Lifestyle Uroda

Zdarza ci się zasnąć w makijażu? Oj, teraz przestaniesz…

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
10 stycznia 2018
Fot. iStock/Vera_Simon
 

Ręka do góry, która z was nigdy nie położyła się spać w makijażu? Hmmm? Trochę wstyd, ale jednak każdej z nas się to zdarzyło. Takie sytuacje najcześciej mają miejsce po imprezach, gdy wykończone wracamy do domu i ostatnie, na co mamy ochotę, to demakijaż, mycie twarzy, nakładanie kremów i czekanie aż się wchłoną. Niestety takie nierozsądne zachowanie może mieć bardzo przykre konsekwencje. Oto kilka powodów, dla których nie powinnaś kłaść się spać w makijażu i zapewniam, że po przeczytaniu już nigdy nie zrobisz takiej głupoty.

Hamujesz naturalny proces regeneracji skóry

To właśnie w nocy twoja skóra ma najwięcej roboty. Wtedy się regeneruje, dlatego powinnaś zapewnić jej jak najlepsze warunki. Nie możesz oczekiwać, że twoja cera będzie świetlista, promienna i zdrowa, jeśli nie zapewniasz jej dostępu do powietrza. Co więcej, pozwalasz, by zanieczyszczenia pozostawały na jej powierzchni przez wiele godzin.

Prosisz się o zmarszczki

Jeśli nosiłaś makijaż przez wiele godzin, na twojej twarzy znajduje się mnóstwo zanieczyszczeń, których na pierwszy rzut oka nie widać. To nie tylko resztki kosmetyków, ale także kurz, drobnoustroje, bakterie i zarazki. Musisz liczyć się z tym, że regularna rezygnacja z wieczornego oczyszczania twarzy prowadzi do szybszego starzenia się skóry. Aż prosisz się o zmarszczki, przebarwienia, zatkane pory i wypryski.

Skutecznie zatykasz pory

Wszystkie wiemy, co się dzieje, gdy pory są zatkane. Wiedzą o tym także producenci kosmetyków, dlatego starają się tworzyć takie produkty, który nie powodują tego problemu. Jeżeli kładziesz się spać w makijażu, pory na twojej twarzy z całą pewnością się zatkają. W efekcie możesz nabawić się podrażnień, krost, a nawet trądziku. Najgorsze jest to, że zmiany skórne pojawiają się dość szybko, ale dużo czasu zajmuje później doprowadzenie cery do ładu.

Podrażniasz oczy

Problemy skórne i zatkane pory to jedno. Znacznie gorsze może być to, co stanie się z twoimi oczami, jeśli nie zmyjesz makijażu wokół nich. Te wszystkie drobne cząsteczki (np. tuszu), które dostają się do oka mogą podrażnić lub uszkodzić rogówkę. Poza tym może dojść do zapalenia spojówek czy skóry wokół oczu. Nie wspominając już o tym, że zasypianie w makijażu sprzyja powstawaniu kurzych łapek.

Niszczysz kolagen, zawarty w skórze

I znów wracamy do tych okropnych zanieczyszczeń. Czy wiesz, że uszkadzają one także włókna kolagenowe w skórze? A to właśnie odpowiadają za jej sprężystość i jędrność. Daily Mail przeprowadził w 2013 roku eksperyment z kobietą, która nie myła twarzy przez miesiąc. Każdego dnia nakładała nowych makijaż, nie oczyszczając wcześniej skóry. Co się stało? Jej twarz w ciągu miesiąca postarzała się o 10 lat.

Ryzykujesz zdrowiem

Jeżeli na twojej twarzy pojawił się pryszcz, zapewne zamaskujesz go korektorem? Pamiętaj, by potem zbyć dokładnie kosmetyk z twarzy. Pryszcze, wypryski i rozdrapane krostki to idealne wrota dla drobnoustrojów. Może dojść do zakażenia, jeśli uszkodzona skóra będzie miała styczność z zarazkami, które niewątpliwie znajdują się na twarzy po całym dniu.

Makijaż może powodować podrażnienia

Niektóre kosmetyki zawierają wiele alergenów, inne są perfumowane. Znajdą się też takie, których skład pozostawia wiele do życzenia. Generalnie, im krócej będą na skórze, tym lepiej. Staraj się zmywać makijaż tak szybko, jak to możliwe. Może tuż po przyjściu do domu?

Możesz stracić rzeczy

Wyobraź sobie, jak twoje długie, sztywne od tuszu rzęsy trą o poduszkę. A potem się dziwisz, że wypadają i kruszą się? Jeśli regularnie rezygnujesz z demakijażu, twoje rzęsy niedługo mogą wyglądać naprawdę koszmarnie.

