Związek

Żona na wyłączność. Po ślubie będziesz robić, co ci mówię

Listy do redakcji
Listy do redakcji
26 marca 2018
Następny

Nie wiem, jak to zrobiłeś. Nie potrafię określić momentu, w którym to się zaczęło. Chciałabym wierzyć, że kiedyś byłeś inny, że „coś” musiało cię zmienić, wpłynąć na ciebie. Że przecież kiedy zaczynaliśmy być razem zauważyłabym, zapalałoby się światełko ostrzegawcze. Nie jestem naiwna, a nasze małżeństwo nie było moim pierwszym związkiem.

Poznałam twoich rodziców. „Normalna” rodzina. Wykształceni, otwarci. Co dwa tygodnie urządzali przyjęcia dla znajomych. Twój tata trochę bardziej wycofany, bardziej cichy. Mama towarzyska, uśmiechnięta. Polubiłam ich, oni polubili mnie. Nigdy nam się nie narzucali, nigdy nie wchodzili z butami w nasze wspólne życie. Nigdy nie naciskali na to byśmy z nimi spędzali niedzielne popołudnia czy wszystkie święta. Ceniłam ich za to i za spokojną, kulturalną, choć mocno zdawkową rozmowę.

Potem zaczęłam zauważać szczegóły. Że on trochę za bardzo krytyczny w stosunku do swojej żony, czasem jedną, złośliwą uwagą potrafił sprawić jej przykrość w obecności rodziny, znajomych. Że ona bywała dziwnie zalękniona, gdy zdarzało jej się zrobić coś, z czego jak mówiła „mąż nie byłby zadowolony”. Kiedyś, na samym początku małżeństwa przyniosła nam kosz owoców. Myślałam, że to z dobroci serca, ale potem zrozumiałam – bała się reakcji twojego taty, tego, że kupiła ich za dużo do domu, dla nich. I próbowała oddać nam choć połowę, byle on się nie zdenerwował. Wtedy uznałam to za dziwactwo, nie przywiązałam do tego większej uwagi. Dziś już znam prawdę. To ty mnie jej nauczyłeś. Kiedy się pobraliśmy, ustaliłeś zasady, które obowiązywały również między nimi. I zacząłeś je konsekwentnie, krok po kroku wprowadzać.

Zaczęło się od wspólnego konta. To normalna sprawa w małżeństwie. Oczywiście, że się zgodziłam, by moja pensja wpływała na nasze wspólne konto. Mamy, co mamy razem i razem tym dysponujemy. Dziwnie poczułam się dopiero wtedy, gdy na koniec miesiąca usiadłeś ze mną przy wyciągu z naszego rachunku i ołówkiem zaznaczałeś każdy mój „podejrzany” wydatek. „Kawa za 14 złotych? Gdzie? Z kim? Naprawdę, musisz chodzić do kawiarni?” – pytałeś, a ja czułam się coraz bardziej głupio i coraz bardziej winna. „Z czego były te majtki za taką cenę” – prosiłeś, niby żartem, o wyjaśnienia, a ja sztywniałam w fotelu na pół czując, że „coś jest nie tak”, na pół zarzucając sobie trwonienie wspólnych pieniędzy na głupoty.

Ale przecież, nie powodziło nam się źle, wręcz przeciwnie. Ty zarabiałeś dużo więcej, ale moja pensja również zasilała nasze konto. Jednak nie protestowałam. Po trzech miesiącach nauczyłam się sama zwracać uwagę na to, by nie wydawać „na głupoty”. A raczej, ukrywać wydatki, co do których mógłbyś mieć wątpliwości. Z czasem było ich coraz mniej.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Związek

Wiosna herbatą pachnąca

Redakcja
Redakcja
26 marca 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Długo wyczekiwana wiosna to czas, kiedy wraz z całą przyrodą budzimy się z jesienno-zimowego snu. Coraz dłuższe i coraz bardziej pogodne dni, śpiew ptaków i zapach pierwszych kwiatów sprzyjają naszemu dobremu samopoczuciu i skłaniają ku większej aktywności, a wiosenne święta dostarczają licznych okazji do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Wiosna to również czas pierwszych w danym roku zbiorów herbacianych liści, z których powstaje najlepszy jakościowo susz, albowiem to właśnie w tym okresie wypoczęty po zimie krzew wydaje najbogatsze w naturalne walory smakowe i zapachowe liście, które po odpowiednim przetworzeniu zachowują pełnię herbacianego charakteru. Zdaniem pana Nirmala Sethii, założyciela marki Newby oferującej herbaty klasy premium wyłącznie z pierwszych wiosennych zbiorów, to właśnie ów charakter sprawia, iż prawdziwa, dobrej jakości herbata jest jak piękna kobieta, o której urodzie świadczy nie aparycja, lecz osobowość, a związane z herbatą tradycje i wielowiekowa kultura zasługują na najwyższe uznanie.

