Lifestyle

Magdalena Cielecka kończy dziś 46 lat i pokazała się bez makijażu. Wygląda pięknie!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 lutego 2018
Fot. Screen/Facebook/Magdalena Cielecka
 

Magdalena Cielecka to wspaniała aktorka, która zachwyca nie tylko talentem, ale również podejściem do życia i upływającego czasu. Koniecznie zobaczcie jak prezentuje się aktorka w dniu swoich urodzin i co chciała nam przekazać pokazując swoje bardzo naturalne zdjecie. My jesteśmy zachwycone!

„Dziś moje 46 urodziny. to ja. tak wyglądam. bez upiększeń, retuszu, filtrów. taka jestem. trochę już przeżyłam, wielu rzeczy dotknęłam, sporo ludzi spotkałam. ciągle liczę na więcej! i piękniej. mądrzej. życzę sobie dobrego, świadomego życia. wrażliwości na innych i słabszych. szacunku dla wartości. nieustawania w dążeniu do prawdy. ciekawości i rozwoju. wolności i demokracji. wspólnoty. pokoju. miłości. i nadziei, że to wszystko nastąpi”.


Źrodło: Facebook/Magdalena Cielecka


Lifestyle

Chcesz dożyć 90 lat? Naukowcy poznali sekret długowieczności. Pij wino!

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2018
Fot. iStock/freemixer
 

Chcielibyście zgłębić tajemnicę długowieczności? Mówi się, że trzeba dbać o aktywność fizyczną, zdrowie. Ale też każdy z nas znał lub przynajmniej słyszał o tych, którzy dożywając 90 lat codziennie wypijali kieliszek alkoholu. A to babcia likier, a to dziadek wódeczkę.


I choć trochę się z tego podśmiewamy, to jednak dużo w tej dawce alkoholu wpływu na czas naszego życia. Amerykańcy naukowcy przeprowadzili badania pod nazwą „90 plus”. Przebadano 1700 90-latków próbując zdefiniować czynniki wpływające na ich długie życie. Okazało się, że ci, którzy codziennie wypijali dwie szklanki piwa lub lampki wina, mieli o 18% obniżone ryzyko przedwczesnej śmierci, w porównaniu z tymi, którzy stronili od alkoholu. Nie przeszkadzała nawet lekka nadwaga (nie otyłość), a wręcz o 3% zwiększała szansę na dłuższe życie.

Profesor Claudia Kawas z Uniwersytetu Kalifornijskiego podsumowała prowadzone przez nią badania, z których jasno wynika, że spożywanie alkoholu w stopniu umiarkowanym i kilka dodatkowych kilogramów kojarzy się z długowiecznością. Odkryła również, że ci, którzy spędzali co najmniej dwie godziny dziennie na hobby zmniejszali tym samym ryzyko przedwczesnej śmierci o 21%, natomiast ćwiczenia od 15 do 45 minut dziennie dawały tylko 11% niższe ryzyko.

Wyniki badań niosą jeszcze jeden wniosek – picie czerwonego wina ma takie same korzyści zdrowotne jak ćwiczenia.

Prowadzone wcześniej badania sugerowały, że niewielkie spożycie alkoholu może zmniejszyć ryzyko zawału lub choroby serca. Jednakże najnowsze dane mówią, że kobiety i mężczyźni powinni pić nie więcej niż sześć litrów piwa lub siedem lampek wina, przy czym ta ilość powinna być równomiernie rozłożone w ciągu siedmiu dni.


źródło: dailymail.co.uk


Lifestyle

Toczeń – groźna choroba autoimmunologiczna. Pierwsze objawy są mylące

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2018
Fot. iStock/Srisakorn
Następny

„A może to toczeń?” – takie słowa padały z ust jednego z lekarzy niemalże w co drugim odcinku serialu „Dr House”. Nic dziwnego, bo choć jest to rzadka choroba, jej objawy bywają nieswoiste i bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić, czy pacjent się z nią zmaga. Ponieważ jednak jest bardzo groźna i wymaga szybkiego leczenia, specjaliści z zespołu dr House’a często brali ją pod uwagę i dopiero później odrzucali. Czym jest toczeń i jakie daje objawy?Toczeń jest chorobą autoimmunologiczną, co oznacza, że układ odpornościowy traktuje swoje własne komórki jako zagrożenie. W rezultacie dochodzi do uszkodzenia ważnych narządów i ich niewydolności. Nieleczony toczeń prowadzi do śmierci. Dlatego tak ważna jest odpowiednia diagnoza i szybkie wprowadzenie leczenia. Niestety nie wiadomo, co wywołuje chorobę.

Oto 11 wczesnych objawów tocznia, których nie wolno bagatelizować. Każdy z nich może oczywiście być spowodowany także inną chorobą. Lepiej jednak dmuchać na zimne i reagować, gdy widzimy u siebie niepokojące objawy. Niezależnie od tego, jaka choroba je powoduje, lepiej walczyć z nią już na początkowym etapie.

Co powinno skłonić cię do wizyty u lekarza?

Utrata masy ciała

Szybka i niekontrolowana utrata masy ciała, nie spowodowana dietą lub ćwiczeniami, może być spowodowana wieloma różnymi chorobami, np. chorobami tarczycy czy nowotworem. Może także być spowodowana toczniem, który atakuje swoje własne komórki, prowadząc do utraty masy ciała w wyniku niewydolności niektórych narządów lub zaburzenia ich pracy.

Zmęczenie

I ono towarzyszy wielu chorobom. W przypadku tocznia zmęczenie jest jednak wyjątkowo uciążliwe. Powoduje, że dosłownie brakuje sił, żeby wstać z łóżka. Dlatego też, gdy pojawi się u ciebie tak intensywne zmęczenie, musisz wybrać się do lekarza.

Zimne dłonie i stopy

Zaburzone krążenie krwi jest jednym z objawów tocznia. Zdarza się nawet, że palce i paznokcie przybierają siny odcień. Dzieje się tak niezależnie od pogody. W takiej sytuacji konieczna jest konsultacja z lekarzem. Problemy z krążeniem krwi mogą świadczyć także o wielu innych groźnych dla zdrowia chorobach.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Obalamy powszechne mity na temat odchudzania. Dość z nieudanymi dietami

Rodzice nie dali ci w dzieciństwie wsparcia? Wyrzuć to ze swojej głowy. Jak pozbyć się fałszywych przekonań o sobie?

A gdyby tak raz inaczej? Gdyby raz zadbać o siebie i sprawdzić, czy świat się przez to nie zawali?

A gdyby tak raz inaczej? Gdyby raz zadbać o siebie i sprawdzić, czy świat się przez to nie zawali?