Pielęgnacja Uroda

Genialny, domowy sposób na rozszerzone pory. Efekt jest błyskawiczny i nie wydasz na to złotówki!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
18 lutego 2019
Sposób na rozszerzone pory
Fot. Screen z YouTube /Chriselle Lim – Sposób na rozszerzone pory
 

Rozszerzone pory i nieśmiertelne wągry, to problem większości z nas. Trudno się ich pozbyć, a nawet „koszone” regularnie wracają do nas jak bumerang. Las czarnych kropek na nosie, brodzie, między brwiami… Zgroza! Na szczęście ta walka nie musi być z góry przegrana! Istnieje jeden genialny sposób na rozszerzone pory!

To tak proste, że aż trudno uwierzyć. A jednak działa niesamowicie. Ta metoda nie oczyści skóry z czarnych łepków, ale pomoże Wam skutecznie zwęzić pory, co w efekcie zmniejszy ilość zaskórników. Te potwory to nic innego jak sebum i zanieczyszczenia gromadzące się właśnie w rozszerzonych porach skóry.

Genialny, domowy sposób na rozszerzone pory

To jest tak dobre i proste, że od razu pomyślisz: dlaczego na to wcześniej nie wpadłam?!

Doskonale wiemy, że najlepiej myć twarz letnią albo zimną wodą. Jak przykazania recytujemy, ile razy w tygodniu robić peeling. Pora dodać do tych zabiegów, szalenie prosty rytuał. Jeśli chcesz zwęzić szybko i efektywnie pory – łap za kostki lodu! To niemal oczywiste, że zadziałają o wiele lepiej  niż chłodna woda.

Zanim przystąpisz do zabiegu zmyj dokładnie makijaż i oczyść skórę. Wykonaj peeling.

Następnie masuj skórę kostkami lodu. Najlepiej owinąć je w cienka  ściereczkę (czy chociażby nawilżaną chusteczkę dla dzieci). Zobacz, jak reaguje twoja skóra. Jeśli nie jest podrażniona, masuj ją kilkanaście minut.

Zabieg daje efekty czasowe, ale można go powtarzać nawet kilka razy w tygodniu. Efekty zauważycie od razu.

Jedyny minus występuje chyba tylko u osób, które cierpią na problemy z zatokami i unikają zimna. Wtedy najlepiej stosować lód tylko miejscowo, tam, gdzie rozszerzone pory przysparzają najwięcej kłopotów.

Po zabiegu możesz nałożyć na twarz nawilżającą maseczkę, plasterki ogórka lub swój krem. I gotowe.

Lód ma naprawdę niesamowity wpływ na naszą skórę. Pomoże nie tylko w przypadku rozszerzonych porów. Dzięki kostkom lodu rozprawicie się z workami pod oczami i opuchlizną. Skóra po zabiegu jest bardziej jędrna, a cera rozświetlona. Wypróbujcie!

Jest jeszcze kilka prostych sposobów na piękną skórę.


Źródła: youtube/Chriselle Lim

Pielęgnacja Uroda

Powiększenie biustu – co warto wiedzieć

Redakcja
Redakcja
18 lutego 2019
Powiększanie biustu
Fot. Materiały prasowe
 

Powiększenie piersi jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej w Polsce. Wbrew powszechnemu stereotypowi takiej operacji nie poddają się jedynie gwiazdy z wielkiego ekranu, ale również zwykłe kobiety w różnym przedziale wiekowym. Często operacja to niepowtarzalna szansa, aby poprawić jakość życia, lub wyzbyć się kompleksów. Zanim jednak podejmiesz tak poważną decyzję, warto zaznajomić się z możliwościami, które oferuje medycyna estetyczna oraz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Metody powiększenia biustu

Jedną z metod powiększenia piersi jest wszczepienie implantów do kobiecych piersi. Obecnie wyróżnia się kilka typów implantów:

 • Implanty o okrągłym kształcie
 • Implanty w kształcie łezki
 • Implanty wypełnione solą fizjologiczną
 • Implanty wypełnione silikonem
 • Implanty wypełnione solą fizjologiczną oraz silikonem tzw. ekspandery Bakera
 • Implanty o powłoce tytanowej
 • Implanty o powierzchni teksturowej

Wybór odpowiedniego implantu jest dobrany przez specjalistę na podstawie indywidualnych potrzeb pacjentki, oraz jej oczekiwań. Warto wiedzieć, że dobrej jakości implanty objęte są przez producenta dożywotnią gwarancją.

