Go to content

Switchel pokochały gwiazdy Hollywood. Sama możesz zrobić ten odmładzający napój

Fot. iStock/udra

Piękni i bogaci tego świata mają wiele możliwości, by dbać o młody wygląd. Okazuje się, że nie zawsze sięgają po rozwiązania kosztujące majątek i wyjątkowo inwazyjne. Tego przykładem jest switchel, na punkcie którego oszalały gwiazdy Hollywood. Ta nieskomplikowana w przyrządzeniu mikstura cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Switchel — eliksir piękności i młodości

Switchel to ciekawy napój na bazie wody, znany również pod nazwą punchu lub imbiru wodnego. Pochodzi z Karaibów, a serca Amerykanów podbił już w XIX wieku. Wystarczy użyć 5. składników, by go przygotować:

  • szklanka wody,
  • 2-3 łyżeczki octu jabłkowego,
  • 1 łyżeczka startego imbiru,
  • odrobina soku z cytryny lub limonki,
  • miód lub syrop klonowy (w ostateczności cukier).

Do szklanki wody należy dodać powyższe składniki. Miód lub syrop klonowy nie jest konieczny, ale często dodawany, aby załagodzić dość mocny smak napoju. Całość najlepiej odstawić na kilka godzin w chłodne miejsce. Można też zrobić większą ilość, proporcjonalnie zwiększając porcję składników.

Switchel zawiera wiele cennych substancji — jest znakomitym źródłem witaminy C, wapnia, magnezu, potasu oraz substancji przeciwzapalnych. Doskonale nawadnia, oczyszcza i odmładza, poprawia krążenie, koncentrację, przemianę materii, wspiera odporność, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, łagodzi bóle głowy i rozgrzewa, co szczególnie warto docenić zimą.


 

źródło: kobieta.wp.pl, www.polskatimes.pl