Lifestyle

Wielkie testowanie! Sprawdź, czy wygrałaś nową pomadkę VIANEK

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
6 lipca 2018
 

Zasługujesz na to! Na to, by dobrze o sobie myśleć i wykrzyczeć to całemu światu. I na to, by sprawiać sobie małe przyjemności. Zasługujesz na to wszystko i o wiele więcej!

Z całego serca dziękujemy wam za wszystkie komentarze. Jesteście cudowne!

Tylko kobieta wie, jak ważne jest to by, dbać o swoje ciało i duszę. I że nawet taki drobiazg, jak pomadka, może zdziałać więcej niż milion dolców! To nie tylko ukradkowy uśmiech do lustra, ale i nasza pewność siebie i dobre samopoczucie. Jesteście warte swojej własnej uwagi i troski – nigdy o tym nie zapominajcie.

Z ogromnym uśmiechem na ustach ogłaszamy, do kogo powędrują cudowne pomadki VIANEK. Mamy nadzieję, że będziecie miały jeszcze więcej powodów do pięknego i miękkiego uśmiechu. 🙂 Gratulujemy!

Sprawdź, czy zostałaś testerką VIANKA!

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 14 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected] w temacie wiadomości wpisując: „Testerka VIANKA”

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Laureaci:

Świtaj Justyna

Iwona Skorek

Katarzyna Jakuszko

Janina Wąsik

Ewelina Pycior

Ola Dobrowolska

Justyna Dąbek

Aleksandra Wąsik

Magdalena Sadowska

Dominika Dominika Zdziech

Dominika Jastrzębska

Karolina Wochal

Jadwiga Dudek

Marta Kadziewicz

Paulina Mieszczak

Bożena Sil

Patrycja Piasecka

Jadwiga Stępień

Magdalena Bielska

Bogda Stankiewicz

Iwona Maria Umerska

Katarzyna Surma

Anna Wójtowicz

Agata Dziwoń

Agnieszka Szczygieł

Ewa Lesniewska

Marta Grduszak

Bogumila Olendzka-Kozicka

Karolina Woźniak

Kasia Kopera

Katarzyna Popławska

Patrycja Koźlik

Magdalena Fiedorczuk

Lilianna Choromańska

Aleksandra Kotecka

Joanna Ka

Joanna Pietrzyk

Katarzyna Woźniak

Katarzyna Toczona

Beata Owczarczyk

Małgorzata Piotrowicz

Kasia Konicka

Beata Maćkowiak

W ofercie VIANEK pojawiły się nowe pomadki ochronne, o apetycznych smakach i zapachach. Miłego testowania!

Vianek_Pomadka_lagodzaca-MVIANEK Łagodząca pomadka ochronna

Pomadka ochronna o działaniu łagodzącym na bazie roślinnych olejów (słonecznikowy, jojoba, sojowy, kokosowy) oraz maseł (kakaowe, shea). Nawilża i chroni usta przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Apetyczny smak i zapach (bananowy) sprawia, że będzie chętnie stosowana przez dorosłych i dzieci.

SKŁADNIKI: olej sojowy, wosk pszczeli, lanolina, olej jojoba, masło karite, masło kakaowe, olej kokosowy, olej słonecznikowy, wosk carnauba, kompozycja zapachowa.

Vianek_Pomadka_odzywcza-MVIANEK Odżywcza pomadka ochronna

Pomadka ochronna zawierające odżywcze oleje (z pestek moreli, rokitnikowy, sojowy, jojoba), wosk pszczeli oraz masła (kakowe, shea) doskonale nawilża i natłuszcza usta, zapobiegając ich wysychaniu i pękaniu. Pomadka posiada smakowity zapach mango i brzoskwini.

SKŁADNIKI: olej sojowy, olej rokitnikowy, olej jojoba, olej z pestek moreli, wosk pszczeli, masło karite, masło kakaowe, lanolina, wosk carnauba, kompozycja zapachowa.

Vianek_Pomadka_kojaca-MVIANEK Kojąca pomadka ochronna

Pomadka zawierająca bogaty w kwasy Omega-6 olej sezamowy oraz skwalan, stanowi skuteczną barierę ochronną dla ust przed słońcem, wiatrem i mrozem. Wosk pszczeli oraz masła kakaowe i shea nawilżają i zmiękczają, działając jednocześnie kojąco na podrażnienia. Apetyczny zapach i smak winogron uprzyjemnia systematyczne stosowanie pomadki.