Będziesz mieć brzydkie usta

Znajdą się i takie panie, które zasypiają ze szminką na ustach. Aż strach pomyśleć, co się dzieje, gdy kosmetyk rozsmaruje się na twarzy i poduszce. Wosk zawarty w szmince może powodować zaskórniki wokół ust. Przyznasz, że takie guzki nie wyglądają estetycznie? Warto pamiętać, że tego typu kosmetyki wysuszają delikatną skórę, dlatego licz się z tym, że twoje wargi będą suche i spierzchnięte.


 

Źródło: Bolde

 


Lifestyle Uroda

10 charakterystycznych zachowań niebezpiecznych ludzi

Redakcja
Redakcja
10 stycznia 2018
Fot. iStock/MarinaZg
 

W naszym życiu spotykamy różnych ludzi. Tych dobrych z natury, i tych, od których lepiej jest trzymać się z daleka. Nie zawsze jednak orientujemy się w czasie, że coś w zachowaniu drugiej osoby nie gra. W wielu przypadkach, np. długotrwałych związków czy przyjaźni, o tym,  z kim mamy do czynienia, dowiadujemy się dopiero po latach.

Wydaje się, że toksyczne zachowanie można wyłapać od razu, ale bywa to tym trudniejsze, im bardziej jesteśmy związani z daną osobą. I tak przymykamy oko na różne, czasem niepokojące zachowania, które są jak światełko ostrzegawcze.  Gdy stanie się coś, co definitywnie niszczy relację, osoby, szczególnie te bardziej wrażliwe, cierpią najbardziej.

To one są szczególnie podatne na wchodzenie w niebezpieczną relację, ponieważ z natury są bardziej ufne, otwarte, uczciwe i empatyczne. Rozczarowanie sprawia, że czują się wyczerpane, zranione i zdradzone. I tu jedynym lekiem jest zebranie doświadczeń i w przyszłości rozpoznanie różnicy pomiędzy osobą bezpieczną dla nich, a niebezpieczną, często toksyczną.

10 charakterystycznych zachowań dla niebezpiecznych ludzi

Dr Henry Cloud i dr John Townsend opracowali zestaw cech behawioralnych zarówno osób bezpiecznych, jak i niebezpiecznych. Zapamiętanie tych różnic pozwala na odpuszczanie relacji z ludźmi, którzy destrukcyjnie wpływają na innych.

1. Nie przyznają się do własnych słabości

Niebezpieczni ludzie zawsze udają twardych, zasadniczych i niezłomnych, po prostu idealnych. Nie chcą przyznawać się do błędów, unikają wyjawiania słabości. Często czują się lepsi, gdy ktoś ma problemy i chętnie żerują na tym, podbijając swoje samopoczucie.

2. Są bardzo religijni, ale nie uduchowieni

Niekiedy są wręcz fanatykami, chętnie pouczają innych, jak należy żyć. Obnoszą się ze swoją głęboką wiarą i wartościami, jednak wewnątrz prezentują postawę odmienną od tego, co głosi ich religia. Można użyć określenia, że przybierają postać wilka w owczej skórze. Nie wierzą prawdziwie.

3. Unikają odpowiedzialności

Nie przyjmują do wiadomości krytyki za swoje zachowanie, odrzucają odpowiedzialność za błędy popełnione przez siebie. Pozostają niewzruszeni, gdy dzieje się nieszczęście, do którego sami przyłożyli rękę.

4. Stawiają się ponad innymi

Niebezpiecznym ludziom brak pokory, szacunku dla drugiej osoby. Traktują innych z góry, uważając się za lepszymi od innych.To egoiści niezauważający swoich negatywnych cech i postawy życiowej.

5. Nie zmieniają swojego zachowania

Na nic rady i dobrze pojęta troska. Złych ludzi nie interesuje zmiana swojego zachowania, bo nie zależy im na tym, by bliscy byli szczęśliwsi. Jest im dobrze tak jak jest, bez zwracania szczególnej uwagi na innych.

6. Uciekają przed problemami

Niebezpieczne osoby nawet po wyrażeniu żalu, przeprosin i obietnic zmiany, nic więcej z problemami nie robią. Nie zmieniają swojego zachowania, toku myślenia, bo tak naprawdę nie chcą pomóc sobie i jednocześnie osobie, z którą są blisko.

7. Są pochlebcami

Chętnie rzucają komplementami, nawet w przypadkach nieuzasadnionych. Próbują omotać miłymi słowami, kompartmentami na wyrost ofiarę, chcąc ją od siebie uzależnić. To nie jest wyraz troski, ale zakrywania istotnych rzeczy pustymi słowami i zachowaniami.

8. Wymagają zaufania, nie chcąc zapracować na nie

Sami nie potrafią obdarzyć kogoś zaufaniem, ale oczekują od innych, że wyjawią im sekrety. Chcą natychmiast wejść w czyjeś życie, nie pozwalając samemu się poznać lepiej.

