Go to content

Jak często kobiety myślą o seksie? Czy częściej niż o jedzeniu?

Fot. iStockKatarzynaBialasiewicz

Mówi się, że to mężczyźni ciągle myślą tylko o jednym. Choć istnieje opinia, że robią to nawet co 7 sekund, nigdy nie zostało to udowodnione naukowo. Dlatego naukowcy postanowili sprawdzić, jak często mężczyźni i kobiety myślą o seksie. Co się okazało? Że nie tak bardzo się od nich różnimy! Także lubimy sobie pofantazjować i wiele rzeczy kojarzy się nam się z seksem. Jesteś w stanie zgadnąć, ile przeciętnie pikantnych myśli pojawia się u pań w ciągu dnia? 🙂

W tym celu naukowcy z Uniwersytetu z Ohio przebadali grupę 283 studentów w wieku od 18-25 lat. Przez tydzień mieli notować, kiedy ich myśli zaczęły krążyć wokół seksu. Wiecie, jak często w ciągu dnia kobiety o nim myślą? 18,5 razy, czyli średnio co 50 minut. Jesteście zaskoczone?

Jednak i tak nie przebijemy mężczyzn, którzy o seksie myślą prawie dwa razy tyle, co my. U nich pikantne myśli pojawiają się prawie co 28 minut. Czyli jednak „trochę” rzadziej niż co 7 sekund.

Czy wiecie, że... 22 wskazówki dotyczące seksu, które warto znać

Fot. iStock / FlairImages

W badaniu postanowiono także sprawdzić, jak często myślimy o jedzeniu i spaniu. Okazało się, że nie częściej niż o seksie! Myśli o jedzeniu pojawiały się średnio co 62 minuty, a o spaniu co 72. A jak to wygląda w przypadku mężczyzn? Co 38 minut myślą o jedzeniu, a o śnie co 33 minuty.

Czyli wniosek jest jeden. I kobiety, i mężczyźni, najczęściej w ciągu dnia myślą o seksie:) Zgodzicie się z tym?


Źródło: psychologytoday.com