Go to content

Genialny, domowy sposób na rozszerzone pory. Efekt jest błyskawiczny i nie wydasz na to złotówki!

Sposób na rozszerzone pory
Fot. Screen z YouTube /Chriselle Lim

Rozszerzone pory i nieśmiertelne wągry, to problem większości z nas. Trudno się ich pozbyć, a nawet „koszone” regularnie wracają do nas jak bumerang. Las czarnych kropek na nosie, brodzie, między brwiami… Zgroza! Na szczęście ta walka nie musi być z góry przegrana! Istnieje jeden genialny sposób na rozszerzone pory!

To tak proste, że aż trudno uwierzyć. A jednak działa niesamowicie. Ta metoda nie oczyści skóry z czarnych łepków, ale pomoże Wam skutecznie zwęzić pory, co w efekcie zmniejszy ilość zaskórników. Te potwory to nic innego jak sebum i zanieczyszczenia gromadzące się właśnie w rozszerzonych porach skóry.

Genialny, domowy sposób na rozszerzone pory

To jest tak dobre i proste, że od razu pomyślisz: dlaczego na to wcześniej nie wpadłam?!

Doskonale wiemy, że najlepiej myć twarz letnią albo zimną wodą. Jak przykazania recytujemy, ile razy w tygodniu robić peeling. Pora dodać do tych zabiegów, szalenie prosty rytuał. Jeśli chcesz zwęzić szybko i efektywnie pory – łap za kostki lodu! To niemal oczywiste, że zadziałają o wiele lepiej  niż chłodna woda.

Zanim przystąpisz do zabiegu zmyj dokładnie makijaż i oczyść skórę. Wykonaj peeling.

Następnie masuj skórę kostkami lodu. Najlepiej owinąć je w cienka  ściereczkę (czy chociażby nawilżaną chusteczkę dla dzieci). Zobacz, jak reaguje twoja skóra. Jeśli nie jest podrażniona, masuj ją kilkanaście minut.

Zabieg daje efekty czasowe, ale można go powtarzać nawet kilka razy w tygodniu. Efekty zauważycie od razu.

Jedyny minus występuje chyba tylko u osób, które cierpią na problemy z zatokami i unikają zimna. Wtedy najlepiej stosować lód tylko miejscowo, tam, gdzie rozszerzone pory przysparzają najwięcej kłopotów.

Po zabiegu możesz nałożyć na twarz nawilżającą maseczkę, plasterki ogórka lub swój krem. I gotowe.

Lód ma naprawdę niesamowity wpływ na naszą skórę. Pomoże nie tylko w przypadku rozszerzonych porów. Dzięki kostkom lodu rozprawicie się z workami pod oczami i opuchlizną. Skóra po zabiegu jest bardziej jędrna, a cera rozświetlona. Wypróbujcie!

Jest jeszcze kilka prostych sposobów na piękną skórę.


Źródła: youtube/Chriselle Lim