9. Oszukują i kłamią

Posługują się kłamstwem biegle, nawet w przypadku, gdy wcale nie muszą tego robić. Oszustwo i gra na różne fronty to jedyny sposób radzenia sobie z problemami. Nigdy nie można im zaufać, a im bliżej ich poznajemy, tym mocniej zapętlają się w sieci kłamstw.

10. Nie rozwijają się

Tkwią stale w jednym miejscu nie widząc potrzeby samorozwoju. Nie wyciągają wniosków z popełnionych błędów, nie uczą się rozwiązywania problemów. Zatrzymują się na stałym poziomie emocjonalnym, blokując szczęście drugiej osoby.

Stosując ostrożność, trzeba jednocześnie pamiętać, że nikt nie jest doskonały, a zmiana wymaga czasu. Warto dać szansę na poprawę zachowania i wspierać daną relację. Jednak gdy ktoś ignoruje twoje obawy, atakuje cię i obwinia o swoje zachowanie, nie wykazując chęci zmiany, być może nadszedł czas, by zakończyć relację i szukać bezpieczeństwa gdzie indziej.

źródło: www.psychologytoday.com


Lifestyle Uroda

10 typów facetów, którzy nie potrafią kochać

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 stycznia 2018
Fot. iStock/Marjan_Apostolovic

Brak umiejętności odczuwania emocji, jaką jest miłość to dla wielu mężczyzn olbrzymi problem. Ci, którzy nie potrafią kochać zawierają związki, uprawiają seks, wychowują dzieci, ale ich życie pozostaje puste. No i oczywiście, ich partnerki nie mogą być z nimi naprawdę szczęśliwe. To nigdy nie będzie pełna, prawdziwa relacja. Kto nie potrafi kochać?

10 typów facetów, którzy nie potrafią kochać

1. Mężczyźni, którzy szukają drugiej matki

Oni chcą być kochani, podziwiani i … „obsługiwani”, ale nie potrafią dać tego samego od siebie, bo nikt ich tego nie nauczył.

2. Mężczyźni, którzy są zbyt pochłonięci sobą, swoją karierą, rozwijaniem swoich pasji

To jest ich życie, ich hobby, ich przyjaciele, ich ambicje, ich dzieci, ich sprawy… Nie ma tu miejsca dla partnerki.

3. Mężczyźni, których pochłania jakaś „misja”

Na przykład sportowcy, dla których całym światem jest jedynie ich kariera. Są wśród nich tacy, którzy w partnerce widzą jedynie kogoś, kto ułatwia im skupianie się na głównym celu ich życia – osiąganiu wyników.

4. Mężczyźni, którzy postrzegają siebie jako samca „alfa”

To ci, którzy najczęściej sprawiają, że cierpisz. Lubią pokazać „kto to rządzi”, nie wiedzą czym jest prawdziwa miłość i szacunek.

5. Mężczyźni, którzy po prostu chcą mieć kumpla, a nie partnerkę

To ci smutni, którzy spędzają życie chodząc jedynie do pubu lub na mecze piłki nożnej. Pamiętają wspaniałe chwile spędzone ze swoimi kumplami, gdy byli młodzi i po prostu chcieliby, aby to trwało już zawsze. Ich związki nie są trwałe.

6. Mężczyźni, którzy boją się intymności

Może się to objawiać agresją lub nawet przemocą seksualną, ale najczęściej – wycofaniem. Żeby nauczyli się kochać, trzeba długiej terapii.

7. Mężczyźni, którzy boją się panicznie utraty młodości

Zaskoczenie? Niekoniecznie. Mężczyzna w kryzysie nie zwraca uwagi na uczucia innych, bo panikuje. Liczy się tylko on i uciekający czas, który on na wszelkie sposoby stara się zatrzymać.

8. Mężczyźni, którzy chcą kontrolować

Chcą wszystkiego i to już teraz. Nikt nie stanie im na drodze. Cały świat kręci się wokół ich potrzeb. Lepiej, żebyś wiedziała jak o nie zadbać w odpowiedni sposób.

9. Mężczyźni, którzy nie identyfikują się ze swoją męskością

Tracą poczucie bycia mężczyzną, a ich relacje stają się puste. Nie potrafią już kochać swojej partnerki.

10. Mężczyźni, którzy są po prostu zbyt „macho”

Wyglądają dobrze, jeżdżą świetnym samochodem i oczekują, że partnerki staną na głowie, żeby do nich dotrzeć. Na początku tak właśnie się dzieje. A potem okazuje się, że nie było o co kopii kruszyć, bo nasze uczucia nie zostaną odwzajemnione.


Na podstawie: satpurusha.com

 


Zobacz także

Najpopularniejsze wpadki modowe Polaków. Stare szlagiery w niezmienionej formie, sprawdź swoje upodobania…

Jakie są Elżbiety? 10 ich charakterystycznych cech

5 sygnałów, które wskazują, że nie jesteś gotowa na nowy związek