Inną metodą powiększenia biustu jest użycie kwasu hialuronowym. Metoda małoinwazyjna. Pod pachą wykonywane są małe nacięcia i wprowadzana jest kaniula, przez którą dostarczany jest kwas hialuronowy w postaci żelu. Efektem są powiększone oraz jędrne piersi prezentujące się w naturalny sposób.

Wybierając jakąkolwiek metodę powiększenia biustu, często głównym pytaniem jest, o ile rozmiarów można powiększyć piersi. Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt przyjemny dla oka oraz piersi, które w harmonijny sposób scalają się z resztą ciała, zwykle biust powiększa się o jeden do dwóch rozmiarów. Trzeba pamiętać, że w profesjonalnym gabinecie, oczekiwania pacjentki brane są pod uwagę w indywidualny sposób, dlatego, jeśli oczekiwania co do rozmiaru są większe, wszystkie możliwości są dokładnie omawiane i brane pod uwagę przez specjalistę.

Zabieg powiększenia biustu wykonywany jest po osiągnięciu przez pacjentkę dojrzałości płciowej i pełnoletności. Związane jest to faktem, że w okresie nastoletnim organizm intensywnie się rozwija i nie należy w niego ingerować.

Jednak często już 18-letnie dziewczyny podejmują się zabiegu powiększenia biustu. Dobrym przykładem jest Brazylia, gdzie tradycją są rodzice finansujący swoim córkom tego typu operację jako prezent z okazji osiągnięcia pełnoletności.

Sprawdź więcej na http://www.christofferingves.pl/pl/powiekszanie-piersi-warszawa

Co trzeba zrobić przed zabiegiem powiększenia biustu

Przed zabiegiem powiększenia piersi, ważne jest, aby maksymalnie zmniejszyć szansę na powikłania pooperacyjne. Dlatego zalecane są podstawowe badania takie jak:

 • morfologia i grupa krwi;
 •  badanie ogólne moczu;
 • parametry krzepnięcia;
 • poziom elektrolitów
 • RTG klatki piersiowej
 • EKG
 • Mammografia

Zalecenia po operacji powiększania biustu

Trzeba pamiętać, że po każdym zabiegu istnieje możliwość powikłania. Dlatego po przebytej operacji/zabiegu trzeba szczególnie zadbać o swój komfort oraz z pełną świadomością stosować się do zaleceń lekarza. Po przebytej operacji powinno się bezwzględnie:

 • Ograniczyć aktywność fizyczną (basen, siłownia, aerobik
 • Przez 6 tygodni nie należy podnosić rąk do góry
 • Przyjmować tabletki przeciwbólowe w dawkach zaleconych przez lekarza
 • Co najmniej przez pierwszy miesiąc nosić specjalną bieliznę uciskającą
 • Wyeliminować saunę oraz gorące kąpiele
 • Unikać dźwigania ciężarów
 • Pilnować wszelkich wizyt u lekarza
 • Należy zrezygnować z palenia papierosów (palenie wpływa na spowolnienie procesów gojenia się ran pooperacyjnych)
 • Zrezygnować z opalania, na co najmniej dwa tygodnie.

Podsumowując

Jeśli myślisz o zabiegu powiększenia biustu, pamiętaj, że podstawową i najważniejszą zasadą jest znalezienie profesjonalnego gabinetu, który z najwyższą uwagą podejmie się zabiegu. Pomimo tego, iż operacje powiększenia biustu charakteryzują się bezpieczeństwem, czynnik, który pomoże w szybszym dojściu do siebie, jest odpowiednie przygotowanie się pod kątem psychicznym i fizycznym.

