Naturalnie wyglądające, piękne i miękkie. Marzenie wielu kobiet. Poza tym fale, loki i sprężynki, to niezły sposób na zwiększenie objętości fryzury. Jeżeli zna się parę trików i ma w ręku dobry sprzęt (uwaga! dobry nie musi znaczyć najdroższy na świecie) – układanie włosów może być, zgodnie z założeniem przyjemne! A nie sprowadzać się do codziennej walki o „jakiś” wygląd. A jak zakręcić, żeby nie nakręcić za bardzo?
Pierwsze pytanie jakie się nasuwa, to czym (jak) zakręcić włosy, żeby było:
– ładnie
– łatwo
– skutecznie
– i oczywiście szybko.
Spanie w wałkach lun papilotach, to już zwyczaj prehistoryczny – na szczęście! Więc do dzieła, loki XXI wieku robi się tak!
KLASYCZNA LOKÓWKA
Dzięki temu urządzeniu uzyskamy małe średnie lub duże loki. Umyte i suche włosy zakręcamy zgodnie z instrukcją. Aby było łatwiej warto podzielić włosy na kilka części i spiąć plastikowymi klipsami (spinkami, raczkami – co macie pod ręką). Klasyczna lokówka jest najlepsza przy włosach długich i półdługich. Zanim kupicie sprzęt warto przyjrzeć mu się bliżej i zobaczyć, czy jest bezpieczny dla włosów i przyjazny w użytkowaniu, jak np. model BaByliss PRO 180 L 32 MM. Jej niewątpliwe zalety, to:
- szybkie nagrzewanie (komfort użycia)
- regulacja temperatury, zapewniająca dostosowanie działania lokówki do kondycji włosów – 10 pozycji do wyboru
- powłoka Sublim’touch – chroni włosy przed działaniem wysokiej temperatury
- maksymalna temperatura 180°C
- 10 ustawień temperatury (150 – 180°C)
- wbudowana podstawka
- On/Off sygnalizacja diodowa
- wentylowana końcówka izolująca
- obrotowy przewód (mała rzecz, a cieszy!)
To jakiej wielkości uzyskamy loki – zależy przede wszystkim od średnicy lokówki. Ich intensywność zależy od tego, jak grube pasmo włosów będziemy zakręcać – im cieńsze tym mocniej skręcony loczek.
LOKÓWKA STOŻKOWA
Idealny do tworzenia sprężynek i drobnych loczków. Zdecydowanie lepiej sprawdza się przy dłuższych włosach. Co dłużej opowiadać :). Włosy zawijamy na nagrzany stożek i koniec filozofii. Tylko uważajcie na palce (porządna lokówka stożkowa powinna mieć w zestawie termo-rękawiczkę!).
Poniżej atrakcyjne lokówka Easy Curl. Atrakcyjna, bo bardzo sprytna!
- stożkowa końcówka: średnica 25mm do 13mm
- profesjonalna ceramiczno-tytanowa powłoka
- 11 ustawień temperatury (100°C – 200°C), regulacja zapewniająca dostosowanie działania lokówki do kondycji włosów – 10 pozycji do wyboru
- sygnalizacja diodowa start/stop
- automatyczne wyłączanie
- rozkładana podstawka
- zimna końcówka lokówki i teramiczna rękawiczka dla bezpieczeństwa użycia (TAK!)
- uniwersalny stożkowaty kształt zapewniający dowolność wyboru grubości loka – łagodne fale w rozmiarze M, romantyczne małe loki S, jak i burzę drobnych loczków w rozmiarze XXS
- szybkie nagrzewanie zapewniające komfort użycia
- obrotowy przewód
SUSZARKO-LOKÓWKA
Czyli na mokro i na sucho. To dobry wybór dla kobiet o włosach każdej długości, ale przy krótszych, cienkich lub zniszczonych bardzo ułatwia całą stylizację. Układanie na szczotce jest bardzo nie wygodne (szczotka – jedna ręka, suszarka – druga 🙁 ), a tutaj można połączyć 2 w 1. Dodatkowo zaoszczędzimy miejsce i zyskamy kilka przydatnych akcesoriów.
Lokówko-suszarka jest niezastąpiona w podwijani i wywijaniu końcówek, modelowaniu na „Aniołka Charliego”
Niby nic nowego, a jednak gdy dorzucimy automatyczne obracanie… kusi kusi :). Zobaczcie model Brush&Style 700 – ten model polecany jest do włosów długich i półdługich, ma fajną szeroka szczotkę i …:
- funkcja jonizacji zapewniająca wygładzenie włosów
- 2 kierunki obrotu szczotek
- naturalne włosie szczotek delikatne dla włosów
- powłoka ceramiczna zabezpieczająca łuski włosa przed uszkodzeniami
PROSTOWNICA
Kochamy te triki! I niby każda z nas słyszała, ale gdy przychodzi do wykonania drapiemy się znacząco po głowie. Za pomocą prostownicy możecie zrobić sobie fale lub klasyczne loczki. Oczywiście najwygodniej mieć wąską prostownicę w miarę nowej generacji.
