Uroda

Domowa pielęgnacja skóry, oparta na „efekcie skalpela”. Musisz poznać to serum!

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
2 listopada 2016
Fot. iStock / JANIFEST
 

Powiedzieć o kobietach, że lubią dbać o swój wygląd to zdecydowanie za mało. My nie chcemy być jedynie zadbane, chcemy czuć się pięknie i komfortowo we własnej skórze, każdego dnia. Niezależnie od tego, czy wychodzimy po zakupy na miasto, odbieramy dziecko ze szkoły czy szykujemy się na wielki bal. Piękno jest w nas, a naszym zadaniem jest wydobycie go na zewnątrz, w pełnej okazałości.

Można tego dokonać bez popadania ze skrajności w skrajność. Bywa, że kobiety chcąc uchwycić w sobie ten niezwykły pierwiastek, zapominają, gdzie leży granica, której nie powinno się przekraczać. Wszystko, co zostało pomyślane dla naszego dobrego samopoczucia i świeżego wyglądu jest warte uwagi. Jednak, zamiast sięgać bez zastanowienia po ciężką artylerię i szukać kolejnych klinik medycyny estetycznej, zatrzymajmy się na chwilę i sprawdźmy, jakie możliwości oferuje świat badań kosmetologicznych, koncentrujących się na zapobieganiu starzenia się skóry.

Badania kosmetologiczne, które spełniają marzenia o młodym wyglądzie

Sięgając po zaawansowane technologicznie kosmetyki, nie powinnyśmy wierzyć na słowo o ich zbawiennym działaniu na skórę. Mądrzej zaufać badaniom, które wykazują w jednoznaczny sposób bezpieczne i skuteczne działanie specyfików pielęgnujących skórę. Pewność wymaga pewnych nakładów finansowych, które zwracają się dzięki efektom. Krem czy serum, jakie proponują firmy kosmetyczne, powinny być oparte na innowacyjnych pomysłach i sprawdzonych technologiach. Trudno sobie wyobrazić produkcję rzeczywiście skutecznego kremu do skóry, w maleńkiej kuchni, przy wykorzystaniu 3 pospolitych składników. Jednak, gdy współpracują ze sobą specjaliści z dziedzin takich jak chirurgia plastyczna, dermatologia, biochemia, toksykologia, mikrobiologia oraz technologia postaci leku, nie może być mowy o błędach i rozczarowaniu wśród zainteresowanych kobiet.

Produkty „New Generation”

Nowa generacja produktów do pielęgnacji twarzy jest bardzo obiecująca z kilku względów. Do produkcji wykorzystywane są najnowsze technologie i przełomowe odkrycia w dziedzinie badań nad skórą. Receptury produktów ulepszane są na bieżąco, co gwarantuje ich najwyższą z możliwych efektywność. W dodatku, gdy produkt posiada certyfikat  TüV, gwarantowane jest zastosowanie w nim jedynie najlepszych substancji czynnych w możliwie maksymalnym stężeniu, przy maksymalnej tolerancji przez skórę oraz ścisłe przestrzeganie tych zasad.

Przykładem producenta, który dba o najmniejszy szczegół podczas produkcji i wykorzystania innowacyjnych składników w recepturach kosmetyków, jest niemiecka marka MBR — Medical Beauty Research. Nie stosuje ona w swoich kosmetykach: parabenów, sztucznych barwników ani też sztucznych substancji zapachowych. Produkty MBR skutecznie wspomagają metody i efekty medycyny estetycznej i plastycznej.

Inteligentny system pielęgnacji MBR

Marka MBR opracowała z myślą o kobietach inteligentny system pielęgnacji, który optymalizuje osiągane efekty. Dzięki tej koncepcji można spodziewać się poprawienia odporności i napięcia skóry, wymodelowanych konturów, równomiernie gładkiej skóry i młodzieńczej promienności. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu trzech zasad:

  • Otwieranie — czyli przygotowanie górnej warstwy skóry na późniejszą aplikację preparatów z substancjami biologicznie aktywnymi.
  • Odżywianie —  dostarczanie substancji biologicznie aktywnych, zależnie od potrzeb skóry
  • Zamykanie — stabilizacja efektu, ochrona i nawilżenie skóry.

