Lifestyle Uroda

Mała zmiana, wielki uśmiech. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #5 [25.04]

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 kwietnia 2016
Fot. Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain
 

Dziś wyzwanie bardzo kobiece. Zapleć włosy w warkocz! Jaki? Wybieraj do woli, jeśli masz więcej czasu zaszalej.

My zapraszamy na bloga Hair by Jul, gdzie znajdziecie co nieco o rodzajach warkoczy. A jeśli macie krótkie włosy – nic straconego, zróbcie dziś coś innego podczas ich układania. Przedziałek na druga stronę, a może zaczesane do tyłu? Bawcie się nimi tak, by dodały wam pewności siebie. Bo nic tak nie odświeża jak drobna zmiana!

Zajrzyjcie tutaj: Warkocze – ponadczasowe, uniwersalne, kobiece – co o nich wiesz?Warkocze - ponadczasowe, uniwersalne, kobiece - co o nich wiesz?

 

To jak, zadbacie dziś o swoje fryzury? Piszcie koniecznie w komentarzach!

Akcja „Bądź piękna każdego dnia”

Do 18 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy dotyczące urodowych wyzwań. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do zadbania o to, by wasza uroda była tej wiosny widoczna w wyjątkowy sposób.

Co trzeba zrobić? Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego dzisiaj zrobiłaś dla swojej urody. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji


Lifestyle Uroda

„Byłam bez pracy, za gruba, w złym związku. Dziś mam wszystko. Nie ma rzeczy, której nie da się pokonać”. Z cyklu wasze historie

Listy do redakcji
Listy do redakcji
25 kwietnia 2016
Fot.Splitshire / Daniel Nanescu / CC0 Public Domain
 
Pokonałam kryzys…
Ja, trzydziestoparoletnia singielka, dla niektórych stara panna, z małego miasta, z kredytem hipotecznym na niewielkie mieszkanie…

Rok temu…
Byłam nauczycielką w szkole publicznej. Nauczycielką z powołania. Żyłam szkołą, problemami moich uczniów, angażowałam się w wolontariat. Praca była dla mnie całym życiem. Każdy, nawet najmniejszy sukces ucznia był moją radością. I żyłam w ciągłym stresie, że za chwilę stracę pracę moich marzeń, bo niż demograficzny, bo oszczędności, bo… I tak się stało. Dla nikogo nie miało znaczenia, ile robiłam dla szkoły i dla środowiska lokalnego. Po prostu wręczono mi wypowiedzenie i nikt nigdy nie podziękował mi za naście lat pracy w jednej szkole.
Rok temu…
Byłam w dziwnym związku, bez przyszłości. Żyłam z nim w tajemnicy. Nie mogłam nic oczekiwać, bo on miał swoje życie. I kiedy straciłam pracę, nie miał dla mnie czasu przez miesiąc. Zostawiłam go. Myślałam, że serce mi pęknie. Nie pękło. Nawet jednej łzy nie uroniłam. Kilka miesięcy później prosił, błagał o wybaczenie, nie wybaczyłam.
Rok temu…
Miałam dużą nadwagę. Nie dbałam o kondycję, o zdrowie,  o siebie. Szkoda mi było na to czasu, bo praca, bo on… Chciałam to zmienić ale jakoś brakowało motywacji. Wszystko inne było ważniejsze. Ważniejsze niż ja, niż moje zdrowie, moja forma, wygląd, życie…
Rok temu…
Postanowiłam, że sobie poradzę…
Dziś…
Pracuję. W innym miejscu, na innych zasadach, za dużo mniejsze wynagrodzenie. Ale jestem doceniana. I cały czas się rozwijam. Zdobyłam nowe kwalifikacje, mam nowe obowiązki. Każdego dnia idę do pracy spokojna, i spokojna z niej wracam.
Dziś…
Jest ktoś inny w moim życiu. Dobry i ciepły, mądry i ambitny. Ma swoje pasje, a mnie pozwala rozwijać moje. I rozumie, że moja praca jest dla mnie ważna, ale już nie najważniejsza. I jest najprzystojniejszy na świecie…
Dziś…
Ważę ponad  10 mniej, ćwiczę, biegam. Dobrze śpię. Dbam o zdrowie, o siebie. Mam na to czas, mam chęci, motywację i dużo energii.
Dziś…
Jestem ciągle uśmiechnięta, pewna siebie i wiem, że jestem silna. A moim życiem nie jest już praca, ani związek z kimś, kto myśli wyłącznie o sobie. Moim życiem jest moje życie, po kryzysie dużo lepsze…
Marianna
PS: Wczoraj od dawnego znajomego usłyszałam, że promienieję. I powiem nieskromnie, sama to dostrzegam.

