Go to content

Mężczyźni bardziej dążą do bycia w związku niż kobiety. Gorzej radzą sobie z byciem singlem

Fot. iStock/arjan_Apostolovic

Pamiętam kiedyś dyskusję wśród moich koleżanek, że faceci zawsze odchodzą do innej kobiety, rzadko kiedy odchodzą po to, żeby być sami. Najpierw rozgorzała kłótnia, ale zrobiłyśmy szybki przegląd naszych kolegów, relacji, związków, okazało się, że faktycznie. Mężczyźni rzadziej niż kobiety są sami. Bardzo szybko po skończonym związku, wchodzą w kolejny, zdecydowanie szybciej niż kobiety, które czas bycia singlem coraz częściej wykorzystują do poznania siebie, swoich potrzeb, do samorozwoju, rozwijania swoich pasji. 

Portal randkowy eHarmony przeprowadził ankietę, z której wynika, że ponad 70%  mężczyzn czuje presję znalezienia partnerki, w porównaniu do 58% kobiet. Ponadto faceci single zdecydowanie bardziej niż kobiety cierpią z powodu samotności. Według Dr Linda Papadopoulos, psycholog z eHarmony, taka sytuacja ma miejsce, ponieważ to ​​kobiety częściej korzystają z przyjaźni, niż mężczyźni.

Wydawałoby się, że nie ma lepszego i bardziej beztroskiego życia od życia kawalera, cóż okazuje się, że panowie wcale tak nie uważają. I choć oczywiście zauważają pozytywne strony bycia singlem, takie jak niezależność, czas na hobby, wolność, niezobowiązujący seks, to jednak zdecydowanie bardzie niż kobiety dążą do bycia w związku.

Ankieta przeprowadzona na portalu randkowym wykazała także, że:

41% ludzi wolałoby być sama niż w związku z niewłaściwą osobą
47% mężczyzn stwierdziło, że samotność to negatywny aspekt bycia singlem w porównaniu do 43% kobiet
77% osób samotnych stwierdziło, że doświadczyło samotności
45% określiło samotność jako wadę bycia singlem

 

Jakoś ciśnie mi się złośliwość na usta – czyżby panowie, którzy nie radzą sobie w sytuacji bycia singlem potrzebowali kobiety do tego, by się nimi zaopiekowała, żeby była stałym towarzystwem, żeby im pomatkowała trochę, podczas gdy oni musieli wyjść spod mamusinych skrzydeł? Niestety bardzo często obserwuję mężczyzn, którzy nie szukają partnerki, ale kobiety, która oprócz roli kochanki wejdzie także w rolę ich matki. Może czas na odrobinę samodzielności?


źródło: independent.uk.co