Go to content

Brwi a kształt twarzy

Każda kobieta wie, że to co najważniejsze w jej twarzy to oczy. Jest jednak coś, co może zepsuć całe niesamowite ich wrażenie – brwi – ich zły kształt, może nadać twarzy czasami karykaturalnego nawet wyglądu.

Specjaliści podkreślają, że idealne brwi to takie, które są dopasowane do kształtu naszej twarzy, nie chodzi jedynie o wysokość czoła, ale i wysokość ich łuku.

Decydując się na jakiekolwiek zabiegi dotyczące brwi – regulację, malowanie kredką, makijaż permanentny, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jaki kształt ma nasza twarz.

Jest wiele do rozważenia, jeśli chodzi o kształtowanie brwi – od używanego produktu (ołówek lub żel?) Do długości, grubości i kształtu (łukowate lub proste?).


 

źródło: dailymail.co.uk

 

 

 

 

 

 

Fot. iStock

1/5 Twarz okrągła

Jeśli masz okrągłą twarz zapomnij zakrzywionych czy zaokrąglonych brwiach, ponieważ one będą optycznie powiększać twoją twarz. Najlepiej wyglądałaby cienkie wydłużone brwi, które także wydłużą twoje czoło.

Fot. iStock

2/5 Twarz prostokątna

Jeśli masz pociągłą twarz unikaj wydłużonych brwi. Powinny one być nieco krótkie z subtelnym łukiem.

Fot. iStock

3/5 Twarz kwadratowa

Myśląc nad kształtem brwi powinniśmy się kierować regułą przeciwieństw. Więc jeśli masz kwadratową twarz odpuść sobie wszystkie kanciaste kształty. Warto zapewnić swoim brwiom delikatne wykończenie.

Fot. iStock

4/5 Twarz diamentowa

Idealna twarz – ponieważ do tego kształtu pasują każde brwi – różna ich długość i rozmiar. Jedyne o czym warto pomyśleć, to o delikatniejszych i mniej skośnych brwiach, by zachować ich naturalność.

5/5 Twarz owalna

Możesz sobie pozwolić na to, by kształt brwi był bardziej uporządkowany, z lekko wygiętym łukiem. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ super-wysoki łuk sprawi, że twoja twarz będzie wyglądać na dłuższą niż jest.