Swoją przygodę z herbatą Nirmal Sethia rozpoczął jako niespełna 20-letni młodzieniec w latach 60. XX w., jednak niespodziewana śmierć ojca spowodowała, iż na wiele lat musiał skoncentrować swoją uwagę na innych gałęziach rodzinnego biznesu. Mimo to u zarania nowego tysiąclecia, pod wpływem podszeptów ukochanej żony Chitry, pan Sethia powrócił do swojej pierwszej pasji. Zdegustowany sytuacją i opinią o branży herbacianej, która wraz ze wzrostem popytu zaczęła zdecydowanie skłaniać się w stronę ilości ze szkodą dla jakości, postanowił jednak, iż Newby będzie oferowała wyłącznie produkty najwyższej możliwej klasy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dziś Newby posiada kilkanaście oddziałów na całym świecie, w tym w Polsce, a jej działalność jest nieustannie skoncentrowana wokół idei zachowania wielowiekowych herbacianych tradycji dla przyszłych pokoleń, czego wyrazem jest przede wszystkim niezmiennie bezkompromisowe podejście do jakości oferowanych mieszanek, jak również licząca w chwili obecnej prawie 1700 eksponatów, największa na świecie kolekcja zabytkowych akcesoriów herbacianych The Chitra Collection by Newby (www.chitracollection.com).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Asortyment Newby obejmuje ponad 200 produktów, w tym bogatą ofertę herbacianych rarytasów (m.in. wyborne herbaty japońskie i tajwańskie, prawdziwe chińskie herbaty białą oraz oolong, czy też dojrzewającą herbatę pu erh, zwaną czerwoną), która zaspokoi gusta nawet najwybredniejszych koneserów. Herbaty i napary Newby, starannie selekcjonowane i przetwarzane z dbałością o zachowanie naturalnego charakteru w fabryce Newby w Kalkucie, to gwarancja najlepszej jakości i niepowtarzalnych doznań smakowych, którymi możemy dzielić się z najbliższymi przy różnych, nie tylko świątecznych okazjach.

Każda kolekcja Newby jest swoistym hołdem dla herbacianych mistrzów, uprawianego przez nich od tysięcy lat rzemiosła oraz przekazywanych z pokolenia na pokolenia herbacianych tradycji, dzięki którym dzisiaj możemy delektować się różnorodnością smaków i aromatów Newby i wciąż na nowo odkrywać prawdziwy charakter herbaty.

www.newbyteas.pl

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Newby


Związek

Dzisiaj bądźcie tu i teraz. Nie musimy robić stu rzeczy na raz. Akcja #MiesiącKobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
26 marca 2018
Fot. iStock/francescoch

Zastanawiałyście się kiedyś, ile rzeczy na raz jesteście w stanie zrobić? Jasne, że często jest to dla nas powód do dumy. W końcu tyle jesteśmy w stanie ogarnąć. Ale czy aby na pewno? Czy w tym naszym multitaskingu nie gubimy czegoś niezwykle istotnego? Kiedy ostatni raz skupiłyście się tylko na jednej rzeczy? Badania nad uważnością psychologa Matthew A. Killingswortha z Harvardu wykazały, że aż 46% spośród 2250 biorących udzial w badaniu, myśli o różnych rzeczach podczas wykonywania danej czynności. To znaczy, że prawie połowa wykonuje codzienne czynności na tzw. „autopilocie”. To powoduje, że bardzo często nie jesteśmy obecni w naszym życiu. A gdyby tak raz inaczej? Gdyby tak raz skupić się za każdym razem tylko na jednej czynności? Jak bawimy się z dziećmi, to nie rozmawiamy przez telefon, nie sprawdzamy co na Facebooku lub Instagramie. Kiedy jemy kolację nie oglądamy przy okazji telewizji lub nie czytam jakiś informacji. I tak dalej.

Jakie zadanie na dziś? Do końca spróbujcie robiąc cokolwiek skupić się tylko o wyłącznie na tej jednej rzeczy. Jeśli będziecie oglądać film, niech to będzie tylko to. Podobnie z czytaniem książki, gotowaniem. Dajcie znać, czy się wam udało, z czym miałyście największy problem i jak się czułyście z tą uważnością na tu i teraz.

 

Akcja #MiesiącKobiet 

Codziennie będziemy zachęcać was do przyglądania się sobie. Swoim emocjom, radościom, ale też pewnie strachom. Chciałybyśmy, abyście wraz z wiosną budziły się do życia, by móc czerpać z niego jeszcze więcej. By wiedzieć: czego chcę, o czym marzę, co chciałabym zmienić. I nie bać się powiedzieć tego głośno.

