Go to content

Zadbaj o skórę szyi, zanim zrobi to za ciebie czas!

Fot. iStock

Dbamy o skórę twarzy, dłoni a także stóp, stosujemy zabiegi maseczki, kremy, peelingi… Troska o ciało każdego dnia, przełoży się na wygląd każdej kobiety w przyszłości. Im wcześniej zadbamy o kondycję skóry całego ciała, tym dłużej będziemy cieszyły się jej świeżym i sprężystym wyglądem. Całość może jednak popsuć stan naszej szyi. Podobnie jak na zniszczonych dłoniach uwidacznia się wiek kobiety, tak samo niezadbana szyja zdradzi nas o wiele szybciej niż skóra twarzy. A można temu zapobiec.

Nie zapominaj o codziennej pielęgnacji skóry szyi!

Obowiązkowo nawilżaj. Stosuj do mycia preparaty jakich używasz na co dzień do pielęgnacji twarzy, lub dedykowane specjalnie szyi. Na niej skóra jest cieńsza od pozostałej, łatwiej ulega przesuszeniu w wyniku stosowania perfum, opalania się, obwiązywania apaszkami czy grubymi szalami zimą. Za każdym razem gdy przecierasz twarz tonikiem lub nakładasz krem na twarz, pamiętaj o szyi. Nie wcieraj kosmetyków rozciągając skórę, ale wklepuj delikatnie. Jeśli zauważysz wiotką skórę i pierwsze zmarszczki, czas nadszedł by sięgnąć po preparaty przeciwmarszczkowe. Gdy stosujesz nawilżające mgiełki w sprayu, spryskuj nimi także szyję. Możesz także domowym sposobem fundować jej  nawilżające kompresy. Wystarczy że pół szklanki oliwy z oliwek lekko podgrzejesz i wmasujesz odpowiednią ilość w skórę. Pozostałą oliwą nasącz cienką gazę i okryj szyję i dekolt, okrywając folią i ręcznikiem. Zostaw kompres na pół godziny, a nadmiar oliwy delikatnie zetrzyj chusteczką higieniczną.

Nie bój się peelingu. Jeśli do tej pory omijałaś szyję obawiając się jej podrażnienia podczas wykonywania peelingu ciała, napraw ten błąd. Aby złuszczyć martwy naskórek, zastosuj delikatniejsze peelingi drobnoziarniste lub enzymatyczne. Delikatnie masuj nimi skórę, a po zabiegu potraktują ja odpowiednią maseczką.

Stosuj filtry przeciwsłoneczne. To akurat żadna nowość, że wpływ promieni słonecznych, na dłuższą metę nie służy kondycji skóry i włosów. Szyja tym bardziej jest narażona na przesuszenie i negatywne skutki opalania. Aby temu zapobiec, pamiętaj o stosowaniu kosmetyków zawierających filtry przeciwsłoneczne.

O tym również pamiętaj. Ruch na świeżym powietrzu i ćwiczenia wpływają na sprawność i wygląd całego ciała. Zachowanie poprawnej postawy ciała i uniesienie brody, poprawi jej napięcie i wygląd. Masuj szyję nie tylko podczas nakładania kosmetyków, takie działanie pobudzi krążenie krwi w skórze, ujędrni. Systematycznie stosuj odpowiednie kosmetyki oraz korzystaj zgodnie z potrzebą z profesjonalnych zabiegów. Wszystko to pozytywnie wpłynie na zachowanie ładnego wyglądu skóry szyi przez lata.