Lifestyle

Rozwiązanie akcji #30 dni bez mleka

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
13 stycznia 2020
 

Pękamy z dumy! A ta duma nas rozpiera, ponieważ po raz kolejny udowodniliście, że jesteście gotowi do zmian. Nie zawsze łatwych czy planowanych, ale pozwalających przełamać schematy, zadbać o swoje ciało i przekonać się na własnej skórze, co się stanie. Cieszymy się, że #30dnibezmleka tak przypadło Wam do gustu. Z częścią naszej redakcji roślinne zostało na stałe. A jak jest u Was?

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy laureatów naszej akcji, a wszystkim uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania!

Prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 10 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu – i pseudonim/nick, którym posługiwaliście) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „30 dni bez mleka”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Laureaci i nagrody:

Nagrody 1 stopnia

Agata Wawrzyniak

Wi Edyta

Ewa Osieleniec

Zestaw nagród, składający się z :

 • 6 napojów roślinnych od Inki

 • Piękny kubek do domu

 • Niezastąpiony termokubek na drogę

 • Zestaw 6 kaw zbożowych Inka (klasyczna, miodowa, karmelowa, błonnik, bio i orkiszowa)

 • Torba

 • Spieniacz do mleka

 

Nagrody 2 stopnia

Mariusz Cki

Patrycja Iwanicka

Agnieszka Dyniakowska

Zestaw nagród, składający się z :

 • 3 napoje roślinne od Inki

 • Piękny kubek do domu

 • Niezastąpiony termokubek na drogę

 • Zestaw 6 kaw zbożowych Inka (klasyczna, miodowa, karmelowa, błonnik, bio i orkiszowa)

 • Torba

Nagrody 3 stopnia

Aleksandra Szczepańska

Marta Gawłowska

Małgorzata Piotrowicz

Agata Wawrzyniak Przepraszamy za błąd, prawidłowe nazwisko laureata:Beata Maćkowiak

Zestaw nagród, składający się z :

 • 3 napoje roślinne od Inki

 • Piękny kubek do domu

 • kawa Inka klasyczna

 Napoje roślinne – roślinna alternatywa mleka od Inki

Pojawiła się nowość pod marką Inka! Napoje roślinne, o rewelacyjnym smaku i prostym składzie.

Roślinne alternatywy mleka od Inki – marki kochanej przez miliony Polaków i eksperta od alternatyw kawy – pysznie smakują. Dostarczają wartościowych substancji odżywczych na wiele „tradycyjnie mlecznych” okazji dla tych, co lubią łączyć przyjemność smaku z dobrymi nawykami.

Z Inką rozpocznij Roślinną Rewolucję w kubku i na talerzu. Roślinna Alternatywa Mleka doskonale sprawdza się na wiele sposobów do picia i gotowania, a także stanowi doskonały duet z kawą zbożową. Wyróżniają ją unikalne opakowania, pyszne smaki i proste składy. Naturalnie nie zawiera laktozy i jest przyjazna weganom.

Na początek przedstawiamy trzy warianty : Owsiane, Sojowe i Ryżowe.

 • Owsiane – to doskonała roślinna alternatywa mleka na bazie owsa dla tych, co lubią łączyć przyjemność smaku z dobrymi nawykami. Nie zawiera dodatku cukru, jest źródłem wapnia i witamin. Idealna do owsianki na dzień dobry, do kawy oraz picia solo.
 • Sojowe – to bogata w białko roślinna alternatywa mleka dla tych, którzy stawiają na smak i dobre nawyki. Jest źródłem białka i wapnia. Doskonale się spienia! Razem z kawą Inka tworzy idealny duet. Sojowe od Inki smakiem bardzo przypomina mleko.
 • Ryżowe – to roślinna alternatywa mleka na bazie lekkostrawnego ryżu bez dodatku cukru. Źródłem naturalnej słodyczy smaku jest ryż, a sam napój jest też źródłem wapnia. Wypróbuj koniecznie do picia, gotowania oraz przygotuj na jego bazie znakomite koktajle i shake’i.

Akcja trwa od 12.11.2019 do 12.12.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Lifestyle

Kochasz naprawdę, czy to tylko przywiązanie? Znasz różnicę między tymi dwoma uczuciami?

Redakcja
Redakcja
14 stycznia 2020
Fot. iStock / praetorianphoto
 

Lubimy „mieć kogoś” na wyłączność.  Lubimy być pewni drugiej osoby, jej uczuć. Składamy deklaracje, że chcemy być ze sobą „już zawsze”, choć przecież nigdy nie mamy gwarancji, że nasze uczucie przetrwa wszystkie trudne momenty w związku.  Ale bywa też odwrotnie, jesteśmy z związku, ale nie potrafimy się w pełni zaangażować emocjonalnie. Nie jesteśmy pewni, czy kochamy, ale nie umiemy odejść.

Skąd wiedzieć, czy to miłość, czy jedynie przywiązanie? Może jesteś ze swoim partnerem tylko dlatego, że czujesz się wtedy bezpiecznie? Może „poszukiwanie” miłości oznaczałoby wyjście ze strefy komfortu?… Poniżej kilka różnic, które pozwolą ci odróżnić przywiązanie od miłości.

