Go to content

Henna pudrowa brwi. Na czym polega i za co pokochały ją kobiety?

Fot. iStock

Henna pudrowa brwi to jeden z naturalnych sposobów na poprawę wyglądu brwi oraz ich jednoczesną pielęgnację. Ten sposób od pewnego czasu zyskuje grono sympatyczek, bo daje efekt utrzymujący się nawet 6 tygodni, co w przypadku tradycyjnej henny nie jest możliwe do osiągnięcia. Czym się różni henna pudrowa od tradycyjnej i na czym polega zabieg?

Moda na gęste, podkreślone brwi trwa w najlepsze. Polecano już wiele sposobów na to, by były takie jak u gwiazd prezentujących się na szklanym ekranie. Triumfy święciło laminowanie brwi, nitkowanie, czy stosowanie dedykowanego im mydła. Kolejnym sposobem, który ma swoje zalety, jest henna pudrowa na brwi, która pozwala osiągnąć naturalny i utrzymujący się przez kilka tygodni efekt.

Czym jest henna pudrowa brwi? 

Henna pudrowa jest ciekawą alternatywą dla klasycznej henny. Obie pozyskuje z liści lawsonii, ale zwykła henna częściej zawiera sztuczne, alergizujące dodatki. Henna pudrowa składa się z naturalnych mieszanin (m.in. lawsonia, proszek Indigo, ekstrakt Amla i in.), dzięki czemu zawiera witaminę E, prowitaminę B5, oraz przeciwutleniacze. Dzięki niej można w sposób naturalny nadać pożądany kolor i kształt brwiom, optycznie je zagęszczając, nabłyszczając włoski i odżywiając brwi. Nałożenie henny pudrowej jest zabiegiem nieinwazyjnym, a więc bezpiecznym. Co jeszcze warto wiedzieć na temat henny pudrowej?

Zobacz również: Co zamiast henny? 5 sposobów na naturalne przyciemnienie brwi

Jakie efekty daje henna pudrowa?

Henna pudrowa daje efekty, z których będą zadowolone wielbicielki zadbanych brwi. Przede wszystkim idealnie przyciemnione brwi będą utrzymywały się dłużej niż w przypadku zwykłej henny — na skórze do 14 dni, a na włoskach nawet do 6 tygodni. Dzięki temu dłużej nie będą potrzebowały podkreślania kredkami czy mydłem do brwi, tworząc efekt naturalnie zadbanych włosków. Brak konieczności dodatkowej interwencji pozwoli zaoszczędzić kilka minut przed wyjściem z domu. Należy jednak pamiętać, że przez kilka pierwszych dni efekt może być wręcz przerysowany, a w ciągu kilku dni kolor stanie się łagodniejszy.

Henna pudrowa brwi wykonywana jest przez kosmetyczkę

Fot. iStock

Nałożenie henny pudrowej pozwala na uzyskanie efektu bez uczucia dyskomfortu, w dodatku, wraz z przygotowaniem do niej, trwa nie dłużej niż 30 minut. Regularne stosowanie henny pudrowej sprawi, że brwi będą rosły w lepszej kondycji.

Kolejną zaletą henny pudrowej jest to, że bez problemu można dobrać jej odcień do karnacji czy koloru włosów. Poszczególne odcienie można ze sobą mieszać, więc bez kłopotów można dobrać odcień tak, aby nie był zbyt ciemny, co często się zdarza przy sięganiu po klasyczną hennę.

Na czym polega zabieg henny pudrowej brwi?

Na zabieg henny pudowej można umówić się do gabinetu kosmetycznego, gdzie zostanie on przeprowadzony profesjonalnie. Specjaliści polecają minimum na 24 godziny przed wykonaniem zabiegu przeprowadzić test uczuleniowy na skórze. Henna pudrowa, podobnie jak klasyczna, może prowadzić do reakcji uczuleniowych. Przed samym zabiegiem należy najpierw dokładnie oczyścić okolice brwi i same włoski za pomocą specjalnego szamponu oraz wykonać peeling. Bez wcześniejszego przygotowania brwi, henna pudrowa może zabarwić je nierówno lub znacznie szybciej zejdzie z włosków.

Aby kształt brwi pasował do twarzy, kosmetyczka stosuje geometrię brwi, przy pomocy suwmiarki i nitek barwiących, dzięki którym szkicuje wzór na skórze. To sprawia, że brwi będą miały właściwą długość, szerokość i odpowiednie rozstawienie. Następnie obrysowuje brwi pastą, aby uniknąć wyjścia henną poza wyznaczoną linię. Następnie pozostaje dobrać odpowiedni kolor do karnacji klientki i idealnie nałożyć hennę na brwi. Pozostaje ona na brwiach ok. 20 minut, dopóki nie wyschnie. Po tym czasie henna zostaje zmyta z włosków a kosmetyczka przystępuje do ostatecznej regulacji brwi przy pomocy wosku, pęsety lub nożyczek.

Zobacz również: Brwi a kształt twarzy

Henna pudrowa brwi wykonywana jest przez kosmetyczkę

Fot. iStock

Ile kosztuje henna pudrowa?

Henna pudrowa, dzięki dostępności odpowiednich produktów np. w drogeriach internetowych, jest możliwa do wykonania samodzielnie, w domu. Można je kupić od 20 zł wzwyż. Jednak w przypadku braku doświadczenia w tej materii, najlepiej oddać się w ręce specjalistki. Cena henny pudrowej w salonach kosmetycznych waha się od kilkudziesięciu do ponad 100 zł, co zależy od indywidualnego cennika gabinetu oraz wielkości miasta.


źródło:  www.glamour.pl