Lifestyle Uroda Zdrowie

Prosty trening dla pośladków i nóg

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
30 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / MonikaKołakowska
 

Oto kolejne ćwiczenie, które pomoże wzmocnić i wymodelować zgrabne pośladki i nogi, które są marzeniem wielu kobiet. Wystarczy poświęcić kilka minut każdego dnia, żeby usprawnić ich funkcjonowanie.

  1. Połóż się na brzuchu, dłonie układając na wysokości czoła
  2. Następnie wyprostowane nogi podnieś do góry, aż do momentu, gdy poczujesz opór i napięcie w pośladkach. Opuszczaj nogi i powtarzaj ten ruch dwanaście razy w trzech seriach. Jeśli wolisz łatwiejszą wersję tego ćwiczenia, podnoś osobno każdą z nóg powtarzając ruch dwanaście razy w trzech seriach na każdą z nóg.


Lifestyle Uroda Zdrowie

Ćwiczenie wzmacniające kręgosłup – odcinek lędźwiowy i piersiowy

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
31 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / Fitappy2
 

Aby wzmocnić kręgosłup i przynieść zbolałym plecom ulgę po całym dniu na nogach lub w pozycji siedzącej przy biurku, warto każdego dnia wykonywać proste ćwiczenia.

  1. Przyjmij pozycję wyjściową w klęku podpartym, aby kręgosłup ustawiony był w pozycji pośredniej
  2. Wyciągnij jednocześnie przed siebie wyprostowaną prawą rękę i za siebie wyprostowaną lewą nogę zachowując taką pozycję ciała przez 5 sekund. Napinaj cały czas mięśnie brzucha i pośladków.
  3. Wróć do pozycji wyjściowej
  4. Powtórz ćwiczenie dla lewej ręki prawej nogi .

Kolejno wykonaj 1-3 serii po 10 powtórzeń.


Lifestyle Uroda Zdrowie

Pompki przy ścianie

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
29 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / PoTreningu

Po raz kolejny na tapetę wędruje ćwiczenie, które zbawiennie wpływa na wzmocnienie mięśni podtrzymujących biust. Regularne wykonywanie pompek z podparciem o ścianę, przyniesie efekty. Pamiętaj również o konieczności  trzymania się prosto, aby wzmacniać mięśnie karku i pleców, oraz unieść biust.
Gotowa?

Stań w lekkim rozkroku, rozstaw ręce na wysokości barków, oprzyj dłonie o ścianę, następnie uginaj ręce w łokciach tak, jakbyś robiła pompki