Zobacz jak zakręcić włosy prostownicą:
A jak wybrać prostownicę idealną?
Żeby nie żałować zainwestowanych pieniędzy, lepiej kupić tę „lepszą”, czyli nie niszczącą naszych włosów. BaByliss ma swojej ofercie kilka modeli, jednak perłą w koronie jest seria Diamond, np: model I PRO 235 IRONIC . Cóż w nim wyjątkowego? Ha! Można prostować zarówno suche jak i wilgotne włosy!
Cała seria jest wysokiej jakości i kładzie szczególny nacisk na ochronę włosów:
- powłoka Diamond Ceramic – jeszcze bardziej gładka, odporna na uszkodzenia
- 6 ustawień temperatury
- technologia I-temperature – błyskawiczne nagrzewanie i utrzymanie temperatury 235°C (proste lub zakręcone zanim się zestarzejemy)
- System Intense: szybkie nagrzewanie 220°C & 235°C
- System Protect: 140°C, 160°C, 180°C & 200°C
- jonizacja (koniec „siana”)
- wąskie płytki 24 x 120 mm
- funkcja Wet & Dry
- System Lock: blokada płytek
- system automatycznego wyłączania
- ekran LED
- etui termoizolujące (koniec dyndającej i czekającej na ostudzenie prostownicy – bez hiterycznego myślenia o pożarach)
- obrotowy przewód
Warto się jej przyjrzeć!
LOKÓWKA AUTOMATYCZNA
Jeśli uważasz, że pięknych loków bezpowrotnie pozbawiają cię „dwie lewe ręce” – to produkt specjalnie dla ciebie! Wkładasz pasemko włosów i po chwili robi się samo! Ja lubię układać włosy, ale brakuje mi na to czasu – jestem jednak dumną posiadaczką takiej samokręcącej lokówki i… ma o wiele więcej zalet!
To doskonały produkt dla kobiet, które swoje naturalne włosy mają dość niezdyscyplinowane (jak ja). Jeżeli co rano budzisz się z dylematem:
– przykleić do głowy lakierem
– obciąć to co odstaje
– spiąć byle jak, byle mocno
– lub jak rozczesać, żeby się nie puszyły;
albo masz naturalnie kręcone/falowane włosy, jednak twoja fryzura nie do końca może się zdecydować, automatyczna lokówka pozwala zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. Szybko poprawisz, to co naturze nie wyszło, a zamiast odstających kosmyków zafundujesz sobie np. ładne i modne naturalnie zakręcone końcówki. Polecam – genialny wynalazek!
Fajna propozycja to lokówka automatyczna Fashion Curl Secret. Działa bardzo sprawnie i jest łatwa w obsłudze. Ma ceramiczną powłokę i dwie temperatury do wyboru. Gdy lok będzie gotowy nawet „zabipa” miłym dźwiękiem. A co jeszcze w niej praktycznego?
- bezszczotkowy silnik
- powłoka ceramiczna
- 2 ustawienia temperatury (185°C, 210°C)
- 1 pozycja ustawienia czasu kręcenia loków (12s)
- wskaźnik dźwiękowy (4-5-6 beeps)
- naprzemienny kierunek kręcenia włosów – czyli bardziej naturalny wygląd
- automatyczne zatrzymanie
- długi kabel obrotowy 2,5 m (bardzo przydatny wcześnie rano!)
PS: Ma fajną obudowę, w przeciwieństwie do lokówek automatycznych w kształcie tradycyjnym, tu trudno o przypadkowe wkręceni się pozostałych włosów.
Na co „wydać”, a gdzie zaoszczędzić?
Zdecydowanie należy kierować się rozsądkiem, czyli wybrać z sprzęt, z którego na pewno będziemy korzystać i wtedy nie oszczędzać. Cóż nam po zaoszczędzonych 50 czy 100 złotych, jeśli skończymy zamiast z lokami to wysuszonymi i spalonymi włosami. Zdecydowanie warto zakupić lokówki z porządną powłoką, regulacją temperatury (szczególnie jeśli mamy cienkie i delikatne włosy) i np. preparat dedykowany do układania włosów w wysokich temperaturach.
Jeśli nie chcecie przepłacać – wybierajcie jak najbardziej uniwersalne produkty, wtedy skorzystać z nich wiele razy!
Artykuł powstał we współpracy z marką BaByliss