Go to content

W pasiekach rodziny Sadowskich Dzień Ziemi jest codziennie

W Pasiekach Rodziny Sadowskich troska o środowisko naturalne wypełnia każdy dzień. Dbając o dobry stan i zdrowie ponad 150 milionów pszczół doskonale wiedzą, że to bezcenna inwestycja w lepszą przyszłość. Światowy Dzień Ziemi , który w tym roku odbywa się pod hasłem „Inwestuj w naszą Planetę” stanowił doskonały pretekst, aby przypomnieć o tym, jak ważne są dla przyrody pszczoły i jak niewiele potrzeba, aby żyło się im jeszcze lepiej.

Każda pasieka to inwestycja w lepsze jutro. Pszczelarze nieustannie troszczą się o owady, zapewniają im spokojny byt i jak najlepsze pożytki. Pszczoły żywią się pyłkiem i nektarem zbieranym z kwiatów, a w trakcie tych podróży „przy okazji” przenoszą pyłek z rośliny na roślinę. Zapylają w ten sposób blisko 75% wszystkich roślin owadopylnych, w tym aż 90% drzew i krzewów owocowych. Bez nieustannej pracy pszczół nie byłoby większości warzyw i owoców. Aby zachować równowagę w przyrodzie konieczne jest, aby żyły w zdrowiu i wykonywały swoją wciąż niedocenianą, ciężką pracę. To bezcenna inwestycja, na którą stać każdego, dla kogo los pszczół i Planety nie jest obojętny. W Pasiekach Rodziny Sadowskich ma ona postać cyklicznej i bezterminowej akcji #chrońmypszczoły.

W ramach akcji #chrońmypszczoły powstała limitowana seria trzech nowych smaków miodów: z wiśnią, z pigwą oraz z jabłkiem i cynamonem. Część dochodu ze sprzedaży tych smaków jest przekazywana na wysiewanie kwietnych łąk dla pszczół oraz sadzenie miododajnych drzew.

Przepiękne, całkowicie odmienne od dotychczasowych etykiety tych produktów powstały we współpracy z ilustratorkami Joanną Wójtowicz, Mary Zaleską i Mariną Raietską.

Cena: 29,90 zł / słoik 430 g

Zaproszeniem do wspólnej troski o środowisko są także saszetki z nasionami miododajnych roślin, które cyklicznie w okresie od kwietnia do czerwca dołączane są do indywidualnych zamówień w sklepie internetowym. Kupując miód z prawdziwej pasieki, zarządzanej zgodnie z zasadą umiaru i według reguł zrównoważonego rozwoju, każdy dokłada swoją cegiełkę na rzecz powiększania całej pszczelej populacji, a wysiewając łąki kwietne zapewnia owadom przyjazne warunki bytowania.

Miody, akcesoria i pozostałe produkty pszczele są dostępne na stronie: www.pasiekisadowskich.pl

Pasieki Rodziny Sadowskich to niezwykła marka naturalnych produktów – miodów. Pozyskiwane w harmonii z naturą i dbałością o pszczoły i środowisko miody z Pasieki Sadowskich wyróżniają się nie tylko wspaniałym smakiem, ale także oryginalną estetyką opakowań, która zachwyci nawet najbardziej wymagających konsumentów. Marka Pasieki Rodziny Sadowskich oferuje miody tradycyjne, takie jak: wielokwiatowy, lipowy czy gryczany, lecz to miody z dodatkami sprawiły, że
zdobyła serca konsumentów. Niezwykłe połączenia takich smaków jak: miód z imbirem i czosnkiem, miód z miętą, kakao lub maliną oraz pełna finezji estetyka opakowań zachwycają nawet najbardziej wymagających wielbicieli tego słodkiego przysmaku. Flagowym produktem Pasieki Rodziny Sadowskich są zestawy miodów, które klienci komponują według własnego uznania.