Go to content

Mood of Art – kampania MDLV

Fot. Materiały prasowe

MDLV prezentuje kampanię wizerunkową Mood of Art. Zdjęcia inspirowane wystawą Annie Kevans przenoszą nas w artystyczny klimat i przypominają o roli kobiet we współczesnym świecie.  Kampania rozpoczyna serię zmian związanych z odświeżeniem wizerunku marki.

W kampanii Mood od Art dwie modelki o różnej urodzie: klasyczna Alex Mru Kijania i charakterystyczna Kaja Werbanowska, wcieliły się w role sensualnych artystek. Na zdjęciach autorstwa Katarzyny Ładczuk widzimy kobiety z pasją, pewne swojej wartości. Projekty MDLV dedykowane są kobietom świadomym, ceniącym sobie oryginalność oraz własny styl. MDLV chce podkreślać ich indywidualizm i wyjątkowość.

Na będącą inspiracją kampanii londyńską wystawę składa się 30 portretów zapomnianych lub pomijanych w dziejach artystek.  Annie Kevans przedstawia kobiety, które osiągały sukcesy, ale patriarchalna historia sztuki usunęła je na boczny tor.

Wystawa “Women and the History of Art” Annie Kevans pokazuje ogromną rolę kobiet w sztuce. Mnie inspiruje rola kobiet we współczesnym świecie. Myślę, że najważniejsze jest pozostawanie w zgodzie ze sobą – mówi projektantka marki Agata Strzałkowska.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Marka MDLV, działająca wcześniej pod nazwą Modelove, od trzech lat regularnie prezentuje kobiece kolekcje. Nowej kampanii wizerunkowej towarzyszy zmiana nazwy i logotypu.  Nazwa została zredukowana do czterech liter MDLV. Logo utrzymane jest w minimalistycznym, opartym na prostej typografii stylu. Nowa nazwa i logo to dopiero początek zmian. Następnym krokiem będzie udoskonalenie serwisu www, sklepu online oraz wprowadzenie kolekcji basic. DNA marki wpisane w pierwszą nazwę (modelove tj. wzorcowe, charakterystyczne), pozostaje jednak bez zmian. – dodają właścicielki marki.

Inspiracja sztuką towarzyszy marce od kilku sezonów. Ostatnia kolekcja na sezon jesień – zima 2016/17 Composition nawiązywała do prac chińskiego artysty Gao Weiganga, którego instalacje burzą rutynowy sposób patrzenia na sztukę. Pokazują jak łatwo odbiorca wyciąga wnioski i skłaniają do zastanowienia się dlaczego tak jest. Bluzki i sukienki Composition, z przeźroczystym „oknem” na plecach nawiązują np. do pracy Heaven – obrazu nieba, w którym artysta wytarł dziurę, wyglądającą jak okno. Obraz namalowany został na stali nierdzewnej, dlatego przez okno nie można wyjrzeć, można zobaczyć w nim jedynie swoje odbicie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Najbardziej dojrzała i dopracowana w portfolio marki kolekcja Composition pokazuje kierunek, w którym zmierzają twórcy MDLV. Nazwa kolekcji nawiązuje do złożoności kobiecej natury, kompozycji niejednokrotnie pełnej dwuznaczności i skrajności, podobnie jak sztuka – do której odniesienia widzimy w kampanii Mood of Art.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z MDLV