Lifestyle Uroda Włosy

Czy jesteś wystarczająco stabilna emocjonalnie, żeby ściąć sobie grzywkę – kwestionariusz

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2019
Fot. iStock/MilosStankovic
 

Jeśli jesteś na fryzurowym rozstaju dróg i po raz kolejny spędzasz godziny przed lustrem, żeby podjąć decyzję „ściąć grzywkę, czy nie”, nie rób nic pod wpływem chwili.  Skorzystaj z poniższego kwestionariusza i sprawdź, co jest dla ciebie najlepsze.

Czy jesteś wystarczająco stabilna emocjonalnie, żeby ściąć sobie grzywkę – kwestionariusz

 1. Czy chcesz po prostu coś zmienić i wybór padł na włosy?

 2. Czy wpadłaś na ten pomysł, ponieważ zobaczyłaś na Instagramie zdjęcie modelki, która wyglądała świetnie w swojej grzywce i pomyślałaś (zupełnie bezpodstawnie), że ty będziesz wyglądała równie świetnie?

 3. Czy jesteś zmęczona codzienną stylizacją brwi i chcesz je zakryć grzywką?

 4. Czy ostatni raz miałaś grzywkę jako dziecko i nie masz pojęcia jak będziesz wyglądała twoja dorosła twarz w tej fryzurze?

 5. Chcesz mieć grzywkę, bo wydaje ci się, że twoje włosy będą wtedy wyglądały na zadbane i uczesane?

 6. Czy właśnie zerwałaś z facetem?

 7. Czy cierpisz z powodu paraliżującej samotności?

 8. Czy przechodzisz załamanie nerwowe?

 9. Czy czujesz, że grzywka zakryje to, czego nie lubisz w swojej twarzy (na przykład trądzik na czole), i że to przeczucie przeważa nad faktem, że kształt twojej twarzy nie najlepiej pasuje do grzywki?

 10. Zastanawiasz się nad zmianą wyglądu, spakowaniem walizek i przeprowadzką do nowego miejsca, aby otworzyć księgarnię, chociaż wiesz, że to byłby straszny pomysł, ponieważ drobnym przedsiębiorcom nie jest dziś łatwo, ale kogo to obchodzi, właśnie oglądałaś „Masz wiadomość” z Meg Ryan i chcesz być taka jak ona?

 11. Czy próbujesz uciec incognito z kraju, ponieważ posądzono cię o przestępstwo, którego nie popełniłaś, bo na pewno był to wypadek, ale nikt ci nie wierzy, więc musisz zmienić wygląd?

 12. Czy masz nadzieję, że grzywka pomoże ci uniknąć kontaktu wzrokowego z każdym, kogo spotkasz, ponieważ ktoś kiedyś powiedział ci, że oczy są oknami duszy, a ty nie masz ochoty pokazywać nikomu swojej duszy?

Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na którekolwiek z tych pytań… nie powinnaś ścinać grzywki, ale prawdopodobnie i tak to zrobisz. 😜


Na podstawie: newyorker.com


Lifestyle Uroda Włosy

Przemoc psychiczna? Uciekaj, gdy rozpoznasz w nim tych kilka cech!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 czerwca 2019
Fot. iStock / stock_colors
 

Przecież nie bije i nie pije – słyszą kobiety, dla których życie w związku jest dramatem, którego źródła nie potrafią nazwać. Czują się bezwartościowe, brzydkie, głupie, tracą swoją tożsamość, zamykają się w sobie, nawet w towarzystwie wycofują się. Czasami ktoś spyta, czy coś się stało, ale co się miało stać… Czy w ogóle jest powód do narzekań, w końcu mają taką ładną rodzinę, jak z obrazka, a jednak coś jest nie tak. Tylko co? Żyjąc w związku, w którym na co dzień gości przemoc psychiczna, trudno jest nam nazwać to, czego doświadczamy, ciężko pokazać emocjonalne siniaki, które nosimy w sobie.

Przemoc psychiczną niestety możemy spotkać wszędzie. W rodzinie, w małżeństwie, szkole, pracy, a nawet wśród naszych przyjaciół. Często nie potrafimy jej dostrzec i brniemy w relację, która z czasem zaczyna nas wyniszczać. Istnieje jednak pięć cech charakterystycznych dla osób stosujących przemoc psychiczną, warto je znać, by w porę zorientować się z kim mamy do czynienia.

Nietolerancja

Ten, kto stosuje przemoc psychiczną nie akceptuje żadnych różnicy, nie przywiązuje wago do tego, co czują inni ludzie. W swoich relacjach zawsze uważa się za lepszego. Toleruje jedynie tych, których poglądy są tożsame z jego. Często jest postrzegany jako ten, który dyskryminuje i nie szanuje innych.

Brak elastyczności

Sprawca myśli i działa tak, jakby posiadł całą prawdę tego świata. Nie dba o poglądy innych. Ma tendencję do narzucania innymi swoich pomysłów niezależnie od kontekstu, w którym się znajduje. Trudno zbudować z nim jakieś porozumienie, wypracować kompromis, bo uważa, że jego poglądy powinny być akceptowane. Ponadto uważa, że jest panem każdej sytuacji i zawsze ma rację, to inni się mylą. Jest negatywnym przywódcą, który zawsze chce się wyróżniać, manipulować i być w centrum uwagi.

