Go to content

Włochy w czterech smakach, czyli włoskie wakacje zupełnie inaczej. Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”. Dzień #5 [20.05]

Włochy w czterech smakach, czyli włoskie wakacje zupełnie inaczej. Akcja "Kocham podróże, kocham swobodę". Dzień #5 [20.05]
Fot. Materiały prasowe

Włochy na wakacjach kojarzą nam się ze zwiedzeniem masy przecudownych zabytków, pysznymi lodami, błękitem  wody i nieba. Tym co na wakacjach potrzebne i lubiane. Tym czasem my chcemy zaproponować  Wam wakacje we Włoszech w jeszcze bardziej wyjątkowej odsłonie. Nadal możecie delektować się tym, co we Włoszech najbardziej cenicie: pogodą, kuchnią, zabytkami, ale zaczynając każdy dzień niejako w innej niż codzienna rzeczywistości.

Bo jak inaczej można nazwać urlop w tradycyjnej, na przykład XIX wiecznej posiadłości na terenie winnicy, w pięknym  domu wakacyjnym na toskańskich wzgórzach z  widokiem na okolice, w tradycyjnej willi otoczonej bogatym ogrodem? Brzmi i wygląda jak marzenie? Ale jest prostsze do zorganizowania niż myślicie. Poza tym Włochy można skonsumować na wiele sposobów!

Florencja, Rzym i Wenecja. Niby klasyka – ktoś powie nuda… ALE… nie tym razem. Zamiast pensjonatu lub hotelu i obowiązkowego zestawu wycieczek po placach i kościołach, spędźcie ten czas tak jak lubicie. Być może wolicie się zapuścić w miejski krajobraz nocą, śladami bohaterów Inferno Dana Browna?

W tych miejscach czeka na was największe natężenie przyjemności kulturalnych na kilometr kwadratowy.

PS: apartament we Florencji w tzw. sezonie, gdy zbierzemy paczkę 4 osób, to zaledwie 1350 zł za dwa tygodnie!

Słońce i wino

Zamiast kolejek turystów pod Koloseum proponujemy wam jedyne w swoim rodzaju przechadzki po winnicach. Leniwe leżakowanie niczym wytrawne Chianti na tarasie i wakacje w niepowtarzalnym rytmie slow, pełne smaku i szumu drzew. Najlepiej w miłym towarzystwie, w Toskanii oczywiście.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

PS: Jeśli marzy Wam się wyjazd większą grupą, np do luksusowej 400 metrowej willi Santantimo – Castellina in Chianti, to przy 10 osobach będzie was to kosztowało 987 zł za 7 noclegów! Myślicie o czymś skromniejszym we dwoje? Może dom szeregowy lub apartament (ceny są boskie, bo wynajem zaczyna się już od 1400 zł przy domach na maksymalnie 4-5 osób).

Jeziora po włosku

Dla aktywnych, dla leniwych, dla każdego. Garda, Lago d’Orta oraz Lago Maggiore – to najpopularniejsze jeziora we Włoszech Północnych. Narty wodne, skuter labo spokojny Ogród Botaniczny przy Lago Maggiore – sami wybieracie, co będziecie robić.

Szczyt udanych wakacji

Czyli góry! Bo kto powiedział, że jadąc do Włoch trzeba wspinać się tylko po schodach katedry?!

wlochy baner

powinnam tam pojchac bo

 

Włoskie wille koją serce

We Włoszech, które od stuleci przyciągają turystów z całego świata na wypoczynek, nie brakuje prawdziwych okazów pośród domów wakacyjnych przeznaczonych  na wynajem. I to właśnie takich okazów, które być może pamiętają nawet i turystów z początku XX wieku na eleganckich wakacjach w tak zwanym „towarzystwie”.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dzisiaj to wy możecie przenieść się na włoskie wakacje w inny wymiar – także dzięki firmie NOVASOL, która w swojej ofercie we Włoszech posiada blisko 4000 domów i apartament ów na wynajem, w tym w magicznej Toskanii, nad włoskimi jeziorami jak Garda czy Como, nad morzem, w samym Rzymie i w wielu, wielu innych miejscach.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ponad 1000 domów z tej oferty to wille i domy o podwyższonym standardzie, często wynikającym właśnie z przecudownego, wręcz bajkowego stylu  danego domu. Wiele z willi na wynajem jednakże, to nie tylko i po prostu lokum na wakacje: to historia domu i jego właścicieli, która znajduje swoje odbicie w urządzeniu wnętrz,  to miejsce pośród winnicy wybrane na siedzibę danej rodziny przed dziesiątkami a czasami nawet setkami lat, to tajemniczy ogród z rozsianymi rzeźbami okalający taki dom…

ita772_living_12

Ale na szczęście domy przeznaczone na wynajem wakacyjny wyposażone są także we wszelkie niezbędne  nam współczesne udogodnienia, jak choćby prozaicznie rzecz ujmując, w kuchni czy łazienkach.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nierzadko domy takie dysponują własnym basenem, wygodnymi  leżakami, oferują dostęp do Internetu. Lecz to jednak noce spędzone w łóżku z baldachimem, posiłki jedzone w wystawnej jadalni czy na eleganckim tarasie zapadają na takich wakacjach najbardziej w pamięć. I czy właśnie wypoczynek w takim wyjątkowym domu nie będzie prawdziwym oderwaniem się od życia codziennego?

Jeśli nadal zastanawiacie się, czy Włochy do was „pasują” – wyobraźcie sobie siebie, w jednym z tych miejsc…

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

W komentarzu do tego artykułu dokończ zdanie: „Powinnam tam pojechać, bo…” i weź udział w naszej zabawy. Najfajniejszy komentarz zostanie nagrodzony voucherem wakacyjnym o wartości 2.000 zł od Novasol. Regulamin akcji znajduje się tutaj.