Lifestyle

To, co widzisz, określa twój emocjonalny stan. Przyjrzyj się tym trzem obrazkom

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 grudnia 2017
Fot. Brightside /Brightside
 

Niby błahe zadanie, a jednak przykuwa naszą uwagę. Od dawna znane są testy określające nasz stan wewnętrzny przy pomocy rysunków. Przyjrzyj się trzem poniżej. Co widzisz jako pierwsze?

Co widzisz?

Fot. Brightside /Brightside

Fot. Brightside /Brightside

Twarz. Jesteś osobą lubiącą towarzystwo, która nie ma problemu z komunikacją. Interesujesz się życiem innych ludzi. Co więcej, w twojej naturze leży wykorzystanie zdolności intelektualnych do rozwiązywania codziennych zadań.

Ryba. Jesteś zadowolona ze swojego życia i wierzysz w powodzenie wszystkiego, czego się podejmujesz.  Nawet jeśli coś nie idzie zgodnie z twoim planem, jesteś przekonana, że poradzisz sobie z każdą sytuacją.

Co widzisz?

Fot. Brightside /Brightside

Fot. Brightside /Brightside

Dziurka od klucza. Jesteś ciekawa życia. Możesz odnosić wrażenie, że niedługo będziesz musiał  zmierzyć się z czymś, czego nie znasz, ale zupełnie ci to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, nie możesz się tego doczekać.

Płacząca figura. Nie jesteś całkowicie świadoma swojego obecnego stanu emocjonalnego. Nie wiesz, czy to co czujesz, to smutek, rozczarowanie lub samotność. Musisz zacząć zwracać większą uwagę na własne emocje.

Co widzisz?

Fot. Brightside /Brightside

Fot. Brightside /Brightside

Lekko otwarte drzwi. Jesteś gotowa na zmiany i czujesz, że zmierzasz we właściwym kierunku. Masz świadomość tego, co czeka na ciebie w przyszłości.
Nuta. Obecnie dla ciebie, bardzo ważne jest, byś wyraziła swoją kreatywność. Masz coś, czym chcesz się podzielić z tym światem. Jeśli będziesz ciężko pracować, w pełni wykorzystasz swój potencjał.


źródło: Brightside

 


Lifestyle

Jak utrzymać czysty dom, kiedy są w nim zwierzęta? Poznaj 6 prostych sposobów

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 grudnia 2017
Fot. iStock/Georgijevic
 

Marzycie o zwierzaku w domu? Jednak podstawowym argumentem, który obraca w niwecz wasze marzenia jest… BAŁAGAN? Fakt, trzymanie zwierząt w domu wymaga trochę więcej pracy, ale czy naprawdę aż tak dużo? Sama jestem posiadaczką dwóch kotów i psa i szczerze – gdyby ich nie było, to pewnie rzadko kiedy trzeba by było sprzątać. No tak, ale ja się mogę mądrować, a są tacy, co czekają na konkrety.

Jak utrzymać czysty dom, kiedy są w nim zwierzęta?

Zadbaj o dobrą miskę

Niby banał, a jednak. To w jakiej misce dacie jeść swojemu zwierzakowi ma ogromne znaczenie. Cóż, one raczej nie przestrzegają zasad dobrego zachowania się przy stole. Przesuwają miskę, wysypują z niej zawartość, chlapią dookoła. Dlatego warto pamiętać, by miska miała gumowe uszczelki, dzięki którym nie będzie ślizgać się po całym pomieszczeniu. Warto dać też podkładkę, która uniemożliwi przesuwanie, a którą wystarczy przetrzeć i już jest czysto. Co ważne – niech miska zawsze stoi w jednym miejscu, które wyznaczycie.

Nieprzyjemny zapach

Bywa, że obawiamy się nieprzyjemnego zapachu w domu, kiedy są zwierzęta. I tak jak podłogę zawsze można przetrzeć, tak już trudniej z dywanami i chodniczkami, na których moszczą się domowe pupile. Jest bardzo łatwy sposób na usunięcie zarówno zapachu, jak i powstałych plam – wystarczy posypać dywan lub chodnik sodą, odstawić na 15 minut i… odkurzyć. Załatwione bez użycia chemicznych detergentów.

