Lifestyle

Co widzisz pierwsze na tym obrazku?

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2018
Fot. Fot. Screen z YouTube / 7-Second Riddles
 

Pierwsze wrażenie, pierwsze impulsy, decyzje podejmowane pod wpływem intuicji… Wszystko to prowadzi nas szczególnymi ścieżkami ku przeznaczeniu. „Tak widocznie miało być” mówimy, gdy realizujemy to, co podpowiada nam szósty zmysł. Spójrzcie przez chwilę na ten obrazek. Co waszym zdaniem wybija się na pierwszy plan? Co zauważyliście jako pierwsze?…

Jeśli najpierw zauważyłeś:

Syrenkę 

Jesteś optymistą, lubisz wychodzić – do ludzi i z domu, by chętnie spotkać się z innymi, by ich poznawać, ale przede wszystkim, by pokazać im siebie. Tego prawdziwego. Nie chcesz się zmieniać, dobrze ci z tym, jaki jesteś. Kochasz mocno i szczerze, nieco naiwnie. Zdarza się, że się w miłości pomylisz, rozczarujesz, ale dość szybko stajesz potem na nogi. Szkoda ci życia na smutki. Często oddajesz się marzeniom i planujesz – od razu na wielką skalę. Nie potrafisz ukrywać swoich emocji ani uczuć. Chciałbyś spotkać kogoś, kto zaakceptuje cię takim, jakim jesteś. W zamian za to, jesteś gotów kochać z całego serca. I wiernie.

Neptuna

Jesteś osobą cichą, introwertykiem o dość burzliwym życiu wewnętrznym. Choć emocje rozrywają cię od środka, masz olbrzymi problem z ich wyrażaniem. Miłość to dla ciebie cżęsto poświęcenie, czasem naprawdę zbyt duże. I cierpienie, bo  nierzadko wybierasz partnerów toksycznych, ale sam też nie jesteś „łatwy” w związku. Głównie dlatego, że masz problemy z komunikowaniem swoich potrzeb. Marzysz o kimś, kto zrozumie cię bez słów. Szukasz porozumienia dusz, tego, co wyjątkowe, magiczne. Ale wiążesz się z tymi, którzy borykają się z olbrzymimi problemami i liczą na to, że ich uratujesz. Niech ktoś uratuje w końu ciebie.


Na podstawie: 7-Second Riddles


Lifestyle

Seks poprawia pamięć, więc lepiej o nim nie zapominaj

Redakcja
Redakcja
6 czerwca 2018
Fot. iStock / franckreporter
 

W ostatnim czasie nie po raz pierwszy odkryto związek między seksem a naszą pamięcią. Okazuje się, że osoby aktywne seksualnie mają większe szanse na lepszą pamięć. Także lepiej nie rezygnuj z seksu po 50-tce. 

Mark Allen, wykładowca w szkole psychologii na Uniwersytecie w Wollongong w Australii, przeprowadził badania na ponad sześciu tysiącach osób, z których wszystkie miały więcej niż 50 lat. Analizował ich zdrowie, dietę, aktywność fizyczną i aktywność seksualną. Dodatkowo uczestnicy badania przeszli także test pamięci – dwa razy w odstępie dwóch lat.

Na podstawie badań Allen doszedł do wniosku, że podczas gdy wszyscy dorośli w pewnym wieku wykazują oznaki utraty pamięci, to jednak ci mający bardziej seksualne i intymne relacje zdecydowanie lepiej wypadały w testach sprawdzających pamięć.

To pokazuje, że w krótkim czasie częsty seks może mieć pozytywny wpływ na retencję pamięci. Czy może jednak w dłuższej perspektywie spowolnić kłopoty z pamięcią – to wymaga bardziej zaawansowanych badań.

Co ciekawe, w 2016 roku badanie przeprowadzone przez zespół z McGill Uniwesytetu w Kanadzie wykazało, że kobiety, które uprawiają seks, mają lepsze wspomnienia.

Hm, to bardzo ciekawe.


 

źródło: Independent


Lifestyle

7 rzeczy, które odporne na kryzysy pary robią inaczej

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 czerwca 2018
Fot. iStock/Anchiy

Są takie pary, które trwają i trwają, niczym chiński mur, przechodząc przez wszelkie możliwe kryzysy i problemy. Znajomi patrzą na nich z zazdrością i podziwem starając się poznać tajemniczy klucz do sukcesu. A oni wciąż razem od dziesięciu, dwudziestu, trzydziestu lat, ręka w rękę wiąż chcą ze sobą być. I wydaje się, że już zawsze będą. Jak to możliwe?

Na pozór nie ma w ich relacji nic niezwykłego, wyróżniającego ich na tee innych par. Jeśli jednak przyjrzeć się im się bliżej, zobaczycie, że:

1. Dbają o siebie wzajemnie podczas trudnych rozmów 

Wiedzą, jak komunikować się asertywnie – to znaczy w sposób jasny, pewny siebie i kontrolowany. Chociaż jest to łatwiejsze do powiedzenia niż zrobienia, szczególnie w przypadku trudnych rozmów, oto schemat, który może być pomocny:

  • komunikuj fakty
  • rozwiązuj swoje obawy w sposób obiektywny
  • wyjdź naprzeciw i zapytaj drugą osobę o jej perspektywę
  • oceń rezutat

2. Chcą

Dobre relacje wymagają samodyscypliny. Dobra wola to moc do znalezienia swojej motywacji, kiedy ma to naprawdę znaczenie – w momentach kryzysu, problemów osobistych, śmierci rodziców, choroby. Oni naprawdę chcą poszukać rozwiązań, wyjść z trudnych sytuacji.

3. Codziennie są blisko siebie 

Budząc się, wychodząc z domu do pracy, wracając do siebie pod koniec dnia i kładąc się spać. To może być tak proste, jak pocałunek, uścisk, uśmiech lub dotyk.

4. Cieszą się ze swoich sukcesów

Stoisz w gotowości, gdy twój partner mówi: „Hej, mam problem!”. Ale co zrobisz, gdy powie „Mam dobre wieści?” „Zabicie” rozmowy poprzez krótką odpowiedź („Hej, to świetnie”) lub zmiana tematu na to, co dotyczy ciebie to niezawodne i szybkie sposoby na osłabienie związku.

5. Zmieniają sposób myślenia w „trudnych momentach”

Kiedy nastaną burzliwe czasu dla związku, łatwo można zacząć myśleć pesymistycznie. Optymistyczne myślenie nie polega na wyobrażaniu sobie tęczy i jednorożców, a raczej na byciu realistą. Optymistyczni myśliciele są w stanie zidentyfikować rozwiązania, które jeszcze nie zostały wypróbowane (zamiast próbować tego samego w kółko, bo to nie działa).

6. Mają nadzieję

Wierzą, innymi słowy.

7. Ćwiczą empatię

Zdolność rozumienia doświadczeń i emocji innej osoby jest potężnym narzędziem w relacji. Empatyczni ludzie wydają się być mniej samolubni, szczerze zainteresowani szczęściem i dobrobytem swoich partnerów.


Na podstawie: huffingtonpost.com

 


Zobacz także

Animacja na Walentynki . Miłosna historia Carla i Ellie

Piersi 20, 30, 40 i 50 latki. Czy wiesz, jak zmienia się twój biust?

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha