Go to content

Jak pokochać swoje nogi i przestać nimi smętnie powłóczyć w drodze do celu. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

pokochać swoje nogi
Fot. iStock / Alija

Idę o zakład, że ich nienawidzisz albo nie lubisz albo nawet, gdy jakoś je tolerujesz – znajdziesz przynajmniej jeden powód, żeby do większej miłości w waszym życiu nie doszło… Tak mowa o twoich nogach. Tych, które zawsze są „jakieś-nie-takie” – albo jakieś akurat są, ale nie tam gdzie powinny (wg ciebie). Za grube, za chude, za krzywe, najpewniej dorzucasz im jeszcze parę przewinień – od koślawych kolan, zbyt grubych kostek  – po popękane pięty. Po prostu zgroza, obraz nędzy i rozpaczy (ale to nic, bo i tak są za krótkie). I niestety większość z nas do swoich nóg ma podobne podejście.

A skoro nienawiść nasza jest gorąca i samoodnawialna, bo:….* (wpisać powyższe i wszystkie inne ich wady – czyt. zbrodnie), te złe nogi – na zbyt wiele nie zasługują. No bo jak? Przecież wroga różami nie będziemy obsypywać. Dlatego dzisiejsze wyzwanie jest dedykowane właśnie IM – nogom ;). Oswój swoje piękne nogi, rozpieść, zadbaj – i pierwszy raz w życiu zamiast smętnie nimi powłóczyć, pobiegnij na nich po swoje wakacyjne zmiany. I nie mówcie nam, że z takimi wypieszczonymi nogami można miec kiepski humor i zgubić gdzieś motywację.

5 rzeczy, które powinnaś zrobić dla swoich nóg (bez wymówek!)

1. Przestań je rugać

Jak można czuć się dobrze ciagle potępiając samą siebie? Przecież to niemożliwe. Pewnie nie dbasz o swoje nogi, bo i tak uważasz, że to strata czasu (takie są okropne). STOP. Odwróć swoje myślenie. Jak w życiu – najpierw daj coś od siebie – zapracuj na swój sukces, potem oczekuj rezultatów.

2. Zadbaj o nie!

Wydepiluj, zrób peeling, nałóż na skórę odżywczy olejek czy balsam. Nagle okaże się, że potrafią zupełnie inaczej wyglądać. Używaj tych wszystkich kosmetyków, zaszalej kup sobie pięknie pachnący peeling. Czasem okazuje się, że zadbana skóra, to lepszy efekt niż setki dotychczasowych diet i treningów. Bo ciągle walczysz o zgrabne nogi – a ONE, jak na złość wciąż są „nie-takie”.

Naprawdę dobrze traktujesz swoje nogi?

3. Daj im wycisk w duchu fair play

Poćwicz. Nie musisz biegać maratonów. Porozciągaj się na początek. Zadbaj o zdrowie swoich nóg. Piękna nie da się zamknąć w ramach narzuconych przez media i świat mody, wyznacznik piękna twoich nóg jest tylko jeden – muszą byc zdrowe!

4. Zabierz je do podologa albo manicurzystki

Czasem faktycznie masz jakiś problem – jedyna opcja to go rozwiązać. Jeśli borykasz się ze schorzeniami stóp lub problemami, z którymi nie możesz sobie sama poradzić – zamiast zamykać się z tym problemem, oddaj się w ręce specjalistów.

5. Wystrój je odpowiednio

Tak, by nie były niewolnicami na twoich usługach. Szpilek nie nosi się cały dzień ani japonek. Po prostu bądź dla nich (dla siebie) dobra, a twoje nogi szybko się odwdzięczą.

A wszystko to po to, żeby zamienić swoje najgorsze kompleksy – w siłę, atut, motywację. Bo te nasze nogi tak naprawdę są jak duże życiowe wyzwania, gdy bliżej się naszej relacji przyjrzeć ;). Wystarczy raz inaczej na nie spojrzeć – i już wcale się takie straszne nie wydają! Obojętnie czy na szczycie góry, na którą się wspinasz jest tabliczka z napisem „pewnośc siebie”, „zdrowie”, „uroda”, czy „szczęście” – jeśli przed wędrówką powiesz sobie, że i tak wszystko na nic, że to bez sensu, że się nie uda – że to nie zależy od ciebie. Nigdy tam nie dotrzesz.

Mam nadzieję, że dziś rozpieścicie swoje nogi – i powiecie im „całkie niezłe jesteście”, szkoda, że tak długo wam wszystko utrudniałam. A jutro dokładnie to samo zacznie robić z całą sobą – ze swoim ciałem i duszą.

Postawiłaś na zmiany? Nie poddawaj się! Zrób dziś z nami ten pierwszy, mały krok – i napisz nam ja ci poszło!

Wśród najaktywniejszych z was wybierzemy i nagrodzimy najfajniejsze komentarze! Po trzech tygodniach – rozdamy pierwsze nagrody, a po zakończeniu naszej akcji wyłonimy pozostałe laureatki! Bądźcie z nami!

Co trzeba zrobić?

Przez kolejne sześć tygodni będziemy specjalnie dla was pisać jak odmienić swoje życie – jak żyć zdrowiej, piękniej; jak schudnąć, jeść zdrowiej, ćwiczyć; jak uwolnić swoją głowę; nauczyć się czegoś nowego. Jak odmienić swoje życie – na lepsze! W komentarzu pod tym tekstem, napisz, co udało ci się zrobić, jakie masz plany i i sukcesy? To lato jest nasze, razem sięgniemy po gwiazdkę z nieba!


Nagrody:

Od marki Diu Vitam

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  tygodniowy pakiet wody Diu Vitam (3 kartony)

Od marki Eveline:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 zestaw składający się z:
– kremu z lini Express Face Care
– kremu z lini AquaHybrid
– kremu z lini LiftHybrid krem 40+

Od marki NOVA Kosmetyki:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw kosmetyków zawierający:
– pianka do mycia twarzy GoCranberry
– maseczka do twarzy GoCranberry
– krem ochronny z SPF 10

Od marki Bioline

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 x  wybrany produkt do pielęgnacji ciała (body oil coconut, body oil monoi lub balsam sweet almond ) + mydełko aleppo

Od marki by Insomnia

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  T-shirt Nell z nadrukiem

Od marki FootMedica

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x konsultacja podologiczna (wraz z drobnym zabiegiem w przypadku potrzeby)
2 x  badanie stóp (obejmujące badanie manualne i badanie komputerowe stóp)

Partnerzy akcji:

logotypy akja lato

Czas trwania akcji: od 04.07.2016 do 15.08.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane: cz. 1) po 3 tygodniach trwania akcji, cz. 2) do 10 dni od jej zakończenia.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji