Go to content

Henna – jej zastosowanie jest prostsze niż myślisz

Fot. iStock / stock_colors

Trend sięgania po kosmetyki z naturalnymi składnikami jest coraz silniejszy. Szukamy pielęgnacji zarówno skutecznej jak i delikatnej, szczególnie mając za sobą niemiłe doświadczenia z różnymi kosmetykami.

Henna jest jednym z naturalnych produktów, po które coraz więcej kobiet sięga z ciekawości. Zabiegi z jej użyciem dostępne są w większości gabinetów kosmetycznych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w domu, samodzielnie, przeprowadzić tego rodzaju koloryzację.

Henna, sposób na koloryzację

Henna nie jest nowym pomysłem na nadawaniu nowej barwy np. włosom, czy też pogłębianiu dotychczasowego ich koloru. Znana od tysiącleci szczególną rolę odegrała na Bliskim Wschodzie wrastając na stałe w tamtejszą kulturę. Ten naturalny barwnik pozyskiwany jest z liści i pędów rośliny lawsonii bezbronnej, często nazywanej krzewem hennowym. Krzew ma właściwości grzybo- i bakteriobójcze, więc do jego uprawy nie używa się sztucznych nawozów oraz chemicznych środków ochrony roślin. Z tego powodu nie szkodzi środowisku naturalnemu ulegając biodegradacji. Pozyskana z krzewu hennowego brunatna maź może być suszona nie tracąc przy tym swoich walorów. By przywrócić jej płynną konsystencję, wystarczy dodać do proszku odrobiny wody.

Alternatywa dla klasycznych farb

Tradycyjne farby niszczą strukturę włosów. Ich agresywne działanie sprawia, że producenci zdecydowanie nie polecają ich jednocześnie do farbowania rzęs i brwi. Inaczej jest w przypadku henny, kiedy to jej cząsteczki łączą się z białkami włosów zostawiając na nich ochronną warstwę. Dzięki temu działaniu nie tylko nie niszczy ich, a wręcz przeciwnie – zapobiega utracie wody oraz odbija szkodliwe promieniowanie słoneczne. Wynika to z naturalnego pochodzenia barwnika i zawartości odżywczych substancji, takich jak — wapń, magnez, potas, cynk, żelazo, miedź, mangan, enzymy, błonnik, witaminy A, D, B oraz kwasy oleinowy i linolowy. Wzmocnione henną włosy stają się silne, puszyste, wyglądają na gęstsze i błyszczące.

Henna jest bezpieczna, więc można ją z wykorzystywać do odżywiania i farbowania włosów, rzęs i brwi, tworzenia na skórze słynnych indyjskich tatuaży. Warto skorzystać z takiej możliwości i choć raz wypróbować kosmetyków z henną. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na henny, które często zawierają utleniacze szkodliwe dla zdrowia. Produkt bez takich dodatków można nakładać bez ograniczeń i bez obawy o kondycję włosów.

Brwi podkreślone w spektakularny i trwały sposób

Tam, gdzie farba nie zdaje egzaminu bezpieczniej jest szukać innych, sprawdzonych rozwiązań, szczególnie w obszarze newralgicznym, jakim są brwi na kobiecej twarzy. Chcąc uzyskać pewność zastosowania oraz gwarancję bezpieczeństwa wystarczy sięgnąć po specjalny produkt – jednoskładnikową hennę w aplikatorze RenoVital. Dzięki niej konieczność codziennego podkreślania brwi odejdzie w niepamięć.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jest to wygodny sposób koloryzacji brwi, w dodatku nie wymaga utleniania, przez co jest łagodniejszy dla skóry i włosów od innych produktów tego rodzaju:

  • nie wymaga mieszania składników
  • bez użycia wody utlenionej
  • naturalny i trwały efekt koloryzacji
  • bardzo wydajna
  • łatwa i szybka aplikacja
  • idealna do użytku domowego
  • dostępna w kolorach, czarnym, brązowym i grafitowym
  • testowana z udziałem osób o wrażliwych i podatnych na podrażnienia oczach

Aplikator i konsystencja henny sprawiają, że nałożenie jest naprawdę szybkie i  proste. Po zabiegu brwi  uzyskują jednolity, a zarazem naturalny kolor. Produkt został przebadany dermatologicznie, pod kontrolą lekarza okulisty, więc jest bezpieczny. Nie trzeba borykać się również z problemem mieszania składników, brudzenia miseczek i robienia bałaganu, jak podczas przyrządzania zwykłej henny. Ważne jest jednak, by nie korzystać z tego produktu, jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja na farbowanie włosów oraz na tymczasowy tatuaż na bazie czarnej henny.

Sposób użycia jest prosty

Jeśli do tej pory użycie henny do brwi wydawało się czarną magią i czymś skomplikowanym, należy obalić ten mit. Każda z nas może samodzielnie skorzystać z tego rodzaju nadawania koloru. Pamiętajmy, by przed zastosowaniem skórę wokół brwi pokryć kremem. Następnie nałożyć hennę szczoteczką na brwi. Czas, po jakim należy zmyć produkt, zależy od intensywności koloru, jaki chcemy uzyskać – nie powinien być krótszy niż 3 minuty, ale nie wolno przekraczać 10 minut.

Pamiętajcie o próbie uczuleniowej!

Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać test uczuleniowy. W tym celu należy posmarować skórę preparatem  na wewnętrznej powierzchni ręki (okolice łokcia) lub za uchem. Zostawić na 10 minut, a następnie zmyć. Jeżeli po upływie 24 godzin nie nastąpiło podrażnienie lub zaognienie skóry, preparat może zostać użyty.

Powodzenia!

Produkt jest dostępny na terenie całej Polski w sklepach sieci Super-Pharm.


Wpis powstał we współpracy z  V. Laboratories