Czarno – biały świat

Świat jest dla niego czarno-biały, inne odcienie w ogóle dla niego nie istnieją. Nie potrafi dostrzec niuansów zachowań, przez co nie jest w stanie rozpoznać także własnych błędów. Postrzega życie jako dwie skrajności. Dla niego wszystko jest albo dobre albo złe, istnieje tylko prawda i kłamstwo, albo wygrywasz albo przegrywasz, nie ma nic pomiędzy. Nigdy i nigdzie.

Nadwrażliwość

Tego typu przemocowiec nie ma przede wszystkim dystansu do siebie, nie przyjmuje żadnej krytyki i nie stać go na samokrytykę. Ma trudność w zarządzaniu swoimi emocjami. Wbrew pozorom osoba stosując przemoc psychiczną ma bardzo niską samoocenę, żyje więc w nieustającym lęku, że jego prawdziwe oblicze zostanie rozpoznane.

Urok i manipulacja

Dlaczego wchodzimy w związku z takimi facetami? Bo potrafią być niezwykle uroczy. Ba, przy pierwszym poznaniu zdają się być najmilszymi ludźmi na świecie, przez co trudno nam rozszyfrować i dostrzec jego prawdziwe intencje. I nawet, gdy już usuwają swoją maskę i zaczynają pokazywać, jacy naprawdę są, trudno nam w to uwierzyć. Co więcej, są kobiety, które nigdy nie zaakceptują bolesnej prawdy na temat swojego przemocowego partnera licząc na to, że za chwilę, za moment on będzie znowu tym uroczym facetem jak na początku.


Lifestyle Uroda Włosy

Jak nadać życiu sens. Kilka wskazówek, które mogą ci pomóc

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2019
Fot. iStock / Choreograph

Łatwo jest przejść przez labirynt życia, nie zastanawiając się nad jego znaczeniem. Ale czy nie piękniej jest żyć, wiedząc, gdzie leży sens naszej wędrówki? Wierząc, że to, co robimy ma głębszy sens? Łatwiej wtedy radzić sobie z przeciwnościami losu.Poczucie, że twoje działanie ma prawdziwy cel sprawia, że rano łatwiej jest wstać, że chętniej rozpoczynamy pracę na sobą i chętniej angażujemy się w relacje z innymi, bo jesteśmy ich bardziej ciekawi.

Ale jak możemy kultywować bardziej sensowne życie? Warto wziąć sobie do serca te kilka wskazówek:

1. Pamiętaj, co jest ważne

Zapisz 5 najważniejszych rzeczy, które według ciebie są istotą tego, jak chcesz żyć. To może być czas spędzony z rodziną, życie w zgodzie ze sobą, uczciwość czy prostota – wszystko, co się dla ciebie liczy. Dobrze jest mieć świadomość tego, co jest naszym priorytetem.

2. Kontynuuj rozwijanie swoich pasji

Każdy powinien w życiu realizować swoją pasję . To nadaje naszej egzystencji prawdziwe znaczenie i cel. Za każdym razem, gdy pracujesz nad czymś, co kochasz, odczuwasz radość, jesteś zmotywowany.

3. Odkrywaj cel swojego życia

Gdybyś musiał określić swój powód do życia, co by to było? Czy jest to pomaganie innym? Czy inspirowanie ich? A może żyjesz jedynie dla siebie, próbując odzyskać harmonię i poszukując ataraksji? Może twoim celem jest rozwijanie kariery zawodowej, stałe doskonalenie swoich umiejętności?

4. Bądź samoświadomy

Upewnij się, że żyjesz zgodnie ze swoimi zasadami, celem twojego życia i zgodnie z tym, co kochasz. Doskonałym narzędziem jest tutaj medytacja.

5. Skupiaj się na konkretnych zadaniach

Kieruj swoją energię na jedną, konkretną rzecz, a nie kilka na raz. Zmniejszysz stres związany z próbą poradzenia sobie z wieloma zadaniami i wykonasz je lepiej.

6. Wydawaj pieniądze „na ludzi” bardziej niż „na rzeczy”

Uważnie zastanów się nad tym, co kupujesz. Zastanawianie się nad tym, co możesz podarować innym od siebie nadaje głębsze znaczenie naszemu życiu, pozwalając skupić się raczej na relacjach z bliskimi, a nie na materialnym bogactwie.

7. Żyj z empatią

Zarówno dla siebie, jak i dla innych. Empatia wzbogaca nas i niesamowicie rozwija wewnętrznie.

 


Na podstawie: lifehack.org


Zobacz także

„Z wyrazami miłości do mojej córeczki Karolinki….”. Akcja „list do dziecka”

Nie martw się, jeszcze zdążysz z pięknymi prezentami. Mamy ściągę – coś dla każdego, niezależnie od wieku!

Co mają ze sobą wspólnego zdrowie, szczęście, sukces i jedzenie? Całkiem sporo! Akcja #Oh!Szkoło, zadanie #4