SKŁADNIKI: olej sojowy, skwalan, olej sezamowy, olej jojoba, wosk pszczeli, masło karite, masło kakaowe, lanolina, wosk carnauba, kompozycja zapachowa.

Vianek_Pomadka_regenerujaca-MVIANEK Regenerująca pomadka ochronna

Pomadka ochronna o właściwościach silnie regenerujących zawiera tłoczone na zimno oleje z wiesiołka, jojoba, malinowy i sojowy, a także masła kakaowe i shea. Systematyczne stosowanie zapobiega przesuszeniu i pękaniu delikatnego naskórka ust. Owocowy zapach i smak pomadki pozwala cieszyć się gładkimi ustami przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

SKŁADNIKI: olej sojowy, olej z wiesiołka, olej jojoba, olej z pestek malin, wosk pszczeli, masło karite, masło kakaowe, lanolina, wosk carnauba, kompozycja zapachowa.


Lifestyle

40 zakazów i nakazów, które powinny obowiązywać podczas rozwodu, według adwokata rozwodowego

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 lipca 2018
Fot. iStock/PeopleImages
 

Udzieliłam porady setkom klientów podczas procesu rozwodowego – i doświadczając tego jako dziecko i osoba dorosła osobiście – widziałam wszystkie dobre (tak, takie również są) i złe strony tej radykalnej życiowej zmiany. Zbyt często w trakcie rozwodu gniew i żal przejmują nad nami kontrolę i stajemy się kimś, kim zazwyczaj nie jesteśmy.  Aby pomóc ci zachować równowagę, przygotowałam dwie listy: zakazy i nakazy, które powinny obowiązywać podczas rozwodu – pisze  , adwokat rozwodowa.

40 zakazów i nakazów, które powinny obowiązywać podczas rozwodu

Nakazy – co powinnaś zrobić

 1. Poświęcaj ten czas na pracę nad sobą, zamiast skupiać się zbytnio na drugiej osobie. W ten sposób jesteś lepiej przygotowana do życia bez niego.
 2. Przestań kłócić się z byłym partnerem. Pamiętaj, że niedługo nastąpi koniec.
 3. Wyeliminuj emocjonalną, werbalną i fizyczną intymność z tego związku.
 4. Szanuj fizyczną przestrzeń osobistą byłego partnera, jakby był obcy.
 5. Odpowiedz tylko na te pytania, które były partner ci zadaje. Staraj się zapobiegać rozszerzaniu rozmowy na inne tematy.
 6. Miej jednego lub dwóch dobrych przyjaciół, którzy wspierają Cię w tym procesie. Ten system wsparcia jest niezbędny, aby być silnym.
 7. Poszanuj nowe granice. Teraz będzie tak: „To jest moja przestrzeń, a ta jest twoja”. Przekroczenie tych nowo ustawionych granic doprowadzi tylko do większego konfliktu.
 8. Porozmawiaj z adwokatem o każdym kolejnym spotkaniu przed sądem.
 9. Podczas rozmowy a byłym partnerem upewnij się, że masz świadka, jeśli czujesz się niepewnie.
 10. Pomyśl o rozwodzie jako o transakcji biznesowej zamiast o emocjonalnej.
 11. Pozwól swojemu pełnomocnikowi reprezentować cię w trudnych obszarach sporu małżeńskiego.
 12. Komunikuj się wyłącznie za pomocą wiadomości tekstowych lub wiadomości e-mail. Pomoże to utrzymać zdrową barierę między Tobą a Twoim byłym partnerem.
 13. Powiadamiaj byłego partnera tylko to o tym, co jest konieczne lub potrzebne. Dopuszczenie jakiejkolwiek dodatkowej interakcji może potencjalnie skomplikować sytuację.
 14. Jeśli masz dzieci, wszystkie ich spotkania z ojcem muszą odbywać się w bezpiecznym miejscu.
 15. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę, że Twoje dzieci są również dziećmi twojego byłego partnera, więc nawet w najbardziej trudnej sytuacji traktuj go z szacunkiem.
 16. Zawsze odpowiadaj tylko na te pytania, które twoje dzieci zadają, nie dodawaj od siebie nic więcej. Podawanie im szczegółów może być niepotrzebnie bolesne dla ciebie i dla nich.
 17. Codziennie kontaktuj się z dziećmi, gdy wyjeżdżają (na przykład na wakacje). Ważne jest, aby wiedziały, że wciąż mają ciebie jako źródło miłości i wsparcia.
 18. Daj swojemu byłemu prawo do odmowy opieki nad dziećmi.
 19. Zastosuj standardową linię jako powód rozwodu wobec osób postronnych. Pamiętaj, że próbujesz przejść przez ten proces bezboleśnie, jak to możliwe, więc nie narażaj rodziny na niepotrzebną, negatywną uwagę.
 20. Pamiętaj o swoim kodeksie postępowania i trzymaj się go. Reprezentujesz siebie, a twoje zachowanie jest znaczącym odzwierciedleniem tego, kim chcesz się stać po zakończeniu procesu rozwodowego.