Płynny skalpel, który spełnia marzenia o promiennym wyglądzie 

Jednym z elementów proponowanego systemu pielęgnacji, jest odżywiający LIQUID SURGERY SERUM (płynny skalpel). Jest to najbardziej ekskluzywne i efektywne serum na rynku, wysokoskoncentrowany koktajl unikatowych substancji aktywnych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Intensywne serum do pielęgnacji skóry stworzono, by zapewnić skórze natychmiastowy, odczuwalny efekt liftingu i wygładzenia. Serum jako dodatkowy zastrzyk energii dla szarej, zmęczonej, pozbawionej jędrności skóry, wzmacnia syntezę kolagenu i elastyny. W widoczny sposób wygładza zmarszczki a skóra zyskuje jędrność i wytrzymałość. Intensywnie nawilża i zwiększa zdolność wiązania wody w skórze. Przeciwdziała procesowi starzenia skóry dzięki unikatowemu składnikowi, przyspiesza przemianę tlenu w komórkach. Serum polecane jest także celem maksymalnego wykorzystania dobrodziejstw zabiegów medycyny estetycznej, jako podtrzymanie efektu zabiegu estetycznego.

Serum jest najnowocześniejszym i  najbardziej efektywnym produktem, który w trwały sposób zmniejsza widoczność zmarszczek i zagęszcza skórę. Zapewnia też trwałe nawilżenie i odżywienie skóry. Dotlenia ją i ułatwia usuwanie toksyn. Skóra wydaje się młodsza, świeższa, promieniejąca.

Jego zastosowanie nie jest kłopotliwe — rano i wieczorem należy nałożyć serum na twarz, szyję, dekolt i lekko wmasować. Nie jest wymagane zastosowanie kremu.

Uwaga! Serum jest wyjątkowym produktem i by cieszyć się jego działaniem, należy złożyć odpowiednie zamówienie. Serum zostanie przygotowane specjalnie dla osoby zamawiającej po 2 tygodniach.

Wszystkie kosmetyki marki MBR są dostępne wyłącznie w perfumeriach Douglas i na douglas.pl.

Wpis powstał przy współpracy marki MBR

 


Uroda

14 różnic pomiędzy chłopcem, z którym się spotykasz a mężczyzną, za którego wyjdziesz za mąż

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 listopada 2016
Fot. iStock / teksomolika
 

Kiedy spotykamy się na randkach łatwo idealizować swojego wybranka. Dać się urzec urokowi, powierzchownej magii, drobiazgom…, ale okazuje się, że nawet te drobiazgi bywają ważne lub jedynie pozorne. Więc czym różni się chłopiec, z którym się spotykasz od mężczyzny na życie?

To bardzo proste, kilkoma drobnymi szczegółami, których nie warto przegapić.

1.

Chłopiec z którym się spotykasz, spotyka się z tobą w ramach czasu na swoje przyjemności. Chce się bawić

Mężczyzna na życie chce z tobą spędzać czas. Ma jasne i klarowne zamiary. Myśli: „ty”, nie: „rozrywka”.

2.

Chłopiec, z którym się spotykasz, rozmawia z tobą lekko o rzeczach zabawnych, bezpiecznych, błahych. Choć rozmowa może się wyjątkowo dobrze kleić, nie buduje między wami głębszej więzi. Zazwyczaj skupia się na przeszłości lub zabawnych sytuacjach. Chce byś czuła podziw, przede wszystkim dba o swój wizerunek.

Mężczyzna na życie rozmawia z tobą o wszystkim, oczywiście nie od razu. Rozmawia na tematy proste i niekonfliktowe, jak książki, filmy, wasze zainteresowania – jednak nie robi tego po to, by zabić ciszę, ale aby cię poznać. Te rozmowy nie są narcystyczne, czujesz, że wiele was łączy.