To jak? Jesteście chętne? Każdego dnia (do końca marca) umieszczać będziemy codziennie jeden wpis – wyzwanie, które sprawi, że skupicie się na sobie, choćby na chwilę. Ale przecież wszystko zaczyna się od małych kroków i krótkich chwil. Bądźcie z nami, wpisujcie swoje komentarze. Jak zawsze mamy dla was fantastyczne nagrody.

Zadanie na dziś: do końca spróbujcie robiąc cokolwiek skupić się tylko o wyłącznie na tej jednej rzeczy. Jeśli będziecie oglądać film, niech to będzie tylko to. Podobnie z czytaniem książki, gotowaniem. Dajcie znać, czy się wam udało, z czym miałyście największy problem i jak się czułyście z tą uważnością na tu i teraz.

 

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków KOBO, w skład zestawu wchodzą:

KOBO PROFESSIONAL PRIMER APRICOT (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL CUSHION FOUNDATION  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 01 GOLDEN SAND HIGHLIGHTER PALETTE  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 3 MY FAVORITE COLORS 9X EYESHADOW PALETTE (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL BRILLANT LIPSTICK  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL MATTE TINT  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x bon o wartości 300 zł na zakupy w vippidesign.com oraz designerski kubek, notes i kostka biurowa

vippi

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x zestaw kosmetyków profesjonalnych Kiwicha Face Care Set 

Kiwicha Face Care Set mit Day Cream 50ml & Line Smoother Serum 30ml KIWICHA


Kiwicha Face Care Set 

Day Cream – przyjemny i łatwy do nałożenia krem rekonstruuje bariery ochronne skóry odwodnionej, suchej i dojrzałej. Redukuje wysuszenie, zmarszczki, utratę elastyczności i konturu. Nadaje skórze świeżości, gładkości oraz poprawia jej wygląd i gęstość. Łatwo się wchłania, zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna, a dzięki efektowi anti-aging nadaje jej młody wygląd. Idealny jako baza pod makijaż.

Line Smoother Serum – bogate i intensywne serum, przeznaczone dla skóry wymagającej odżywienia, odwodnionej i dojrzałej. Wygładza zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Chroni przed działaniem wolnych rodników, stymuluje wzrost komórek, regeneruje DNA, spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni kolagen przed degradacją.

1 x  depilacja laserowa 1 sesja – 4 dowolne partie ciała 

1 x depilacja laserowa 1 sesja – pachy + bikini + łydki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x laserowy peeling węglowy twarz + szyja + dekolt

1 x infuzja tlenowa twarz + szyja + dekolt 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 x Obrotowa loko-suszarka z jonizacją AS200E

Stylizuj i susz jednym ruchem. Poznaj loko-suszarkę AS200E od Babyliss Paris, która umożliwia jednoczesne suszenie i modelowanie Twoich włosów. Od dziś ułożenie idealnej fryzury zajmie Ci dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris

Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris to opatentowana technologia, która sprawi, że w kilka minut uzyskasz piękne i delikatne fale.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x Zestaw Prezentowy Baton Warszawski, każdy składający  się z:

– pięciu energetycznych Batonów Warszawskich,

– eleganckiego Kremu Warszawskiego,

– przepysznych prażonych na ksylitolu migdałów z cynamonem lub chilli (100g).

Całość pięknie zapakowana w warkocz z celofanu i wstążkę.Wszystkie produkty są bez glutenu i bez cukru, zdrowe słodycze bez wyrzutów sumienia 🙂

BW-7 BW-4
baton_warszawski_truskawka-2 baton_warszawski_figa z goi-2
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź naszych partnerów na Facebooku i Instagramie

NATURA logo

FB/drogerienaturapl

instagram.com/drogerienatura

FB/VippiDesignPolska

instagram.com/vippidesign

klapp-cosmetics.pl

 FB/KLAPPCosmeticsPolska

 instagram.com/klapppolska

klinikamlodosci.com

 FB/klinika.mlodosci

 instagram.com/klinikamlodosci

 babyliss-totallook.pl/

FB/BabylissPolska

  instagram.com/babylisspolska

 logo

 FB/batonwarszawski

instagram.com/baton_warszawski

Czas trwania akcji: 05.03.2018 – 31.03.2018.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

„Zobacz co za ludzie, jeszcze zwieją i nie przeproszą, że zarysowali nam auto”. 10 bardzo kobiecych kłamstewek

„Jestem za tym, by ludzie brali ślub, choć wciąż pozostawali wolni”. Wywiad z terapeutą par Andrzejem Wiśniewskim

Mówienie przez sen

O czym myśli kobieta przed snem? Zależy kto obok niej zasypia