Zakazy – czego nie wolno ci robić

 1. Skupiać się tak bardzo na swoim byłym, że zaniedbujesz samą siebie. Twoim najwyższym priorytetem musi być dbanie o siebie i o dzieci.
 2. Próbować „zniszczyć” swojego byłego partnera.
 3. Uprawiać seks ze swoim byłym partnerem, to tylko myli jego, ciebie i całą sytuację.
 4. Okazywać słabość poprzez wyrządzanie fizycznej krzywdy byłemu partnerowi pod wpływem emocji.
 5. Wysyłać SMS-y lub e-maile, aby wytykać mu jego błędy.
 6. Wchodzić między niego a jego przyjaciół lub rodzinę.
 7. Przeglądać jego rzeczy prywatne, w tym telefon. Nic, co znajdziesz, nie zaspokoi tego, co czujesz.
 8. Śledzić swojego byłego lub nagrywać jego rozmowy bez pozwolenia. Jest to naruszenie prywatności, które nieuchronnie pogorszy całą sytuację.
 9. Być sam na sam z byłym partnerem.  Podobnie jak interakcja emocjonalna i seks, to sprawia, że ​​sprawy się komplikują.
 10. Pozwolić, aby emocje wzięły górę nad logiką podczas rozwodu.
 11. Rozdrapywać rany
 12. Komunikować się werbalnie, chyba że komunikacja dotyczy dzieci.
 13. Wysyłać nadmiernych ilości wiadomości tekstowych lub e-maili z dowolnego powodu.
 14. Rozmawiać z dziećmi o tym, jak bardzo cię skrzywdził.
 15. Mówić źle o swoim byłym partnerze pyz swoich dzieciach. On jest nadal ich rodzicem.
 16. Rozmawiać z dziećmi na temat rozwodu, pieniędzy, rozdziału majątku lub braku wsparcia. Postaraj się ograniczyć wszystko, co im powiesz, do tego, co jest konieczne.
 17. Nie pozwalać swoim dzieciom rozmawiać z ich ojcem przez telefon, kiedy są z tobą. Tylko dlatego, że twój kontakt z nim musi być ograniczony, nie oznacza to, że dzieci powinny czuć ograniczenie kontaktu z dziećmi.
 18. Nadzorować komunikację twojego dziecka z twoim byłym partnerem (chyba, że są ku temu ważne przesłanki).
 19. Rozprzestrzeniać plotki o swoim byłym partnerze. Często kończy się to tylko tym, że krzywdzisz swoje dzieci.
 20. Stracić swoje wartości, moralność lub etykę podczas rozwodu

Na podstawie: pro.psychcentral.com

 


Lifestyle

Wstrząsające wyznanie matki dziecka. „… ale wiem, że gdybym mogła cofnąć czas, to usunęłabym ciążę”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 lipca 2018
Fot. iStock/ipopba

Kiedy toczy się dyskusja o politycznej poprawności, gdzieś w tle dzieją się prawdziwe tragedie. Protesty przeciw zaostrzeniu ustawy aborcyjnej trwają w naszym kraju od dwóch lat. W ostatnim czasie ponownie kobiety wyszły na ulice wyrazić swój sprzeciw, ponieważ projekt „Zatrzymaj aborcję” miał trafić pod obrady sejmu, tymczasem został skierowany do prac podkomisji. 

Obecnie w Polsce dokonać aborcji można jedynie w trzech przypadkach:

 • gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa,
 • gdy stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety
 • gdy okaże się, że  płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony

Okazuje się, że nawet w tych trzech zaledwie przypadkach kobieta była pozbawiana prawa wyboru. Bo do znudzenia będę powtarzać, że tu właśnie o wybór chodzi. Zaostrzenie ustawy pozbawi go wszystkie kobiety, ich partnerów, mężów możliwości decydowania o sobie.