Lifestyle Uroda

Zadbaj o mocne kości, to twój kapitał na przyszłość

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
25 kwietnia 2016
Fot. Pixabay / livrariaadventista / CC0 Public Domain

O dzieciach czasem mówi się, że mają stawy i kości z gumy. Maluchy często bez szwanku wychodzą z różnych upadków, potknięć, mimo iż taka sytuacja może wyglądać bardzo groźnie. Z dorosłymi jest już inaczej, w tym przypadku złamanie kości nie jest czymś niezwykłym, choć absolutnie niepożądanym. 

Na szczęście tego typu przypadkom można zapobiegać. I nie chodzi tu jedynie o nadmierną ostrożność, a raczej o troskę dotyczącą stanu naszych kości, by te mogły nam się odwdzięczyć prawidłowym funkcjonowaniem przez długie lata życia. Będzie większa szansa na uniknięcie złamań a także osteoporozy, która jak się okazuje, dotyczy coraz młodszych kobiet!

Osteoporoza nie bierze się znikąd

Jeśli jesteś kobietą w wieku 30-40 lat, myślisz zapewne ze osteoporoza (choroba szkieletu prowadząca do złamań kości, które mogą wystąpić nawet po niewielkim urazie) cię nie dotyczy. Możesz się mylić, bowiem są czynniki mające olbrzymi wpływ na jej wystąpienie. Naturalnie, osteoporoza jest przypadłością wynikającą ze starzenia się układu szkieletowego. Rozwija się u kobiet po menopauzie oraz u starszych mężczyzn. Niestety jej wystąpienie można przyspieszyć nieświadomie, prowadząc niehigieniczny tryb życia. Dzieje się tak, gdy jesteśmy narażone na złą dietę, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, małą aktywność fizyczną, niedostateczną ekspozycję na światło słoneczne.

Czasem występuje w wyjątkowych przypadkach osteoporoza wtórna, jako wynik innych chorób (np. nadczynność tarczycy, nadczynność przytarczyc, cukrzyca, przedwczesna menopauza, choroby układu pokarmowego przebiegające z zaburzeniami wchłaniania, przewlekłe zapalne choroby reumatyczne) lub stosowania niektórych leków. Ten typ osteoporozy może ujawnić się w każdym wieku.

Nie czekaj, działaj zanim zaczną się problemy

Ruszaj się. To bardzo ważne, aby mieć sprawne ciało, ponieważ wysportowane kobiety łamią kości rzadziej od pań które nie korzystają z aktywności fizycznej. Ruch wspiera proces tworzenia się masy kostnej i zapobiega jej ubytkom. A to oznacza mocniejsze kości, oraz większą sprawność i mniej upadków które mogą doprowadzić do złamań. Najlepszy będzie umiarkowany ruch, który nie narazi nas na kontuzje.

Stosuj odpowiednią dietę. Jeśli do organizmu dostarczana jest duża ilość wapnia, kości przez cały czas mają szanse odbudowywać ubytki w swojej strukturze.  Aby wapnia w diecie nie zabrakło, należy spożywać więcej nabiału, będącego doskonałym jego źródłem. Jeśli jesteś na diecie, wybierz zamiast odtłuszczonego mleka i sera (czyli 0%), te z obniżoną wartością tłuszczu (czyli np. 1-2% zamiast 3,2%), które mają taką samą zawartość wapnia jak produkty pełnotłuste. Jeśli cierpisz na nietolerancję laktozy, zamiast surowego mleka, spożywaj jogurt, kefir i maślankę. Te produkty pozbawione są laktozy i nie powodują przykrych sensacji żołądkowych. Jedz także sardynki i szprotki razem z ośćmi, serwuj na obiady brokuły, kapustę, fasolę, natkę pietruszki, szczypior. Nie unikaj słońca, by w twojej skórze mogła powstać witamina D3, która jest niezwykle potrzebna do prawidłowego wchłaniania wapnia. Bądź ostrożna z piciem w dużych ilościach kawy i herbaty, które zwiększają wydalanie wapnia z moczem.

Porzuć nałogi. Tu mowa szczególnie o papierosach, których palenie powoduje nadejście kilka lat wcześniej menopauzy. Na skutek tego, zanika estrogenowa ochrona kości a stąd już blisko do początków osteoporozy. Wystrzegaj się również nadmiaru alkoholu, który zaburza produkcję witaminy D.

