Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Łowimy perełki. Która najlepiej pasuje do ciebie?”

Redakcja
Redakcja
4 stycznia 2017
Fot. iStock / IngaIvanova
 

Co jest najpiękniejszą ozdobą kobiety? Nic. Możliwość wyeksponowania swojego naturalnego piękna. Miękka zadbana i pachnąca skóra, błyszczące i zdrowe włosy, delikatnie i naturalnie podkreślone brwi, długie i geste rzęsy… bo diabeł tkwi w szczegółach. A ten wyjątkowy, wewnętrzny blask, bierze się z nas samych.

Pamiętacie, kiedy ostatni raz, gdy zasypiałyście i kładąc się w pościeli pomyślałyście „uwielbiam ten zapach balsamu”, albo gdy nie mogłyście się powstrzymać od 10-tego spojrzenia w lustro, żeby spojrzeć na wypielęgnowane brwi? Pamiętacie te wszystkie drobiazgi, które razem składają się na: przyjemność, relaks, prawdziwe piękno?

Serdecznie dziękujemy wam za wspólną zabawę z V.Laboratories, a Laureatkom – gratulujemy!

Laureaci:

Marta Gawrońska

Annie Raven

Ewa Lesniewska

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

Zestaw kosmetyków od V.Laboratories, składający się z:

  • V-LASH
  • HENNA GRAFITOWA
  • MAKADAMIA ŻEL POD PRYSZNIC- 500 ML
  • MAKADAMIA ODŻYWKA – 200 ML
  • MAKADAMIA SZAMPON- 250 ML
  • ODŻYWCZY KREM DO CIAŁA KOZIE MLEKO – 200 ML
  • PŁYN MICERALNY KOZIE MLEKO – 400 ML
v-lash kartonik henna renovital ANG GRAPHITE
krem do ciała sloik km stare logo vellie płyn miceralny km vellie
szampon macadamia maska macadamia

żel macadamia stara pompka

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Lifestyle

Wesprzyj WOŚP. Wystarczy, że obejrzysz teledysk i… podasz dalej!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
4 stycznia 2017
Fot. Screen/Youtube
 

Kocham te czas, kiedy WOŚP rozgrzewa zimową atomosferę. Moje dzieci już przebierają nogami czekając po raz kolejny na własną puszkę i identyfikator. Co z tego, że zima, że wieje. Ale te uśmiechy na ulicach, te rozmowy nad puszkami, kiedy ktoś próbuje wrzucić wszystko co ma w portfelu, te serca dumnie noszone na płaszczach, kurtkach, czy czapkach.

Orkiestka gra do końca świata i jeden dzień dłużej. A że naprawdę gra można się przekonać oglądając teledysk „Stary Człowiek i Może”. Twórcą teledysku jest Człowiek Warga, autor kanału Z Dupy.

Prosty teledysk – prosty przekaz – i chyba nic więcej nie trzeba, by trafił do każdego, bo idea też jest prosta: oglądając teledysk wspieracie WOŚP, gdyż za każde obejrzenie teledysku na konto Fundacji trafiają pieniądze.

Na teraz teledysk ma 283 440 wyświetleń, a na koncie Orkiesty za obejrzenie teledysku widnieje kwota 30 259 złotych.

Teledysk to efekt współpracy telefoni Play przy kolejny finale WOŚP. W teledysku wystąpili: Maciek Dąbrowski (Człowiek Warga), kóry jest autorem tekstu i reżyserem teledysku, AUR –  autor muzyki, Basia Kurdej-Szatan i Maciek Łagodzińskim (sprzedawcy z reklam Play), jutuberzy: Szparagi, Ewa Red Lipstic Monster, Paulina z Mówiąc Inaczej, Blowek, JDabrowsky, Izak, Drollercaster
oraz gościnnie- Dancing Międzypokoleniowy, który promuje łączenie pokoleń, walkę z wykluczeniem społecznym seniorów oraz przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości.

Oglądajcie, podawajcie dalej, wspierajcie! Niech Orkiestra zagra w tym roku WYJĄTKOWO!!!


Lifestyle

8 objawów nietolerancji glutenu

Karolina Krause
Karolina Krause
4 stycznia 2017
Fot.iStock/Geber86

Na samo słowo „gluten” jedni przewracają oczami ze znudzenia, a drugim rozszerzają się źrenice tak, jakby nie mogli doczekać się kolejnej dawki informacji na ten temat. Dietetycy przekrzykują się w wymienianiu zalet diety bezglutenowej, a w sklepach największą furorę robią produkty z przekreślonym kłosem. Czy więc wszyscy powinniśmy od dzisiaj zacząć je kupować? Czym jest nietolerancja glutenu i jakie jest jej 8 powszechnych objawów?