Marta Olimpia Dziubka jest mamą 14-letniego niepełnosprawnego Oskara. Zaszła w ciążę w wieku 20 lat, a lekarz zataił przed nią, jak bardzo uszkodzony jest płód i jak chore dziecko urodzi. Nikt nie dał jej możliwości wyboru, nie pozwolił usiąść i zastanowić się, jak zadecydować. Możemy protestować na ulicach, dyskutować w domach, politycy i Kościół mogą grozić nam ogniem piekielnym, ale to życie pokazuje te najbardziej wstrząsające historie. Przeczytajcie koniecznie wpis Marty Olimpii Dziubka z jej Facebooka.

Ręce precz od naszych macic!!! Od decydowania o naszym życiu
14 lat temu ktoś zdecydował o moim życiu
Lekarz zapytał co by Pani zrobiła gdyby się Pani dowiedziała że urodzi Pani niepełnosprawne dziecko?
Odpowiedziałam bez wahania .
Usunełabym ponieważ mam dopiero 20 lat .
😈😈😈😈
Lekarz zamilkł i nigdy więcej nie zdradził uszkodzenia płodu.
😓😓😓😓
Wielkiego szoku doznałam kiedy zobaczyłam swoje dziecko.
Byłam rozczarowana . Marzyłam o słodkim zdrowym bobasku a urodziłam chore i niepełnosprawne dziecko.
Wodoglowie , 2 wady serca plus deformacja ręki. 😰😰😰😰
Doznałam depresjii poporodowej i nawet nie chciałam karmić w szpitalu syna. Płakałam kiedy patrzyłam na niego.
Widziałam matki ze swoimi dziećmi na sali poporodowej i chciałam odciąć nożem ręke innemu dziecku aby dać mojemu.
Pomyślałam 3 rzeczy
– nigdy nie bedzie jeździł na rowerze
– nigdy nie będzie miał żony
– nigdy nie będzie pracował

Zaczeła się walka i zmiana mojego życia o 360 stopni.
Walka która trwa do dziś dzień.

Rzeczy które przeżyłam przez te 14 lat napawają mnie dumą a zarazem płaczem i żalem że jedna decyzja lekarza doprowadziła do koszmarnego życia mojego i mojego dziecka , pełnego wyrzeczeń , strachu , bólu i osamotnienia.
Zabrano mi życie jako kobiecie i zostawiono na pastwe losu tylko dla kultu życia.
Zabrano mi prawo wyboru o decydowania o swoim płodzie , zabrano mi prawo decydowania o leczeniu w łonie matki.
😓😓😓😓😓
Przez 14 lat
– poświęciłam swoją karierę zawodową na rzecz opieki nad moim dzieckiem
– 3 razy zmieniałam przedszkole i 4 razy szkołę z powodu dyskryminacji mojego dziecka
– obniżyłam swój status społeczny i materialny
– walczyłam o zdrowie swojego dziecka będąc na pogotowiu 24 na dobę
– byłam i jestem pielegniarką, nauczycielką , psycholożką, księgową i menadżerem i bóg wie kim jeszcze …
– poświęciłam swoje życie prywatne , mąż niewytrzymał stresu i odszedł a inni Panowie nie traktują poważnie matek dzieci niepełnosprawnych .
Po co komu kłopot?
– pogorszyło się moje zdrowie ponieważ przez 14 lat jestem sama z tym problemem
– jestem oceniana przez ludzi bo przecież nie mam żadnych praw jako opiekun
– głodowa emerytura
– straciłam swoją godność i kobiecość.

– a teraz najlepsze !!!!😓😓😓
Potrzebuje Mega dużej Forsy na operacje mojego dziecka , i też jestem z tym sama .
Państwo niechce pomóc a ja Proszę i kajam się przed ludzmi o pomoc aby moje dziecko doczekało operacji w USA i mogło być samodzielne i mogło pracować.

https://www.siepomaga.pl/oskardziubka

Zastranawiam się jakby wyglądało moje życie gdyby syn byłby zdrowy?

Kim bym była i jak bym żyła.
Kocham 😘😘😘swoje dziecko i zrobie dla Niego Wszystko , ale wiem że gdybym mogla cofnąć czas to usunełabym ciąże bo wierzę że Oskar urodził by siè w innym zdrowym ciele .

Jestem Wściekła że Moje dziecko musi Cierpieć a ja przy nim.
Że zabrano Mi życie .


Zobacz także

Czasem słońce, czasem deszcz… Modowy must have malucha i starszaka na lato

Mamo, pierwszy raz w życiu piszę do ciebie prawdziwy list. Ale dopiero teraz, kiedy wyjechałam, czuję, że jestem „kimś”

8 sekretów Japończyków, które czynią ich zdrowymi i szczupłymi