Go to content

Naukowcy mówią, że istnieje 7 ciekawych czynników, które panowie uwielbiają w kobietach

fot. iStock/ LaraBelova

Naukowcy mówią, że istnieje 7 czynników, które sprawiają, że panowie uważają jedne panie za bardziej godne zainteresowania niż inne. I są to takie, czynniki, które z pewnością większość z nas uzna za zupełnie nieatrakcyjne. Tymczasem okazuje się, że to, czego się wstydzimy. Czasami nasze wady zwiększają naszą atrakcyjność, a cechy, których jesteśmy nieśmiali, stają się urocze, a nawet uwodzicielskie dla mężczyzn.

Pocenie się

Ludzie mogą rozróżnić ponad 1 trylion rodzajów zapachów. I chociaż pot może nie być najprzyjemniejszym z nich, w rzeczywistości mówi wiele o naszych uczuciach. Naukowcy twierdzą, że „zapach kobiecego potu ze szczęścia” działa bardzo pobudzająco na panów.

Zaraźliwy śmiech

Psycholodzy twierdzą, że jeśli spotkamy kogoś, kto rozśmieszy nas szczerze, romantyczny związek z tą osobą może być bardzo udany. Nasze życie wypełni się śmiechem i pozytywnymi emocjami.

Okulary

Teraz nie musisz nosić swoich okularów tylko do czytania. Badania wykazały, że coraz więcej panów uważa, że kobiety w okularach są bardziej atrakcyjne i seksowne.

Nieopalone „paski” na ciele

Kto by pomyślał. Jasne obszary na twoim opalonym ciele z daleka wydają się nawet nagie. Przyciągają uwagę mężczyzn i pobudza wyobraznię.

 Włosy w nieładzie

Okazuje się, że potargane „trzydniowe” włosy czy naturalne fale lub niechlujny kok wyglądają bardziej naturalnie niż skomplikowana fryzura z dużą ilością lakieru…

Brak makijażu

Naukowcy obliczyli, że 40% mężczyzn uważa kobiety za bardziej atrakcyjne „naturalne”.

Brzuszek

Badania pokazują, że mężczyźni, którzy patrzyli na zdjęcia kobiet o budowie ciała przypominającej klepsydrę, odczuwali więcej impulsów w obszarach mózgu odpowiedzialnych za przyjemność. Także nie ma się czym przyjmować :).