Pogryzione meble

Myślisz o szczeniaku i z niepokojem spoglądasz na meblem? Fakt, nikt nie chciałby po powrocie z pracy zobaczyć zdewastowanej szafy czy komody. Myślicie, że tego nie da się uniknąć? Otóż wystarczy w „drażliwych” miejscach posmarować meble olejkiem z goździków. Jego zapach skutecznie odstrasza zwierzaki przed wbijaniem zębów tam, gdzie nie powinny.

Sierść na kanapie

Tak, jak dywan da się jeszcze odkurzyć, tak sierść na kanapie potrafi wejść w najgorsze szpary. Jak ją usunąć? Najlepiej nie pozwalać zwierzakom wchodzić na kanapę, ale jak wiadomo, to nie jest takie proste, dlatego warto użyć zwilżonej gumowej rękawicy i nią przetrzeć materiał.

Załatwianie się

Nie chodzi o załatwianie się w ogóle oczywiście, tylko w miejscach zakazanych. Dotyczy to zwłaszcza kotów, z nimi to nigdy nic nie wiadomo. Można temu zaradzić, jeśli od dziś nie będzie wyrzucać skórek od cytrusów i rozłożycie je w miejscach, w których wasz zwierzak bywa, że się załatwia. Koty nie cierpią zapachu cytrusów.

„Wpadka” na dywanie

A co zrobić, gdy zwierzak załatwi się na dywanie? Nie ma co załamywać rąk, wystarczy na kilka godzin pod materiałem postawić pojemnik z gorącym mlekiem – mleko skutecznie wchłonie brzydki zapach. Ponad plamę warto przemyć rozcieńczonym płynem do płukania ust.

Poza tym każdy właściciel zwierzaka przyzna, że należy dbać o jego czystość – wyczesać, umyć łapy po spacerze, nauczyć, gdzie jest jego miejsce, a jeśli już chcemy się poprzytulać na kanapie, nakryć ją fajną narzutą lub kocem – te zawsze łatwiej wyprać czy wymienić.


 

źródło: kobiety.pl


Lifestyle

Być jak Angelina Jolie, tylko jakim kosztem? Kobieta przeszła 50 operacji plastycznych, efekt koszmarny

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 grudnia 2017
Fot. Screen z Instagrama /Sahar Tabar

Każda z nas choć raz marzyła, żeby wyglądać jak jedna z ulubionych gwiazd czy celebrytek. Niedawno pisałyśmy o Polce, która chce swoim wyglądem  upodobnić się do lalki Barbie. Jej osoba wywołuje wiele kontrowersji i dyskusji, jak daleko można ingerować w swój wygląd. 

Ostatnio głośno o kobiecie, która jest ogromną fanką Angeliny Jolie. Fani są w stanie posunąć się do wielu rzeczy, ale to co zrobiła Sahar Tabar wywołuje prawdziwy szok. Sahar postanowiła przy pomocy operacji plastycznych upodobnić się do swojej ukochanej gwiazdy. Jak donoszą media, kobieta przeszła około 50 operacji… Ma dopiero 29 lat, a jej wygląd nijak nie przypomina Angeliny Jolie… Sami zobaczcie.

 

👽✌تنوع نابه😍👌

Post udostępniony przez سحر تبر sahar tabar (@sahartabarx)

❤-__-نیـست ناب ترزماع بیبـ🍼ـی😻@sahartabar_official 🎉😍 Post udostępniony przez سحر تبر sahar tabar (@sahartabarx)

صورتی نابه^^مگ نابترزماعم هسط که خب

Post udostępniony przez سحر تبر sahar tabar (@sahartabarx)

💪😹❤🙈❤🙈❤🙈❤ اونی ک از این عکس بهتره رو تگ کن(خو نی دیوس) fuck you all Post udostępniony przez سحر تبر sahar tabar (@sahartabarx)

دختر باید #بارسلونا باشه… Post udostępniony przez sahar.-.tabar (@sahar.tabar2017)


Zobacz także

Sekielski pokazał, jak polski kościół stoi ponad prawem…

Sprawdź, czy jesteś zestresowana. Opanuj potwora! Rozwiąż quiz i … uspokój się [QUIZ]

Jak nie dać się jesiennej chandrze?