Miłość jest energią, odkrywaniem. Przywiązanie jest… emocjonalną nudą

Kiedy naprawdę kochasz, niezależnie od twojego temperamentu jest w tobie ogień. To może być zazdrość, gniew, czułość, namiętność. Ten ogień będzie zawsze obecny. Kiedy jesteś jedynie przywiązana do partnera, nigdy nie doświadczasz takiej intensywności emocji. Masz łagodne przebłyski rozdrażnienia, nerwowości i troski o partnera, ale to nie to samo. To tak, jakbyś dawała z siebie zaledwie 20%.

Miłość to bezinteresowność. Przywiązanie to koncentracja na sobie

Prawdziwa miłość dotyczy drugiej osoby. Kiedy jesteś zakochana, naturalnie interesują cię jej potrzeby. Czasem o wiele bardziej niż własne. Po części we wszystkim, co robisz, jest miejsce dla twojego partnera. Przywiązanie nie nakłada na ciebie takiego poczucia. Żyjesz trochę obok, własnym życiem. Za to jesteś uzależniona od myśli, że on jest w twoim życiu. „Przywiązanie” to idealne słowo dla tej relacji.

Miłość jest wolnością. Przywiązanie jest posiadaniem

Zakochanie się jest niezwykłym uczuciem, ponieważ sprawia, że uczysz się ufać. Nie musisz być stale obok, by czuć się bezpiecznie, widzieć, co on robi, co myśli. Kiedy doświadczasz jedynie przywiązania masz wrażenie, że jeśli partner się oddali, to zniknie i więcej go nie zobaczysz.

Miłość umacnia was nawzajem. Przywiązanie jest niesprawiedliwe i stronnicze

Poczucie, że kochamy dodaje nam skrzydeł. Jest dzieleniem się z drugą osobą i dostosowywaniem się do niej i zachowywaniem pewnej elastyczności jedocześnie. Kiedy w grę wchodzi jedynie przywiązanie, związek bywa bitwą o władzę, przeciąganiem partnera na swoją stronę.

Miłość nie ma ograniczeń czasowych. Przywiązanie jest „przejściowe”

Kiedy czujesz prawdziwą miłość, jesteś uważna, żyjesz „tu i teraz”. Czas nie robi różnicy, uczucie trwa, problemy się rozwiązuje i związek rozwija się dalej. Przywiązanie to jednak wspólne życie z terminem ważności. Brak uczucia w końcu zacznie ci doskwierać lub poznasz kogoś, kogo pokochasz od razu. Związek trzeba będzie zakończyć.

Prawdziwa miłość zawiera elementy przywiązania, ale nie ogranicza się do niego. To dużo więcej. Prawdziwa miłość jest trudna, trzeba jej się uczyć. Ale to właśnie szczere uczucie sprawia, że tego stale chcemy. Że pragniemy odkrywać partnera na nowo i zmieniać się przy nim.


Na podstawie: relrules.com


Lifestyle

Kobiety są szczęśliwsze w związkach z młodszymi mężczyznami

Redakcja
Redakcja
13 stycznia 2020
fot. iStock/ AleksandarNakic

To, co szokowało jeszcze kilka lat temu, dziś już dziwi coraz mniej. I słusznie – dlaczego nikt nie wytyka palcami mężczyzn, którzy wiążą się z kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat młodszymi partnerkami, a kobiety, przy których boku stoi młodszy, partner są oceniane bardzo surowo? Tymczasem okazuje się, że związek z młodszym mężczyzna to dla nas bardzo korzystna relacja. Z wielu powodów.

Psychologowie i seksuolodzy, którzy badali relacje panujące w związkach z wyróżniającą się różnicą wieku nie mają wątpliwości. Młodszy partner lepiej „nadąża” za swoją połówką i mam podobny apetyt na życie. Starszy „tonuje” i częściej dołuje…

W związku starszej partnerki z młodszym mężczyzną obie strony czerpią korzyści. On – z jej doświadczenia, nie tylko seksualnego, ale mówiąc ogólnie „życiowego”. Ona ma poczucie równowagi, satysfakcji  i większego oddania ze strony  ukochanego, zwłaszcza jeśli jest starsza o 10 i więcej lat. Czuje się silna, a poczucie, ze jesteśmy silni i równi wzmacnia związek i sprawia, że jest nam razem dobrze. I wcale nie przez chwilę, a często przez długie lata.

Drogie panie, nie bójmy się być sobą i dążyć do szczęśliwego, satysfakcjonującego związku. Wiek to przecież tylko liczba, a to co liczy się najbardziej to poczucie zrozumienia, miłość i wzajemny szacunek.


Na podstawie: focus.pl


Zobacz także

Nowa kolekcja Mokobelle zachwyca!

Wyjechać z dziećmi i od nich odpocząć… Ściema? Niekoniecznie. Majówka w słowiańskim klimacie dla wszystkich spragnionych chilloutu

48 drobnych, miłych rzeczy dla siebie. Do zrobienia od razu