3.

Chłopiec, z którym się spotykasz, nigdy nie powie ci, że chce się ożenić, założyć rodzinę i mieć dzieci. Że marzy o porannej kawie i labradorze. Nie powie też, że tego nie chce teraz, ale pewnie może zmienić zdanie w przyszłości.

Mężczyzna na życie może nie chcieć decydować się na tak poważne kroki już, teraz, natychmiast; ale chce z tobą spędzić życie. Wie, że wszystko zmieniło się, gdy poznał tę właściwą osobę.

4.

Chłopiec, z którym się spotykasz, krytykę czy twój kiepski nastrój odbiera personalnie.

Mężczyzna na życie jest po prostu pomocny, empatyczny. Zostawia ci przestrzeń na gorszy dzień i jest wsparciem w kryzysach.

5.

Chłopiec, z którym się spotykasz, walczy, kłóci się po to, aby wygrać. Lubi czuć się jak zwycięzca. Ty, wy – to nigdy nie będzie dość ważne, by zrezygnować z własnego sukcesu i wygranej. Bo tylko o to w tym wszystkim chodzi.

Mężczyzna na życie walczy uczciwie. Nie używa przemocy, również tej słownej i psychicznej. Bez względu na to jak się wścieka.

6.

Chłopiec, z którym się spotykasz, przywiązuje bardzo dużo uwagi do wyglądu. Swojego. I twojego. Nie pozwoli, żebyś obniżyła „standard”, do którego przywykł. Żyje pozorami, bez nich jego świat robi się niebezpieczny. Będzie komentował  twój gorszy wygląd – oczywiści w „dobrej wierze”.

Mężczyzna na życie nie musi skupiać się na powierzchowności, ma o wiele więcej. Rozumie, że każdy dobre i złe dni, nigdy nie zrobi ci afery lub nie będzie komentował tego, że nie zrobiłaś makijażu, albo spędzasz sobotę w dresie.

7.

Chłopiec, z którym się spotykasz, mówi przepraszam,
– żeby rozluźnić atmosferę,
– bo jest „pod ścianą”,
– bo tak wypada,
– żeby cię zatrzymać.

Mężczyzna na życie mówi przepraszam:
– bo wie, że zawinił,
– bo nie chciał nikogo skrzywdzić/zranić,
– i jego „przepraszam” zawsze jest szczere.

Fot. iStock / eclipse_images

Fot. iStock / eclipse_images

8.

Chłopiec, z którym się spotykasz, mówi kocham,
– żeby cię zatrzymać,
– przybliżyć,
–  bo mu się to opłaca,
– pomimo tego, że wcale tego nie czuje lub nie rozumie.

Mężczyzna na życie mówi kocham:
– bo właśnie tak czuje,
– bo właśnie tak jest i on tej miłości pragnie, po ludzku.

9.

Chłopiec, z którym się spotykasz, będzie oczekiwał, że będziesz o niego dbała. Jak jego mama i byłe dziewczyny. Będzie to porównywał i mierzył.

Mężczyzna na życie będzie myślał o tym, jak zadbać o ciebie. Bez względu na to, czy będzie oznaczało to ugotowanie obiadu czy bezpieczeństwo waszej przyszłości finansowej.

10.

Chłopiec, z którym się spotykasz, nie będzie dążył do wspólnych spotkań ze znajomymi. Nie ma potrzeby budowania wspólnej przestrzeni w waszym życiu. Choć będzie mówił, że chce mieć czas tylko dla ciebie, tak naprawdę będzie zaspokajał tylko swoją potrzebę.

Mężczyzna na życie chce usłyszeć jak najwięcej o tobie, twoim życiu – i o twoich przyjaciołach, którzy są jego częścią. Będzie chciał, żeby inne ważne dla niego osoby cię poznały.

11.

