Lifestyle

„Nigdy nie wierzyłam w przeznaczenia, cudy, szczęścia. A jednak – stanąłeś na mojej drodze”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
13 lutego 2018
 

Kierując się Twoimi słowami – postanowiłam napisać List do Ciebie! To Ty mnie nauczyłeś tego, że niewypowiedziane słowa bolą najbardziej. I mimo wielu rozmów, które prowadzimy – nadal nie wiesz tego najważniejszego.

Tego, jak ważnym człowiekiem stałeś się dla mnie.

Nigdy nie wierzyłam w przeznaczenia, cudy, szczęścia. A jednak – stanąłeś na mojej drodze.

Na drodze naznaczonej bólem, wspomnieniami, przykrymi doświadczeniami, niemocą, przeplataną chorobą i walką w pojedynkę. Na drodze, którą skrywałam tylko dla siebie. Drodze, którą kroczyłam tylko ja z córką. I w końcu na drodze, na którą nie wpuszczałam nikogo. Dosłownie nikogo.

Ty na spontanie się wkradłeś w nasze życie i nie wiem kiedy stałeś się jego częścią.
Z dnia na dzień pomagałeś mi uwierzyć w siebie. W odróżnieniu od ludzi, których było dane mi spotykać- Ty jako jeden uwierzyłeś we mnie. Uwierzyłeś- nie znając tak naprawdę mnie.
Codziennie przebywając ze mną, z nami obserwowałeś mnie, wyznaczałeś kierunek, kierowałeś i w końcu pokazywałeś, że człowiek może być szanowany. Że człowiek zasługuje na dobro, troskę.
Dzięki Twojej upartości, dobroci i chęci poświęcenia odrobiny czasu wniosłeś w moje życie blask. Pokazałeś sfery, które były mi nie znane. Pomogłeś uwierzyć, że nie jestem śmieciem, który idzie w odstawkę.
I nie chcę Ciebie wcale idealizować, gdyż nie o to chodzi. Chcę byś wiedział, że w tym twardym, silnym mężczyźnie, którym jesteś drzemie człowiek dobry. Człowiek, który ma serce i uczucia.
I własnie taki człowiek- sprawił, że w końcu poczułam namiastkę prawdziwego, szczerego, troskliwego życia.
To Ty jako jeden byłeś w stanie pokazać, że nie wszędzie jest przemoc, wyzwiska, nie wszędzie będą Ciebie poniżali i wyśmiewali. W końcu, że nie wszędzie liczy się kasa, której nam brakowało.

I mimo, że wiem, iż nie mogę liczyć na nic więcej jak tylko przyjaźń, to chciałabym byś wiedział, że czas spędzany z Tobą jest najpiękniejszymi chwilami, które są mi podarowane.
Przychodzą dni, w których się buntuję. W, których chcę Ciebie usunąć ze swojego życia, bo zwyczajnie boję się, że Ciebie stracę.

Jednak nie potrafię. Nawet myśl, że w Twoim życiu może pojawić się kobieta, a wtedy my już nie będziemy NO 1. nie jest w stanie zerwać naszej relacji. Mimo, że świadomie mogę cierpieć, bo może przyjść dzień, w którym Ty już nie przyjdziesz- to nadal chcę byś był w naszym życiu.

Nawet nie jesteś w stanie sobie wyobrazić jak wiele dla mnie znaczysz. I tu nie chodzi o pomoc, ale o człowieczeństwo, wnętrze i osobowość. Sam podkreślasz, że nie oczekujesz nic ode mnie. Ale widząc mnie „wzrastającą”, dążącą do celu, widząc mój uśmiech…. twierdzisz, że to najlepsza nagroda. Że to najlepsze odwdzięczenie się z mojej strony. W końcu, że tyle Ci starczy….

I na koniec pamiętaj, że jeśli gdzieś znikniesz z naszego horyzontu. To Twój kawałek Ciebie zostanie w naszym domu. Domu, w który wniosłeś wartość i pokazałeś jak tak naprawdę ten dom powinien wyglądać.