Artykuł sponsorowany


Pielęgnacja Uroda

Niewygodna prawda o mężczyznach, którzy nie chcą się zaangażować

Redakcja
Redakcja
18 lutego 2019
20 rzeczy, których mężczyzna nie powinien robić w związku. Nie zdziw się, jeśli pewnego dnia wrócisz do pustego mieszkania
Fot. iStock / Geber86

Jesteście razem kilka lat. Razem i „nie-razem”, bo częściej czujesz się samotna niż szczęśliwa w relacji z partnerem, któremu na tobie zależy. Mijają kolejne miesiące, a on nie chce zrobić kroku do przodu. Nie jesteście licealistami, dawno żyjecie na własny rachunek, macie oboje po 30 lat. Kochasz go, cenisz. Związałaś się z nim emocjonalnie. Chcesz być z nim blisko, żyć prawdziwym życiem. Nie weekendami. Co jakiś czas podejmujesz temat wspólnego zamieszkania. Odpowiedz jest zawsze ta sama. On „nie widzi takiej potrzeby, żeby coś zmieniać”. To jeszcze nie czas.

Milczysz, bo go kochasz. Prawda jest taka, kiedy on mówi, że tego nie chce, to tak naprawdę nie chce tego z tobą. Prawda jest taka, że ​​jeśli mówi, że nie jest gotowy, albo że jeszcze nie nadszedł właściwy moment,  to wymyśla wymówki.

Brzydka prawda jest taka, że ​​długa historia nie oznacza przyszłości. Że jeśli kochasz, chcesz być blisko, skracać ten dystans, budować, ewoluować, a nie tylko trwać. Jasne, czasem coś ważnego nas przed tym powstrzymuje. Mężczyzni rzadko mówią o swoich lękach, to fakt. Być może i twój partner nosi w sobie nieuświadomione obawy, które blokują. Być może to paniczny strach przed utratą obecnego stanu rzeczy, zmianą przyzwyczajeń, wpuszczeniu kogoś bardziej wewnątrz swojego życia, nie tylko mieszkania. Wspólne życie to przecież sprawdzian miłości dla obojga. To bycie dla siebie naprawdę, ” w zdrowiu i w chorobie”. To deklaracja, że jesteśmy dla siebie ważni.

Po kilku latach znasz go na tyle, by wiedzieć jak bardzo wpłynęło na niego dzieciństwo, czy jakie wartości są mu bliskie. Jeśli jednak za ową blokadą nie kryje się żaden głębszy problem, to pora przestać czekać na to, co się nigdy nie wydarzy. Pora przestać się łudzić.

Znam związki, które choć trwają kilka lat, pozostają w ukryciu. On nie zna jej przyjaciół, rodziców, rodzeństwa. Unika wspólnych świąt, na urodziny przychodzi wtedy, gdy już wszyscy wyjdą. A ona nie chce nalegać, nie chce naciskać, żeby nie czuł się „pod presją”. Chciałaby, żeby inicjatywa wyszła od niego. Daremnie. To nie nastąpi.

Przychodzi moment, gdy nie wiadomo już, czy to co wydawało jej się związkiem, w ogóle nim jest. Rzeczywistość maluje się raczej szaro i bez perspektyw. Bo też ile czasu można czekać, kiedy druga strona nawet nie daje nam nadziei, że jest na co czekać?

Brzydka i szczera prawda jest taka, że ​​za każdym razem, gdy akceptujesz mniej niż tyle, na ile zasługujesz, mówisz mu „w porządku jest traktować mnie w ten sposób”.

Brzydka szczera prawda jest taka, że ​​jeśli on powtarza: „ostrzegałem cię, żebyś ode mnie tyle nie oczekiwała”, ale wie, że się zaangażowałaś, że go kochasz, to wykorzystał ciebie i twoje uczucie do niego.

Niewygodna prawda jest taka, że ​​jeśli on nie chce poznać osób, które są dla ciebie ważne, to nie myśli o przyszłości z tobą. Że jeśli nie chce wspólnych zdjęć, to znaczy, że nie chce również, by ktoś zobaczył go z tobą. I że będzie trwał z tym słodkim zawieszeniu tak długo, jak mu na to pozwolisz. Bo mu tak dobrze. Bo ma wszystko, czego w tym momencie pragnie, bez wysiłku , na wyciągnięcie ręki.

Niewygodna prawda jest też taka, że ty to wszystko wiesz. Musisz tylko podjąć decyzję.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Zobacz także

Jak oswoić... depilację

Kobietami jesteśmy cały rok, nie tylko 8. marca. Jak oswoić… depilację

Jest, znalazłam i nie oddam! Genialne dermokosmetyki z efektem WOW, które musicie wypróbować!

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa – jak o nią dbać, by nie sprawiała problemów? Pielęgnacja, dieta