Chłopiec, z którym się spotykasz, będzie zakłopotany spotkaniem z twoja rodziną.

Mężczyzna na życie będzie z takiego spotkania zadowolony, będzie to dla niego nie obowiązkiem, a wyróżnieniem.

 12.

Chłopiec, z którym się spotykasznie jest w pełni zaangażowany w wasze rozmowy, nie słucha cię uważnie.

Mężczyzna na życie chce znać twoje opinie i przekonania, ponieważ jest tobą szczerze zainteresowany. Słucha i dopytuje.

13.

Chłopiec, z którym się spotykasz, ucieka, gdy pojawiają się trudności. Nie chce doprawiać sobie zbędnej kuli u nogi

Mężczyzna na życie jest na dobre i na złe. Wie, że tak wygląda prawdziwe życie.

14.

Chłopiec, z którym się spotykasz, każe ci podświadomie ciągle o niego walczyć, zabiegać. Każe ci tańczyć na linie w ciągłej niepewności.

Mężczyzna na życie sprawia, że czujesz się bezpiecznie. Nigdy nie musisz „gdybać” czy jutro nadal będziesz dla niego kimś ważnym.


Na podstawie: lifehack

 


Uroda

Kiedy nadal jest najgorzej? Nocami. Taka tęsknota, aż w środku rozdziera

Anika Zadylak
Anika Zadylak
1 listopada 2016
Fot. iStock/Martin Dimitrov

Każdy z nas ma kogoś po tej drugiej stronie. Kogoś, za kim tęskni tak bardzo, że nie może oddychać. Kogoś, kogo kochał  całym sobą. Kogoś, bez kogo ciężko dalej żyć. I kogoś, komu jesteśmy wdzięczni za to, jak nas wychowano. Ale są ludzie, którzy cierpią najbardziej. Których strata boli najgłębiej. Stoją zawsze trochę dalej od innych grobów. W wyznaczonych na cmentarzach sektorach. Gdzie jeszcze więcej zieleni niż wszędzie, więcej kwiatów. Czasem zabawki i kolorowe znicze na malutkich płytach pomników. Stoją zgarbieni, zasępieni, w cichym cierpieniu. Zlewają się z szarością tego smutnego dnia, zmywają razem z deszczem i wspominają. Wspominają zbyt krótki czas, gdy mogli być rodzicami. Bo ich pociechy, miały zaledwie kilka lat, gdy musiały wsiąść do pociągu bez powrotnego biletu. 1 listopada to najsmutniejszy dzień w roku. Szczególnie dla tych, którzy musieli pochować swoje dzieci. 

Tomasz i Ania. Rodzice Pawełka, miał 5 lat

– Kiedy nadal jest najgorzej? Nocami. W dzień jest praca, obowiązki, jakieś zajęcia. Mamy jeszcze córkę 20-letnią, jest dla kogo żyć. Ale czasem, bardzo często, mimo upływu lat przychodzi taki ból. Taka tęsknota, aż w środku rozdziera. Nie daje spać, nie możesz oddychać. Nie chcesz, a rozpamiętujesz te najgorsze chwile. Te ostatnie momenty. Jak widzisz, że zakopują twoje dziecko i myślisz tylko o jednym. Że on tak nie lubił zimna. Wiesz, co to jest obłęd? Gdy od  10 lat, wstajesz w środku nocy, wyciągasz ukryty głęboko w szafie sweterek, który miał na sobie ostatniego dnia. Gdy jeszcze biło mu serce. I wtulasz się i gryziesz wargi do krwi, bo tak szukasz zapachu swojego dziecka. I duszę byś diabłu sprzedała, żeby jeszcze choć na chwilę móc go przytulić, usłyszeć jego głos, jego śmiech. Żeby jeszcze choć raz powiedział: – Kocham cię mamuś. Anię uspokaja jej mąż, Tomek. – Żona to ciągle tak bardzo przeżywa. Ja trochę inaczej do tego podchodzę, jestem głową rodziny, mam kim się opiekować. Muszę dbać o moje damy. Ale są dni, kiedy jadę przed siebie, aż kawałek pola znajduję. Gdzie nie ma nikogo. Idę w to pole i krzyczę. Płaczę i krzyczę, bo ojcem jestem. Powinienem z nim piłkę kopać, cieszyć nowymi miłościami, chwalić i kochać. I kocham, ale najbardziej bolesną miłością dla rodzica. Gdy jedynym, co możesz już teraz zrobić, to zapalić znicz, pamiętać. I starać się nie zwariować. Bo ciężko żyć z tak popękanym sercem, jak nasze.