I mimo świadomości, że może Ciebie za jakiś czas nie być w naszym życiu. Chcę byś wiedział, że zawsze będziesz bliską mojemu sercu osobą. Osobą, której nie byłam w stanie zatrzymać ani rozkochać, ale też osobą, która mimo wszystko stała się wzorem dla mnie. I nie raz serducho tęsknota zabije, ale ten czas, którego nie kupi człowiek będzie dla mnie plastrem na pustkę po Tobie. A moja myśl…. będzie otaczała Ciebie czule i troskliwie :*

Może nie ma z mojej strony uczucia miłości, może przyjmuje ono inny wymiar, ale …. w sercu jest specjalna półeczka, na której sobie siedzisz.

Dziękuję, że jesteś.

M&M


Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle

Z czym muszą się mierzyć córki narcystycznych ojców? Obsesyjnie boisz się, że on odejdzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 lutego 2018
Następny

To ciekawe, że bez problemu potrafią się nawzajem „wyczuć”. Wystarczy chwila rozmowy i córki narcystycznych ojców już wiedzą: z tą, która stoi tuż obok, łączą ją wspólne doświadczenia z dzieciństwa. Istnieje pewien głęboko skrywany typ bólu, cierpienia, który jest im wspólny. Są pewne przeżycia, wspólne dla wszystkich kobiet, które były wychowywane przez toksycznych ojców. I nie są to szczęśliwe przeżycia.

Dzieci narcystycznych rodziców

Niezależnie od tego, czy ta dynamika dotyczy relacji ojciec-córka, matka-syn, ojciec-syn, czy matka-córka, narcystyczny rodzic może łatwo zniszczyć psychikę swojego dziecka. Nawet, jeśli wydaje ci się, że masz względnie dobre relacje z rodzicem, nie oznacza to, że jego narcystyczna, trudna natura nie odcisnęła na tobie swojego piętna. Najprawdopodobniej odczuwasz je do dziś. Narcystyczny ojciec działa „w białych rękawiczkach”, przez lata pozbawiając cię poczucia wartości, a jednocześnie dając poczucie, że jesteś wyjątkowa tylko dlatego, że jesteś JEGO córką. Wszystko co, stworzył jest przecież wyjątkowe, ale ”uczeń nie przerośnie mistrza” – nie ma szans, by podziwiał cię i pokochał bardziej niż siebie samego.

Jeśli jesteś córką narcystycznego ojca, to znaczy, że dobrze poznałaś te mechanizmy, postawy, zachowania i cechy, ale prawdopodobnie nie byłaś ich nigdy świadoma. Pewnie nie potrafiłaś nazwać tego wprost. Ale byłaś w tym, chłonęłaś to całą sobą.

W miarę jak dorastałaś, zaczęłaś zauważać, odczuwać, że dzieje się z tobą coś niedobrego, że ta relacja jest dla ciebie szkodliwa, wręcz niebezpieczna, że nie bardzo potrafisz odpowiedzieć sobie na pytanie „jaka naprawdę jestem?”. W dorosłym życiu trafiłaś w końcu na jakiś artykuł, odnalazłaś w nim siebie, swoje dzieciństwo. I wszystko, co możesz znaleźć w twoich obecnych kontaktach z ojcem.

Czy masz narcystycznego ojca?

Jeśli nie jesteś pewna, zadaj sobie kilka ważnych pytań:

 1. Czy twój ojciec był egocentryczny? Czy zawsze musiał być w centrum uwagi i wymagał od ciebie i od twojej matki dowodów na to, że jest dla was najważniejszy?

 2. Czy twój uważał się za kogoś lepszego od innych i mówił ci o tym wprost?

 3.  Czy uważasz, że świadomie wykorzystywał innych ludzi (również ciebie) do osiągnięcia swoich celów? Czy odtrącał ich, gdy nie byli już mu potrzebni?

 4. Czy twój ojciec jest kimś, kogo bałabyś się kiedykolwiek skrytykować w obawie przed jego reakcją (napad gniewu)?

 5. Czy twój ojciec bywał nieczuły, jakby pozbawiony emocji w stosunku do osób, które podobno kochał?

 6. Czy kiedykolwiek poczułaś, że dostajesz jego uwagę i uczucie dlatego, że akurat cię potrzebuje?

 7. Czy twój ojciec jest kimś, kto nieustannie ma nierealistyczne oczekiwania?

 8. Czy twój ojciec kłamał, aby uzyskać to, czego chciał od innych?

Poświęć chwilę na to, by w spokoju zastanowić się nad tymi pytaniami. Uspokój emocje, to może byś trudne, ale staraj się być obiektywna. Wspomnienia różnych sytuacji będą teraz do ciebie wracać i pozwolą ci lepiej zrozumieć wydarzenia z dzieciństwa. Następny krok, to zajęcie się samą sobą, swoimi odczuciami w stosunku do siebie.

