Lifestyle

7 domowych peelingów na wągry

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 czerwca 2018
Fot. iStock / ISMODE
Następny

Paskudne i czarne. Nie cierpimy ich z całego serca, a gdy nikt nie widzi… wyciskamy – nawet, gdy sumienie nas potem gryzie. 😉 Czy sa lepsze sposoby na wągry? Oczywiście. Oprócz setnej serii super kosmetyków, warto czasem sięgnąć po domowe i proste sposoby… czyli peelingi.

Oczyszczają skórę i pomagają się rozprawić z wągrami. Dodatkowo większość składników do przygotowania domowego peelingu znajdziecie w domu!

7 domowych peelingów na wągry

czytaj dalej na następnej stronie


Źródło: steptohealth.com

Lifestyle

Jamie Dornan i Dakota Johnson po raz ostatni w kulminacyjnym zakończeniu wyjątkowej trylogii. Nowe oblicze Greya

Redakcja
Redakcja
11 czerwca 2018
Fot. Materiały prasowe
 

NOWE OBLICZE GREYA

DOSTĘPNE JUŻ 11 CZERWCA, 2018 NA 4K ULTRA HD, BLU-RAY™ ORAZ DVD.

Globalna sensacja filmowa zainspirowana bestsellerową trylogią książek EL James powraca wraz z końcowym rozdziałem mrocznej, intrygującej opowieści, która urzekła świat. Zostań w domu, uzupełnij swoją kolekcję i poznaj kulminację tego ogólnoświatowego fenomenu dzięki niesamowitej premierze filmowej, już 11 czerwca, gdy Nowe Oblicze Greya pojawi się w wersji cyfrowej na 4K Ultra HD, Blu-ray oraz DVD.

4 3

Sądząc, że pozostawili za sobą mroczne postacie z przeszłości, nowożeńcy Christian (Jamie Dornan, The Fall,  Anthropoid) i Ana (Dakota Johnson, How to Be Single, Black Mass) w końcu cieszą sie w pełni swoim związkiem i dzielą życie w luksusie. Ale w momencie, gdy Ana wkracza w role – Pani Grey, nowe zagrożenia stają na drodzę ich szczęscia. Za reżyserię filmu odpowiada James Foley (House of Cards). Oprócz Dornana i Johnson, na ekranie zobaczymy m.in. Erica Johnsona, Eloise Mumford, Ritę Orę, Luke’a Grimesa, Maxa Martiniego oraz Marcia Gay Harden.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dwa poprzednie filmy – z 2015 i 2017 roku – stały się międzynarodowym fenomenem, przyciągając do kin tłumy fanów (filmy zarobiły prawie 950 milionów dolarów). Z Dakoty Johnson i Jamiego Dornana uczyniły gwiazdy pierwszej wielkości i najgorętsze nazwiska Hollywood. Przed nami ostatni rozdział tej historii.

TWÓRCY:

Obsada: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Rita Ora, Luke Grimes, Victor Rasuk, Jennifer Ehle, Marcia Gay Harden,

Muzyka: Danny Elfman

Kostiumy: Shay Cunliffe

Montaż: Richard Francis-Bruce ACE, Debra Neil-Fisher ACE

Zdjęcia: John Schwartzman ASC

Produkcja: Michael De Luca p.g.a, EL James p.g.a, Dana Brunetti p.g.a, Marcus Viscidi p.g.a

Na podstawie powieści: EL James

Scenariusz: Niall Leonard

Reżyseria: James Foley

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Lifestyle

Myślisz, że jesteś inteligentny? Kilka nieoczywistych cech osób z wysokim IQ – zobacz, czy je posiadasz

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
10 czerwca 2018
Fot. iStock / peepo
Następny

Ci, którzy mają wysokie IQ najczęściej kojarzą się nam z ludźmi posiadającymi ogromną wiedzę, obytych w świecie, którzy nienagannie się zachowują. Ostatnio jednak te przekonania zostały wywrócone do góry nogami. Bo nagle dowiadujemy się o tym, jakim Einstein był człowiekiem – z pewnością daleko mu było od naszej wizji kogoś niezwykle inteligentnego. A Doda? Której poziom IQ jest podobno sporo wyższy niż przeciętny? 

Trochę nie chce nam się wierzyć, że ktoś, kto się awanturuje, ma niewyparzony język i zawsze mówi to, co myśli, może górować nad innymi inteligencją. A jednak! Zresztą podobnie myślimy o sobie, czujemy, że gdzieś w nas tkwi potencjał, ale w siły naszego IQ już niekoniecznie jesteśmy pewni. Tymczasem inteligencja to nie tylko wiedza i obycie, to także zestaw często całkiem nieoczywistych cech.

Ciekawość świata

Albert Einstein powiedział: „Nie mam specjalnych talentów, jestem tylko namiętnie ciekawy”. Ta namiętna ciekawość świata może być jednym z kluczy do inteligencji, być może dlatego, że inteligentni ludzie potrafią zafascynować się tym, co inni uważają za zupełnie oczywiste. Dobra wiadomość jest taka, że tę ciekawość możemy rozwijać w sobie nieustannie w codziennym życiu.

Elastyczność

Ostatnie badania psychologów wskazują, że inteligencja polega na możliwości zmiany własnych zachowań tak, aby skuteczniej radzić sobie w życiu lub wprowadzać do niego zmiany. Inteligentni ludzie pokazują, co można zrobić bez względu na komplikację lub ograniczenia. Zawsze szukają i znajdują rozwiązania nawet najtrudniejszych sytuacji.

Pokora

I chodzi tu o pokorę wobec wiedzy. Inteligencję cechuje przede wszystkim przyznanie się, że czegoś nie wiem, a nie wywyższanie się wiedzą, którą posiadam i udawanie mądrzejszego niż w rzeczywistości jestem.

Empatia

Inteligencja to niezwykła umiejętność wchodzenia w sytuację innych ludzi, współodczuwanie emocji i ich zrozumienie. Ludzie inteligentni rozpoznają potrzeby drugiego człowieka, próbują mu pomóc nie oczekując niczego w zamian.  Ponadto nNiektórzy psychologowie twierdzą, że empatia, dostrojenie się do potrzeb i uczuć innych i działanie w sposób wrażliwy na te potrzeby, jest podstawowym składnikiem inteligencji emocjonalnej. Osoby inteligentne emocjonalnie są zazwyczaj bardzo zainteresowane drugim człowiekiem, wyrażają olbrzymią chęć poznania go.

Otwartość

Ludzie z wysokim IQ nie zamykają się w ciasnych schematach swoich głów. Wręcz przeciwnie – są skłonni zaakceptować i rozważyć poglądy innych, nie zamykają się uważając, że oni wiedzą lepiej. Inteligencja to otwartość na alternatywne, czasami wydawałoby się szalone i o dużym ryzyku, rozwiązania.

Przyjaźń

Inteligencja nie jest samotna, ale też nie przyjaźni się z wszystkimi. Ci, którzy są inteligentni bardzo ostrożnie używają słowa „przyjaciel” i nie nazywają tak większości swoich znajomych, tylko wybrane osoby. Jeśli się przyjaźnią, to do końca życia.

Strona 1 z 2
czytaj dalej na następnej stronie

Zobacz także

Cierpisz z powodu zawodu miłosnego lub przykrego doświadczenia? Lody najlepiej leczą rany emocjonalne

Boskie kosmetyki pod choinkę. Mikołaj wie, co dobre! Prezentownik Oh!me 2018

4 najsilniejsze znaki zodiaku. Czy jesteś jednym z nich?