I tak jak żona już powiedziała, te straszne momenty, wracają najczęściej. Choć człowiek nie chce, czy w taki dzień jak ten. Słyszę jak w szpitalu mówią, że nadszedł czas się pożegnać , że to już ostatni moment. I nie chcę tam iść, nie chcę nawet tego wiedzieć. I siedzę, i trzymam go za rękę, i słyszę. Jak serduszko zwalnia i w końcu przestaje bić. I krzyk żony, i to jak nie chciała odejść od ciała Pawełka. I ten straszny, spazmatyczny płacz naszej córki. Cały czas wołała go w nocy, żeby do niej wrócił, że już będzie zawsze grzeczna. To w człowieku zostaje na zawsze. Ale zostają też inne momenty. Te, kiedy byliśmy najdumniejszymi rodzicami na świecie. Nasze pierwsze dziecko. I cud narodzin, byłem przy tym. Od razu miał takie silne oczy. Nie wiedzieliśmy tylko dlaczego. Rak nam go zabrał. Ale w nas będzie żył już zawsze. I nigdy nie powiem inaczej,  gdy ktoś zapyta. Że mam dwoje dzieci. Tylko jedno z nich już zasnęło.

Gosia, Mama Ady, miała lat 3

– Nie jeżdżę tam 1. listopada. Nie mogę, nie potrafię. I nie chcę, bo serce boli mnie każdego dnia. Nie tylko wtedy. Jeżdżę do niej wieczorami, gdy możemy być same. Poczytać jej bajkę, posiedzieć i pomyśleć. Powspominać dobre chwile, te piękne, dzięki którym ja nadal żyje. Jej pełne życia oczy, rzadko płakała. Choć cierpiała od urodzenia. Dusiła się niemal każdego dnia, nie mogła przespać nocy. W domu bywała gościem, mieszkałyśmy w szpitalu. Jarek, mój chłopak, pracował na dwie zmiany, bo leczenie drogie, szpital daleko. Ale kochał ją, obie nas kochał i to bardzo. Rozstaliśmy się rok po śmierci małej. Piłam, nie chciałam go. Starał się, woził po lekarzach. Wypaliłam się, nie wiem, żal miałam do niego, do siebie. Nie chciałam go tym truć, sobą zamęczać. Przychodzi na grób córki, pyta czasem, czy mi niczego nie brak. Nie wiem, co u niego, wolę myśleć, że dobrze. To dobry chłopak. Nie pamiętam scen z cmentarza, tylko te skrawki, które już pewnie do końca życia będę pamiętała. Jak lekarz pozwolił mi siedzieć długo przy jej łóżeczku, gdy już umarła. Jarek był za drzwiami, płakał. A ja okrywałam małą kocykami, żeby ciągle była ciepła, bo może jednak się pomylili. Bo ona tylko tak głęboko śpi. Wiele rzeczy nie pamiętam, mam takie ogromne fragmenty wyjęte. Łudzę się, że to te najgorsze. Choć te które mam w sobie, są straszne. Ale wiesz o czym zawsze myślę, gdy jest mi tak najgorzej? Tak, że już ledwo dajesz radę, zaczynasz kombinować, czy tego nie skończyć. Bo już nie chcesz, nie możesz, nie potrafisz.

