Uroda Zdrowie

Trening zbawienny dla ramion – ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
10 marca 2016
Trening zbawienny dla ramion - ćwiczenia z hantlami
Fot. Screen z Youtube / ZostańFITNataliaGacka
 

Kobiece ramiona szybko tracą swoją jędrność. Z wiekiem skóra na nich obwisa mocniej, tworząc nieestetyczne “motylki” czyli luźną skórę. Można starać się temu zapobiec dzięki ćwiczeniom, które wzmacniając mięśnie, będą wpływały również na napięcie skóry ramion. Ćwiczenia nie są skomplikowane, do ich wykonania potrzebne są hantelki (ok 1,5 kg – 2kg), lub w wersji”domowej” np. butelki wody mineralnej. 

Proste ćwiczenie ramion

 1. Usiądź, weź hantle w dłonie
 2. Wznieś dłonie na wysokości barków
 3. Podnieś je do góry, opuść i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzaj 20 razy.

Proste i skuteczne.

 


Uroda Zdrowie

Ćwicz brzuszki, likwiduj “oponkę” i ciesz się mocnymi mięśniami

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
11 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / WyciskTV
 

11Odstający brzuch, to zmora wielu kobiet. Jego wygląd i stan mięśni pogarsza się szczególnie po przebytych ciążach. Niestety, “oponka” tak skrzętnie ukrywana pod szerokimi swetrami sama nie zejdzie. Potrzeba się wysilić, by wzmocnić mięśnie brzucha i pozbyć się mało sympatycznego nadmiaru tłuszczu, jaki lubi gromadzić się akurat w tej części kobiecego ciała.

Do dzieła, brzuch się sam nie zrobi!

 1. Połóż się na rozłożonej macie. Plecy mają być płasko, a kolana skierowane w stronę sufitu, ze stopami ułożonymi płasko na podłodze.
 2. Ręce trzymaj przy głowie, tak by jedynie minimalnie ją dotykać. W ten sposób uzyskasz wsparcie dla głowy i szyi, ale nie będziesz ciągnąć szyi w trakcie wykonywania ćwiczenia
 3. Weź wdech. Pozostań z ramionami na podłodze w trakcie nabierania powietrza
 4. Podnieś tułów w trakcie wydechu. Ciągnij mięśnie brzucha w kierunku kręgosłupa, by one wykonywały pracę zamiast pleców, ramion czy łopatek
 5. Powoli opuść się z powrotem na podłogę. Wykonuj wdech ostrożnie kładąc się na ziemi
 6. Powtórz czynność podnoszenia i opadania. Jeśli jesteś osobą początkującą na początek wystarczy wykonać serię 10 brzuszków, zwiększając z czasem ich liczbę.

 


Uroda Zdrowie

Zadbaj o utrzymanie prawidłowej postawy ciała, dzięki ćwiczeniu unoszenia miednicy

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
8 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / TrenerkaInfo

Może się wydawać, że jedynie mocny trening przynosi oczekiwane rezultaty. Warto pamiętać, że nawet ćwiczenia, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają spektakularnie, ale nie dają takich efektów, są nam potrzebne. Przykładem takich ćwiczeń jest unoszenie miednicy w leżeniu tyłem, co w doskonały sposób wpłynie na mięśnie pośladków, mięśnie kulszowo – goleniowe oraz łydek. 

To proste ćwiczenie, na które zawsze można znaleźć chwilę

 1. Połóż się plecami na podłożu, głowę oprzyj na ziemi, ręce połóż wzdłuż ciała
 2. Stopy postaw jak najbliżej pośladków
 3. Biodra unieś w górę, pozostań oparta cały czas o matę rękami, łopatkami oraz głową, resztę unieś w górę. Stopy opierają się w jednym miejscu, biodra unieś tak wysoko, by ciało tworzyło linię prostą z kolanami.
 4. Wracając do pozycji wyjściowej pamiętaj, żeby nie kłaść się ponownie na ziemi. Podczas unoszenia bioder zrób wdech, w drodze powrotnej wydech.