 strona 1 z 2
czytaj dalej

Lifestyle

Denim, kwiaty i moc koloru. Boska wiosna z marką Promod

Redakcja
Redakcja
13 lutego 2018
Fot. Materiały prasowe

Sezon zimowy powoli odchodzi w zapomnienie, a świat mody szykuje się do wiosny. Zmęczone zimą i niskimi temperaturami z niecierpliwością oczekujemy na cieplejsze dni i wymianę garderoby. Projektanci i marki stopniowo odsłaniają przed nami swoje kolekcje, a sklepy serwują pierwsze oznaki modowej wiosny. Zobacz propozycje marki Promod i wkrocz stylowym krokiem w nowy sezon!

Denimlove

Chyba nie ma osoby, która nie byłaby fanką denimu. Każda z nas posiada przynajmniej jedną parę jeansów w swojej szafie – prawdziwa klasyka i niezbędny element modnej szafy.

W sezonie wiosna-lato denim to jeden z najmodniejszych trendów. Nosimy go jako jeansowy total look od stóp do głów – dosłownie, dokładając do stylizacji denimowe okrycia głowy, a nawet torbę i buty.

Promod rozpoczyna sezon od specjalnej kolekcji jeansów „8 imion”, na która składają się dotychczasowe modele z drobnymi zmianami  i dwiema nowościami: Georges o prostych nogawkach i Marcel w stylu mom jeans.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Spodnie marki posiadają korzystne fasony i są różnorodne, każda kobieta znajdzie model idealny dla siebie, a jeansy będą stanowić bazę pod resztę denimowego look’u. Dobierz koszulę, odpowiednie akcesoria i dopełnij swoją wiosenną garderobę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Spacer po łące

Nic nie kojarzy się z wiosną bardziej niż kwiaty! Pierwsze pąki na drzewach, pierwsze przebiśniegi i zapach świeżych kwiatów w domu, to zwiastun nadchodzących ciepłych dni. Także w modzie  motyw ten mocno zakorzenił się w wiosennych kolekcjach. W tym roku będzie podobnie – nie zabraknie kwiatowych printów w różnych kombinacjach.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Marka Promod przygotowała prawdziwą gratkę dla fanek florystycznych motywów –  od kwiecistych koszul, sweterków, kwiatów na spodniach i kurtkach. Do wyboru, do koloru! Możesz zaszaleć i wybrać kwiaty na kolorowym tle, a jeśli wolisz bezpieczniejsze rozwiązania postaw na tło w postaci czarnego koloru. Flower power!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Moc koloru

Zmęczone zimą i wszechobecną szarością za oknem, wiosną budzimy się do życia, a wraz z nami nasza garderoba. Czerń zostawiamy na dnie szafy, a częściej sięgamy po intensywne kolory i wzory. W tym roku królują pastele, czerwień, żółty i najmodniejsza barwa sezonu – fiolet. W wiosennym asortymencie marki Promod również ich nie zabraknie! Kolorowe sweterki, bluzki i spódnice dodadzą Ci blasku, a kolorowe torebki będą wisienką na torcie każdej wiosennej stylizacji. Odważniejsze z Was mogą postawić na kolorową ramoneskę. Ta w żółtym kolorze sprawi, że na pewno się wyróżnisz i przyciągniesz spojrzenia wszystkich. Daj się ponieść wiosennej aurze i poczuj moc koloru!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nie pozwól zaskoczyć się wiośnie i już teraz zacznij kompletować garderobę na cieplejsze dni. Marka Promod ułatwi Ci to zadanie oferując szeroką gamę fasonów, wzorów i kolorów w najnowszych trendach, pozostając przy tym wierna francuskiemu szykowi.

Więcej na www.promod.pl

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką Promod


Zobacz także

Słonecznie, kolorowo i energetycznie tak w Polsce obchodzono Międzynarodowy Dzień Jogi

Tylko chamy nie szanują słabszych od siebie. Tak, to ocena. Zmądrzejmy wszyscy

Co jest w życiu najważniejsze. 4 podstawowe rzeczy, o które nie dbamy tak, jak powinniśmy