Go to content

Relaks w wannie dobry na wszystko. Poznaj zalety naturalnych kryształków do kąpieli

Fot. iStock / AnnaOmelchenko

Po każdym męczącym dniu marzymy z reguły o jednym — udać się jak najszybciej w stronę łazienki i zamknąć za sobą drzwi. I wtedy niech nikt nie przeszkadza, nie zadaje niepotrzebnych pytań. Czas relaksu powinien być czasem świętym dla kobiety, przeznaczonym dla wieczornego wyciszenia i troski o urodę. 

Kąpiel w wannie jest zbawienna dla zdrowia i urody, ponieważ nacisk wody działa niczym naturalny masaż pobudzający układ krążenia. Woda swoim naciskiem pobudza zalegającą krew, np. z nóg, z powrotem do obiegu. W ciepłej organizm pozbywa się przez skórę tego, co mu przeszkadza, przyswaja natomiast wprost z wody potrzebne składniki. Dlatego ważne jest, by przygotować kąpiel ze starannością, odpowiednio dobierając do niej kosmetyki i kryształki.

Idealny plan dla idealnego relaksu

Zanim dokonasz skoku do wanny, przygotuj dla siebie prawdziwy rytuał. Wanna umożliwia zażywanie kąpieli upiększających i relaksujących, potrzebnych do pełni szczęścia każdej z nas. Długa kąpiel, zanurzenie w ciepłej, pachnącej wodzie daje znacznie więcej, niż codzienne szybkie umycie. Na co dzień nie ma czasu na takie czasochłonne przyjemności, ale jeśli wyznaczysz sobie choćby jeden dzień w tygodniu na obowiązkowe domowe SPA, o niczym nie zapomnisz.

Przygotuj potrzebne kryształki do kąpieli, kosmetyki do ciała i włosów, przyrządy do manicure i pedicure, jeśli masz na to ochotę. Zapal aromatyczne świece, znajdź płytę z ulubioną muzyką lub weź do wanny ulubione czasopismo, którego nie szkoda będzie, gdy się zachlapie. I koniecznie zamknij za sobą drzwi, żeby nikt ci nie przeszkadzał.

Żeby nie było nudno, wybierz na swoje łazienkowe sesje SPA, kryształki do kąpieli pakowane w saszetki. Są one nie tylko bardziej poręczne, ale dostępne w różnych wariantach zapachowych oraz o sprecyzowanym działaniu. Dzięki temu dobierzesz je szybko do własnych potrzeb i towarzyszącego ci nastroju. Co ważne, kryształki są lepsze od zwykłej soli kąpielowej czy kuchennej, ponieważ uzyskuje się je poprzez odparowywanie solanki. Dzięki temu znajdujące się w solance minerały są jeszcze bardziej skondensowane. Kąpiel w ciepłej wodzie powoduje, że pory skóry rozszerzają się  dzięki czemu możliwe jest wchłanianie takich pierwiastków jak  wapń, magnez, jod, czy brom. Wystarczy wsypać kryształki do kąpieli do wanny lub jacuzzi do wody o temp. 36-38 st. C. Optymalny czas rozkoszowania się kąpielą to 15-20 minut.

Kryształki do kąpieli to klucz do naturalnego relaksu i troski o ciało

Bazę Kryształków do kąpieli Kneipp® stanowi naturalnie czysta sól termalna z Saliny Luisenhall, jedynej pozostałej w Europie warzelni panwiowej. Ta unikalna solanka termalna wydobywana jest na powierzchnię z głębokości ponad 460 metrów, gdzie jej pokłady są stale wzbogacane ze złóż soli liczącego 250 milionów lat pradawnego morza. Sól pozyskiwana jest w ramach kilkusetletniego tradycyjnego procesu poprzez odparowanie wody morskiej umieszczonej w panwiach. Nie zawiera chemicznych dodatków i jest wolna od wpływów środowiska.

Kryształy solanki termalnej mają unikalną, karbowaną strukturę, dzięki czemu wyjątkowo dobrze wchłaniają naturalne olejki eteryczne, bez dodatków chemicznych. Sól termalna jest naturalnie bogata w minerały i mikroelementy, korzystnie wpływające na kondycję skóry.

Zdecyduj się na sprawdzone kryształki, których działanie oparte jest na naturalnych i skutecznych składnikach, takich jak np.:

Melisa — ukojenie w zmęczeniu i stresie 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kryształki do kąpieli Totalny Relaks Kneipp® 

Powstałe na bazie naturalnie czystej termalnej soli solankowej, kryształki są wzbogacone o olejek eteryczny z melisy indyjskiej i ekstrakt z melisy cytrynowej. Przy zmęczeniu i stresie kryształki rozpieszczają kojącą i odprężającą kąpielą w morskim kolorze. 

Czerwony mak i konopie — odprężenie dla pięknych momentów

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kryształki do kąpieli Radosna chwila Relaksu Kneipp® 

Kryształki do kąpieli Radosna chwila Relaksu z naturalnymi olejkami z czerwonego maku i konopi wpływają na dobre samopoczucie. Nastrojowy, wesoły zapach i kolor czerwonego maku odpręża ciało oraz duszę po stresie i troskach codziennego życia.

Granat i olejek amarantowy — ożywienie zmysłów dla nowych sił witalnych

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kryształki do kąpieli Źródło młodości Kneipp®

W tej kompozycji kryształków wykorzystano naturalne olejki eteryczne i ekstrakt z granata, pobudzające zmysły i pomagające w uzyskaniu nowej energii. Pielęgnujący olejek amarantowy rozpieszcza skórę i pozostawia ją gładką w dotyku. Kąpiel w kolorze amarantowym.

Lawenda — uspokojenie i zapomnienie o codziennych troskach

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kryształki do kąpieli Prowansalskie sny lawendowe Kneipp®

Ta kompozycja termalnej soli solankowej z naturalnym eterycznym olejkiem lawendowym pozwala oddalić się od codziennych obowiązków i odetchnąć śródziemnomorskim zapachem lawendy. Choć na chwilę można oddać
się intensywnemu odpoczynkowi, przenosząc się w podróż do czarujących krajobrazów Prowansji. Kąpiel w kolorze prowansalskiej lawendy. 

Seria składa się z 4 produktów po 60 g każdy, sugerowana cena detaliczna: 4,99 zł. Dostępne w sieciach drogeryjnych: Hebe, Rossmann, Super-Pharm.

Pamiętaj o systematyczności

Kąpiel w ciepłej wodzie wzbogaconej w tę wartościową sól i olejki eteryczne ma zbawienny wpływ na ciało i psychikę, działa odprężająco, kojąco i regenerująco. Pozwala także odzyskać siły witalne, równowagę psychiczną i dobre samopoczucie. Kąpiele w wysokowartościowej soli powtarzane 2-3 razy w tygodniu, pozwolą uzyskać doskonałe efekty pielęgnacyjne — przy regularnym stosowaniu przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej oraz doskonale oczyszcza pory skóry.

Zapraszamy do konkursu na FB Kneipp Polska, w którym możecie wygrać 3 zestawy kryształków do kąpieli: Konkurs Kneipp


Wpis powstał we współpracy z marką Kneipp