Lifestyle Uroda

Mydło do mycia pędzli do makijażu – wiedziałyście, że istnieje takie cudo? Boskie!

Redakcja
Redakcja
14 maja 2018
Mydło do mycia pędzli
Fot. Materiały prasowe
 

Masz problem ze skutecznym wyczyszczeniem pędzli do makijażu? Chcesz uchronić swoją skórę przed zgromadzonymi na nich zarazkami i bakteriami? Oczekujesz, że pędzle będą Ci służyły jak najdłużej? A może zaplamiłaś ubranie podkładem lub szminką i potrzebujesz skutecznie te ślady usunąć? Jeśli tak, najnowszy produkt marki Hania Beauty – specjalistyczne mydło do mycia pędzli do makijażu – to twój must have nadchodzącego sezonu. Oparte o naturalne oleje: oliwę z oliwek, olej kokosowy, olej z awokado oraz olej z pestek winogron mydło, skutecznie doczyści twoje ulubione pędzle przedłużając ich żywotność. 

Delikatny nude, niezwykle modny w tym sezonie wariant z użyciem nasyconych kolorów lub brokatu, a może twój ulubiony sprawdzający się w każdej okazji „klasyk”? Co łączy każdy z tych makijaży? Oczywiście pędzle, którymi go aplikujesz mające codziennie kontakt z twoją skórą.

Czy jesteś pewna, że dbasz o nie w odpowiedni sposób? Jak często usuwasz z nich resztki produktów do makijażu? Co z bakteriami, które gromadzą się na pędzlu po aplikacji kosmetyków? Czy jesteś pewna, że produkt, którym to wykonujesz jest odpowiedni dla włosia pędzla?  A co z plamami z podkładu na twoich bluzkach i zabrudzeniami z innych kosmetyków kolorowych? Marka Hania Beauty ma odpowiedź na wszystkie te pytania!

Mydło do mycia pędzli

Fot. Materiały prasowe

Mydło do mycia pędzli do makijażu

Mydło dedykowane pędzlom do makijażu marki Hania Beauty zostało stworzone po to by jak najskuteczniej oczyszczać pędzle z resztek produktów kosmetycznych oraz bakterii jakie gromadzą się na nich na co dzień. Żeby efektywnie oczyszczać pędzle, a równocześnie pozostać w zgodzie z naturą, mydło ma naturalny i delikatny skład. Hania Beauty oparła go o wartościowe oleje roślinne, słynące z działania oczyszczającego, nawilżającego i odświeżającego. W składzie mydła znalazły się bowiem m.in. oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej z awokado, olej z pestek winogron, a także ożywcza woda. Dzięki temu utrzymane w czystości pędzie będą nam służyły nie tylko lepiej, ale jednocześnie o wiele dłużej.

Sugerowana cena mydła: 25 pln

Mydło dostępne na www.sklep.hania.com.pl/


Artykuł powstał we współpracy z marką Hania


Lifestyle Uroda

Boli cię rano głowa? Poznaj 8 możliwych przyczyn problemu

Redakcja
Redakcja
14 maja 2018
Fot. iStock
 

Wstajesz z samego rana i czujesz, że dzień już kiepsko się zaczyna? Poranny ból głowy to coś, co skutecznie potrafi popsuć humor i odebrać energię do działania. Jeżeli taki scenariusz pojawia się często, a nawet codziennie, warto przyjrzeć się temu, co może powodować ból głowy. 

Notoryczny ból głowy może, ale nie musi zwiastować czegoś poważniejszego. W wielu wypadkach wystarczy wprowadzić drobne zmiany, aby od razu lepiej się poczuć.

Boli cię rano głowa? Poznaj 8 możliwych przyczyn problemu

1. Nieodpowiednia ilość snu

Zarówno zbyt krótki, jak i zbyt długi sen, mogą powodować ból głowy. Według amerykańskich naukowców 50% pacjentów skarżących się na częste bóle głowy, cierpi z powodu zaburzeń snu. Osoby, które sypiają nie więcej niż 6 godzin w ciągu doby, najczęściej cierpiały na ostre bóle głowy. Zbyt długie spanie powyżej 9 godzin, zmniejsza poziom serotoniny oraz przepływ krwi do mózgu i również powoduje bóle głowy. Zazwyczaj odczuwamy je w weekend, gdy odsypiamy po całym tygodniu pracy i wcześniejszego wstawania.

2. Niski poziom endorfin

Zbyt niski poziom endorfin powoduje zwężenie naczyń krwionośnych w mózgu i ogranicza przepływ krwi, co może skutkować bólem głowy. Codzienna dawka ruchu może zapobiec problemom.