Fot. iStock/sestovic

Fot. iStock/sestovic

Nietolerancja glutenu, czy też nadwrażliwość na gluten, to nieprawidłowa reakcja organizmu na to białko. Znajdujący się w nasionach pszenicy, żyta, jęczmienia i owsa – gluten – działa toksycznie na nasz układ trawienny. Prowadzi do zaniku kosmków jelita cienkiego, które w normalnej sytuacji są odpowiedzialne za wchłanianie substancji pokarmowych. W efekcie wchłanianie pokarmów jest upośledzone, co wywołuje różne objawy kliniczne. Oto kilka z nich:

1. Ból brzucha

Problemy trawienne to najczęstszy objaw nietolerancji glutenu. Po spożyciu pokarmu zawierającego to białko możemy doświadczać gazów, wzdęcia, biegunki lub zaparcia. Częste jedzenie takiej żywności może spowodować uszkodzenie błony śluzowej jelita cienkiego i prowadzić do słabego wchłaniania minerałów, witamin. Co w skrajnej postaci objawia się anemią.

2. Uczucie splątania

Wiele osób z nadwrażliwością na gluten mówi o uczuciu splątania i utracie poczucia równowagi, a nawet lekkich zawrotach głowy. Odmawiają jednak skonsultowania się z lekarzem, bo w końcu to „nic takiego”.

Chroniczne uczucie splątania mimo wszystko nie jest dla nas ani dobre ani naturalne. To kolejny sygnał na to, że coś dzieje się z nami nie tak i warto sprawdzić z czego to wynika. Może wystarczy tylko odstawić gluten?

3. Zmiany nastroju

Fot. iStock/lolostock

Fot. iStock/lolostock

Gdyby się nad tym zastanowić to wydaje się to całkiem logiczne. Skoro nasz brzuch nie jest zadowolony z tego co jemy, to nasz umysł tez nie będzie. Dlatego osoby z nietolerancją glutenu często czują się podirytowane, nerwowe i podłamane na duchu.

4. Nieustanna migrena

Bóle głowy są bardzo popularne pośród niezdiagnozowanych bezglutenowców. Wprawdzie nie ustalono jeszcze, czy ma to związek z bólem zlokalizowanym w konkretnej części głowy, ale zazwyczaj pojawia się on po upływie 30/60 minut od zjedzenia pokarmu.

5. Swędząca skóra

Stan zapalny jelit (spowodowany zalegającymi w nich białkami glutenu) może być także widoczny na zewnątrz. Przejawia się to egzemą, łuszczycą, a także innymi reakcjami skórnymi, takimi jak pokrzywka, czy ogólne swędzenie.

6. Chroniczne zmęczenie

Gdy jakaś część twojego ciała znajduje się w stanie zapalnym, wydatkuje ono całą swoją energię na to, by jakoś poradzić sobie z tym problemem. Przez co szybciej tracisz energię. Może to powodować u ciebie ciągłe uczucie zmęczenia. Nawet jeśli akurat przespałaś 9 godzin.

7. Fibromialgia

Fibromialgia to mało znana choroba, zaliczana do schorzeń reumatycznych. Polega ona odczuwaniu bólu mięśni prawie na całym ciele. Taki człowiek czuje się obolały i zesztywniały i bardzo rzadko udaje się znaleźć na to przyczynę. Ostatnie badania dały podstawę, by sądzić, że w niektórych przypadkach jest nią właśnie gluten. Pacjenci z fibromialgią, którzy przeszli na dietę bezglutenową doświadczali zmniejszenia nasilenia się symptomów lub całkowity ich brak.

8. Nietolerancja laktozy

Nietolerancja laktozy ma bardzo podobne objawy co nietolerancja glutenu i często te dwa schorzenia idą razem w parze. Jeśli więc czujesz się źle po spożyciu mleka, powinnaś także sprawdzić, czy nie masz także nadwrażliwości na gluten.

Nadwrażliwość na gluten trzeba jednak odróżnić od celiakii (genetycznie uwarunkowanej chroby trzewnej) oraz alergii na pszenicę (silnej reakcji uczuleniowej, która może towarzyszyć wstrząs anafilaktyczny). Nietolerancja na gluten dotyczy tych osób, u których powyższe chroby zostały wykluczone (praktycznie brak jest zaniku kosmków jelitowych), a pomimo tego spożycie glutenu powoduje u nich niepożądane objawy.


Źródło: littlethings.comceliakia.plmp.pl


Zobacz także

50 sposobów na szczęśliwe życie. Sposób 2 – Polub swoje odbicie

Jeśli kochasz naprawdę – tyjesz. W szczęśliwych związkach przybywa nam co najmniej po pięć kilogramów, dowodzą naukowcy

Chcę, żeby dziewczynki na całym świecie wiedziały, że… Ten plakat podbił nasze serca