Suplementacja rozwiąże problem słabych kości

Niestety, czasem wszystkie te zaniedbania, na które już sobie pozwoliłyśmy latami, nie ustąpią przy pomocy wprowadzenia odpowiedniej diety i ruchu. To dobry początek zmian, jednak aby efekt był bardziej trwały, należy sięgnąć po specjalne suplementy.

W przypadku kości, w grę wchodzi dwie niezwykle istotne witaminy – witamina D, której wpływ na zdrowe kości jest szeroko znany, oraz witamina K, której właściwości zostały poznane niedawno.

Wszystko to, co musisz wiedzieć o witaminie K!

Przez wiele lat witaminie K przypisywano wyłącznie rolę w procesie krzepnięcia krwi, ponieważ, utrzymuje na odpowiednim poziomie czynniki warunkujące prawidłową krzepliwość krwi. Ale to nie wszystko. W naszym organizmie wapń jest niezbędny dla zachowania zdrowia, ale jego nieprawidłowy metabolizm może prowadzić do zaburzeń takich jak osteoporoza i choroby sercowo-naczyniowe. Okazuje się, że kluczowym czynnikiem regulującym ten pierwiastek (Ca) w organizmie jest witamina K2.

Trzeba wiedzieć, że witamina K to nie jest nazwa jednego związku, a co najmniej trzech głównych: witaminy K1 (fitomenadion), K2 (menachinon) i K3 (menadion). Ze względu na różnice w budowie chemicznej witaminy te cechują się zupełnie inną aktywnością biologiczną, skutecznością i biodostępnością, wpływając na ich funkcjonowanie w organizmie. Najbardziej pożądana i skuteczna jest witamina K2, będąca związkiem tworzonym głównie przez bakterie w produktach fermentowanych takich jak sery, jogurty, kefiry, kapusta kiszona.

Udowodniono, że ta witamina jest ważna nie tylko ze względu na prawidłową krzepliwość krwi, ale także jest ważna dla zdrowia układu krążenia. Przyjmowanie witaminy K2 może nie tylko powstrzymywać, ale też cofnąć proces zwapnienia tętnic.

Przeprowadzono kilka badań klinicznych, po których stwierdzono, że witamina K1 zmniejsza ubytek masy kostnej o 35% w grupie kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Natomiast przy zażywaniu witaminy K2 w okresie 3 letnim, wykazano, że witamina K2 całkowicie zapobiega utracie wytrzymałości kości u kobiet w wieku okołomenopauzalnym!

Ponadto niedobór witaminy K2 może doprowadzić do uszkodzenia funkcji kognitywnych mózgu, suplementacja z kolei może zapobiegać lub przynajmniej opóźniać wystąpienie Alzheimer´a.

Uzupełniaj braki witaminy K, nie tylko przy osteoporozie, ale także gdy występuje:

– przyjmowanie wysokich dawek witaminy D3 i Ca

– osteoporoza, osteopenia

– miażdżyca i choroby układu krążenia

– wiek > 50 roku życia

– wiek okołomenopauzalny

Suplement diety F-VIT K2 MK-7 zadba o mocne kości i zdrowy układ krwionośny 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

F-VIT K2 MK-7 zawiera witaminę K2 MK-7 oraz inulinę (z korzenia cykorii) w formie proszku, wyprodukowanego z użyciem składników roślinnych bez dodatku soi. Suplement diety nie zawiera substancji wypełniających, konserwantów, barwników, słodzików oraz charakteryzuje się bardzo wysoką przyswajalnością. Sposób podania jest prosty i wygodny – wystarczy wsypać 1 porcję (1 płaska miarka) do naczynia a następnie dodać 200 ml wody lub innego napoju i wymieszać, spożywając 1 raz dziennie w trakcie posiłku. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To wystarczy, by dobrze zadbać o mocne kości i zapobiec wizji przyszłości z bólem i ograniczoną sprawnością.


 

Wpis powstał we współpracy z firmą FORMEDS


Zobacz także

Nikt nie przyszedł na jej urodziny, Chajzer po raz kolejny pokazał, jak się robi dobro! Ty też możesz – wyślij kartkę lub wpadnij na imprezę w sobotę

Był sobie … penis. Seks oralny jest dla mężczyzny miarą naszego – kobiecego – zachwytu

Weź udział w 21# edycji Wielkiej Wymiany Kontaktów w Warszawie. Zgarnij wiedzę i kontakty