Go to content

Fryzury z grzywką – wady i zalety. Jak dopasować grzywkę do kształtu twarzy?

Fryzury z grzywką - długie, krótkie, komu pasują?
Fot. iStock

Fryzury z grzywką mają swoje wielbicielki i nie można się temu dziwić. Grzywka ma wiele zalet, a różne sposoby jej cięcia sprawiają, że każdy znajdzie odpowiednie uczesanie dla siebie. Jeśli tylko grzywka jest dobrana do kształtu twarzy, będzie prawdziwą ozdobą. U kogo się sprawdzą fryzury z grzywką, jak dopasować je do kształtu twarzy i o czym jeszcze należy wiedzieć, zanim zapadnie decyzja o takim cięciu?

Od pewnego czasu królują fryzury z grzywką prostą, z włosami do ramion lub długimi. Nikt jednak nie twierdzi, że np. długość typu long bob to jedyne słuszne cięcie. Możliwości na dopasowanie grzywki i długości włosów jest wiele, a jeśli sprawą zajmie się fryzjer – profesjonalista, efekt będzie zachwycający. Grzywka świetnie komponuje się z włosami rozpuszczonymi, zaplatanymi lub wiązanymi jeszcze inaczej, np. w fantazyjne koki.

Fryzury z grzywką – u kogo się sprawdzą?

Fryzury z grzywką to znakomity wybór w wielu przypadkach. By jednak nie rwać sobie włosów z głowy, gdy grzywka już dumnie spłynie na czoło, warto przemyśleć, czy rzeczywiście taka decyzja sprawdzi się u każdego. Bez dwóch zdań grzywka ma swoje zalety. Pozwala na skorygować owalu twarzy i umożliwia schowanie pod nią ukryć wysokiego czoła, załagodzi ostre rysy twarzy, co niekiedy bywa jedynym ratunkiem na odwrócenie uwagi od takich mankamentów urody.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cabelos Modernos 🇧🇷 (@cabelosmodernos_)

Inną zaletą grzywki jest fakt, że mało co pod nią widać, więc skutecznie i naturalnie ukryje to, co nie powinno rzucać się w oczy – zmarszczki, blizny, przebarwienia. Gdy nie zawsze jest czas wykonać pełen makijaż, grzywka pomoże zamaskować niedoskonałości. W dodatku fryzury z grzywką to gratka dla kobiet lubiących różne uczesania – grzywkę można zaczesywać na boki, do tyłu, podkręcać, prostować lub upinać. Za każdym razem kobieta może wyglądać inaczej. Dzięki odpowiednio przyciętej grzywce włosy nabierają objętości, wyglądają lekko i zwiewnie, lub z klasą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @birbb.18

Fryzury z grzywką – kiedy to nie najlepszy pomysł?

Zdecydowanie krótkie fryzury z grzywką nie sprawdzą się w przypadku, gdy ktoś szybko się nudzi wizerunkiem. Nie da się szybko zapuścić grzywki, a czas odrastania jest dość długi. Dobrze więc przemyśl decyzję, ze świadomością, że przygoda z grzywką raczej potrwa dłużej. Warto to wziąć pod uwagę, gdy czynnie uprawiasz sport – włosy, które trudno ujarzmić będą przyklejały się do twarzy i być może irytowały oraz rozpraszały.

Fryzury z grzywką - długie, krótkie, komu pasują?

Fot. iStock

Grzywka rządzi się swoimi prawami i choć nie wymaga wielkich nakładów pracy, to jednak po nocy może być wyjątkowo niezdyscyplinowana. Trzeba również wziąć pod uwagę czas potrzebny na stylizację grzywki. Przy okazji być może przyda się sprzęt typu prostownica, lokówka, suszarka i okrągła szczotka. Innym jej mankamentem jest tendencja do szybszego przetłuszczania się i konieczności stosowania suchego szamponu, który szczególnie latem przywrócić świeżość fryzury z grzywką. Również trzeba pamiętać o tym, że zimą, pod czapką grzywka może się odkształcać, co nie doda kobiecie uroku.

Fryzury z grzywką – jak dopasować do kształtu twarzy?

Są kobiety, które doskonale radzą sobie z samodzielnym cięciem włosów i same sobie są w stanie obciąć grzywkę. Lepiej jest jednak zostawić to fryzjerowi, który wie, jak idealnie dopasować fryzury z grzywką do kształtu twarzy. W zasadzie można dopasować rodzaj grzywki zgodnie z dwoma zasadami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ★ 𝓜𝓲𝓼𝓼 𝓗𝓪𝓷𝓪 ★ (@user.hana)

Zaokrąglony kształt twarzy:

Jeśli kobieta ma zaokrąglony kształt twarzy, sprawdzą się u niej cięcia proste, graficzne i odrobinę cięższe, podkreślające charakter:

  • owal – zdecydowanie największy wybór mają panie o owalnej twarzy. W ich przypadku sprawdzi się każdy rodzaj grzywki;
  • wydłużony owal – sprawdzi się tu cięższa grzywka, zakrywająca szerokie i wysokie czoło;
  • koło – w tym przypadku zdecydowanie należy unikać graficznej grzywki, a najlepiej zrezygnować zupełnie z takiego cięcia, na rzecz dłuższych włosów z prostym przedziałkiem pośrodku.
  • serce – sprawdzi się krótka, graficzna grzywka;
  • kropla wody (bez mocno zarysowanej szczęki, twarz u góry węższa) –  grzywka może w tym przypadku nie być dobrym wyborem.

Ostre rysy twarzy:

Ostre rysy twarzy zachęcają do tego, by grzywka była lekka, miękka, zaokrąglona. Powinna być nieco wystopniowana, a nawet pokręcona, co pozwoli załagodzić ryzy twarzy i nada nieco łagodności w wyglądzie:

  • kwadrat – świetnie będą tu prezentowały się fryzury z grzywką cieniowaną i lekką. Dobrze będzie wyglądała grzywka pofalowana lub przedzielona przedziałkiem na dwie połówki, wywiniętymi delikatnie na zewnątrz;
  • prostokąt – pięknie będzie tu wyglądał bob i zaokrągloną, miękką grzywką;
  • trapez – sprawdzi się tu grzywka symetryczna, lekko zaokrąglona lub wywinięta;
  • trójkąt – do tego kształtu będzie pasowała lekka, rozdzielona na części grzywka;
  • trójkąt odwrócony – warto postawić na fryzury z lekką grzywką, pełne objętości łagodzącej rysy twarzy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez L I S A ♡ B O O K S (@lisas.letter.love)

Fryzury z grzywką – krótkie, długie i na boki

Zanim zapadnie decyzja o rodzaju cięcia, warto poszukać inspiracji. Zarówno fryzury z grzywką na włosy krótkie i długie, czy na boki, odpowiednio dobrane, będą prezentowały się znakomicie. Wiele zależy od długości i kondycji włosów kobiety. Niestety długie, ale zniszczone włosy, z grzywką czy bez, nie będą prezentowały się ładnie. Pomysłów jest naprawdę dużo i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cortes Long Bob (@cabelolongbob)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez a n e t a (@aneta_01)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Georgia Rew (@prettyprettyrew)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alexa’s Club (@alexasclub)

 

źródło:  www.vogue.pl , www.jeanlouisdavid.pl