na dłużej. Swoje działania opierały na modyfikowaniu składu, dążąc do perfekcji. Tymczasem ona znajduje się w wodzie. A dokładnie po francuskiej stronie Pirenejów, gdzie w bijących tam źródłach termalnych odkryto niezwykły i unikalny żywy składnik: Life Plankton™. Odtworzenie naturalnych warunków jego bytowania, było możliwe dzięki opracowaniu przez laboratoria Biotherm procesu zwanego biofermentacją. To z kolei pozwoliło skoncentrować Life Plankton™ do 400 tys. razy bardziej w porównaniu z jego naturalnym środowiskiem i uczynić go fundamentem marki. Jest podstawą wszystkich produktów Biotherm z linii Blue Therapy. Seria kremów na dzień i na noc Amber Algae Revitalize to promienna skóra i widoczny efekt regeneracji. Kompleks olejów roślinnych, masła shea i wapnia dba o jej nawilżenie i wzmocnienie bariery ochronnej. Red Algae Uplift Cream wspomagany ekstraktem z czerwonych alg napina i unosi skórę twarzy, wspomaga produkcję kolagenu pozostawia skórę odświeżoną i pełną blasku. Blue Pro-Retinol Multi-Correct Cream łączy delikatny proretinol z ekstraktem z alg napina i uelastycznia skórę, ujednolica jej odcień i błyskawicznie ją nawilża. Life Plankton™ Elixir nie jest eliksirem tylko z nazwy, to aksamitne serum szybko poprawia kondycję skóry, wygładza zmarszczki, odświeża chroni ją i wzmacnia. Tak działa skoncentrowana moc planktonu. Harmonijne współbrzmienie człowieka z wodą zyskuje nowe znaczenie.

Operacja widmo

Priorytety konsumentów się zmieniają, wiedzą że to ich decyzje zakupowe mają wpływ na środowisko. Świadome ekologicznie pokolenie chce być pozytywną zmianą. Docenia również działania firm, które angażują się w inicjatywy na rzecz ochrony naszej planety. Marka Biotherm podpisuje się pod tym manifestem. Program zrównoważonego rozwoju Biotherm Water Lovers wspiera oceany poprzez udoskonalanie formuł i projektów opakowań woparciu o innowacyjne technologie recyklingu i minimalizowanie śladu wodnego. Od 2021 roku we współpracy z Fundacją MARE i Akademią Morską w Szczecinie działa przy realizacji projektu Operacja Widmo, którego celem jest oczyszczenie trzech wybranych wraków spoczywających na dnie Morza Bałtyckiego z zalegających sieci widmo. Tym mianem określane są zagubione narzędzia połowowe, czyli stare sieci rybackie czy liny, które stanowią co najmniej 10% wszystkich morskich odpadów. Do mórz i oceanów co roku trafia blisko 640 tys. ton sieci widmo, a do samego Bałtyku nawet 10 tys. sztuk. Stają się pułapką dla ryb i ssaków morskich. Wykonane z materiałów sztucznych, przebywając w wodzie przez dłuższy czas rozkładają się do frakcji mikroplastików, stając się pokarmem żyjących tam stworzeń. Na końcu zaś nas samych.

Woda jest wpisana w DNA naszej marki. Naszym priorytetem jest dbanie o jej dobrostan. Poza wspieraniem międzynarodowych organizacji pozarządowych, angażujemy się również w działania na rzecz ochrony Morza Bałtyckiego. Operacja Widmo, którą realizujemy wspólnie z  Fundacją MARE jest takim właśnie projektem. Naszym celem jest oczyszczenie trzech bałtyckich wraków z zalegających w nim odpadów morskich, jakimi są sieci widmo. Ich negatywny wpływ na środowisko morskie jest ogromny. Rekonesans i wytypowanie trzech wraków miało miejsce w październiku 2021 roku, w czerwcu tego roku zamierzamy zrealizować drugą jej część czyli akcję oczyszczania – mówi Julia Ufnalewska – Tkacz, Senior Media & Brand Engagement Manager Poland & Baltics BIOTHERM – Życie na Ziemi nie byłoby możliwe bez mórz i oceanów, a te są w chwili obecnej w stanie coraz większej dewastacji. Dlatego ich ochrona jest tak ważna, ratując je, ratujemy też siebie – dodaje.

Biotherm wierzy, że piękno objawia się nie tylko pod postacią pięknej skóry, ale także czynienia dobra. Czerpiąc z zasobów wody musimy wykazać się troską o jej dobrostan. Ruch Biotherm Water Lovers dba o ekosytemy wodne na poziomie globalnym. Od 2021 chroni również polski Bałtyk – nasze morze.

Zaintrygowały Was produkty z serii Blue Therapy Life Plankton™ marki Biotherm? Zanurzcie się w świat wodnych kosmetyków na: https://www.douglas.pl/pl/b/biotherm/b0053