3. Zgrzytanie zębami

Bruksizm wydaje się być niewinnym nawykiem, a jednak nie licząc ścierania szkliwa, zgrzytanie zębami przyczynia się do powstawania bólu głowy. Jest to ból charakterystyczny, dotyczący zębów, okolicy uszu i karku. Wynika on z przeciążenia stawów skroniowo-żuchwowych. Warto odwiedzić stomatologa, który zleci wykonanie odpowiednich szyn zabezpieczających zęby.

4. Przyjmowane leki

Najczęściej kwas acetylosalicylowy, paracetamol i leki psychotropowe wpływają na powstawanie bólów głowy. Należy uważać, aby nie przesadzać z ilością stosowanych specyfików.

5. Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze może się rozwijać bez wyraźnych sygnałów, a poranny ból głowy może być pierwszym konkretnym alarmem. Gdy ból pojawia się w okolicy potylicy i towarzyszy mu szum w uszach, warto przeprowadzić kontrolę ciśnienia.

6. Zaburzona gospodarka hormonalna

Migrena poranna najczęściej dotyczy kobiet i związana jest ze zmianami w poziomie żeńskich hormonów płciowych. Ponadto aż 30% osób cierpiących z powodu niedoczynności tarczycy również skarży się na bóle głowy.

7. Chore zatoki

Stan zapalny błony śluzowej zatok powoduje wystąpienie obrzęku i ucisku na zakończenia nerwowe. To wywołuje w ból, który nasila się przy pochylaniu głowy.

8 Odwodnienie

Już ubytek 2% wody z organizmu może skutkować gorszym samopoczuciem i powstaniem bólu głowy. Mniejsza ilość wody zwiększa napięcie w naczyniach krwionośnych w głowie i krew nie jest odpowiednio dotleniona, więc ból głowy w się nasila.

źródło:  www.hellozdrowie.pl


Lifestyle Uroda

Zjedz mięsko, ziemniaki możesz zostawić… A co tobie mówiła twoja mama?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 maja 2018
Wiesz co to znaczy, czuć nienawiść do własnej córki? Dla niej wszystko się zaczyna, a mi coraz trudniej patrzeć na nią z miłością
Fot. iStock/wundervisuals

Mamy są cudowne. Nauka dowiodła, że ​​najbardziej inteligentne dzieci dziedziczą tę cechę od swojej matki . Więc jeśli masz „inteligentny gen”, prawdopodobnie powinieneś podziękować swojej rodzicielce. Ale inteligencja to nie wszystko. Mamy są również niewyczerpanym źródłem miłości, ciepła, cierpliwości i … mądrości życiowych. Które z powiedzonek twojej mamy najbardziej zapadło ci w pamięć?

„Bo tak powiedziałam”

Podobno osiem na dziesięć matek przyznaje się do wypowiadania tego zdania prawie co drugi dzień. Co tak naprawdę oznacza powiedzenie tych słów? Że z mamą trzeba się liczyć… bo tak.

„Jeśli wszyscy twoi przyjaciele skoczyliby z mostu…”

Albo w ogień. To zdanie zapewne miało chronić cię przed zgubnym wpływem otoczenia… Jasne, że nie poskutkowało.

„Kiedy ja byłam w twoim wieku”…

A ty natychmiast zastanawiałeś się, kiedy to było… Nie tylko mamy wypowiadają to zdanie. Usłyszysz je również od dziadków. Nie od dziś wiadomo, że „wtedy” wszystko było lepsze ;).

„Jak będziesz miał/miała dzieci to zrozumiesz”

No i pewnie masz. I rozumiesz.

„Wychowałeś się w stodole?”

Patrzysz na nią zdziwiony, jakby nie wiedziała, że to ona cię wychowała. Wielkie rzeczy, te kilka plam z kompotu na obrusie.

„Pieniądze nie rosną na drzewach”

No przecież wiesz. Ale na wszelki wypadek, jakbyś nie wiedział: pieniądze są ciężko zarobione przez twoich rodziców, trzeba je szanować.

„Dopóki tu mieszkasz”

Dopóki tu mieszkasz, to stosujesz się do jej zasad. W sumie nie masz wyjścia, bo niby gdzie indziej miałbyś mieszkać.

„Pewnego dnia mi za to podziękujesz”

I to zdanie miało cię przekonać, że zamiast upierać się przy swoim, należy odpuścić i przyznać mamie rację. Bo przecież za 10 lat zrozumiesz…

„Zjedz mięsko, ziemniaki zostaw”

Ukochany przez wszystkich klasyk. Założę się, że już ci go brakuje.

 


Zobacz także

Każdy związek jest jak lustro. W drugiej osobie zobaczysz swoje lęki, obawy i emocje

10 makijażowych trików, które sprawią, że będziesz wyglądać 10 lat młodziej

Miłość czy manipulacja? Jeśli masz wątpliwości, możesz to sprawdzić