Byłam matką 3 lata i dwa dni. Rozumiesz? Nosiłam ją w sobie, cieszyłam, nie mogłam doczekać. I od razu, na starcie, musiałam oddać chorobie. Pogodzić się z tym, że mogę ją stracić z dnia na dzień. Że będzie cierpieć, że będzie ciężko. I zaczynasz żyć obłędną miłością, matki do dziecka. I strachem. Najbardziej z przerażających. Bo wiesz, że twoje dziecko umiera każdego dnia, a ty nic nie możesz zrobić. Takie matki nie wiedzą co to sen, mają poczucie lęku w dzień i w nocy. Nawet gdy przez chwilę jest lepiej. I gdy wiesz, że przytulasz i słyszysz ją ten ostatni raz. A potem wrócisz do domu, do jej pustego łóżeczka. Nie będziesz nawet płakać, ból nie pozwoli. Chcesz go w sobie trzymać jak najdłużej. Żeby nie musieć wstać i przekonać się, że to nie był koszmarny sen. Że twoje dziecko już nigdy nie wróci. Pęka ci serce i już go nie posklejasz. Ale możesz próbować pamiętać tylko te piękne momenty. Na przykład gdy położyli ci ją na brzuchu pierwszy raz. I mogłaś jej powiedzieć: – Witaj na świecie, córeczko.

Darek i Klaudia, Rodzice Dominika,miał lat 9

– Zginął na moich oczach. Mama chłopca, nie ukrywa wzruszenia. – Tyle lat temu to było, a ja mogłabym każdą sekundę dokładnie odtworzyć. Wracał ze szkoły, mamy dom niedaleko głównej drogi. Jest też przejście dla pieszych, przez które Domiś szedł. Ja akurat coś robiłam na zewnątrz i jeszcze mu pomachałam. Ostatni raz gdy spojrzałam mu w oczy, bo to tak niedaleko. Obok domu praktycznie. I usłyszałam huk. Taki tępy, straszny dźwięk. Sparaliżował mnie strach, usłyszałam krzyk ludzi. Nie wiem skąd, po prostu czułam, wiedziałam, że o moje dziecko chodzi. Od razu zaczęłam biec. Leżał dużo dalej, głowę miał w kałuży krwi. Karetka go już nawet nie zabrała. Klęczałam tam i wiem, że nie ma gorszego bólu dla człowieka. Dla matki. –  Mąż Klaudii pokazuje mi zdjęcia. Dominik dużo jeździł na rowerze, pływał, grał w koszykówkę. Na każdym zdjęciu, nawet takim znienacka, jest uśmiechnięty.

– Jednego go mieliśmy. Grzeczny, uczył się dobrze. Ale miał kolegów, koleżanki, bo życzliwy był, do każdego z sercem podchodził, nie lubił kłótni. Nauczyciele nawet na pogrzebie o tym wspominali. Bo byli, cała dyrekcja i uczniowie. I nie było takiego, żeby nie płakał. W maju, w ubiegłym roku, urodził nam się drugi syn. Franuś. Po prostu go kochamy, dlatego też tak długo czekaliśmy. Bałem się, że go zamęczymy, będziemy pilnować, zatruwać. Porównywać do Dominika. To krzywda dla dziecka, dla nas samych. Jak podrośnie, to będzie wiedział, że tu leży jego brat. Będziemy mu o nim opowiadać i starać się wytłumaczyć, dlaczego on jest tam. I czym jest „tam”. My pamiętamy i kochamy zawsze. W ten dzień jedynie, szczególnie mocno cierpimy. Bo spotykamy takich jak my, na cmentarzach.  A przecież bólu jaki nosimy, nie życzylibyśmy najgorszemu wrogowi. Ta świadomość, jest straszna. Kładziesz kwiaty, zapalasz płomień. Patrzysz na niego jak się pali, choć najpierw tli. Potem wzrasta, jest piękny, zauważalny. Daje ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Patrzysz na niego, nie możesz oderwać  wzroku. I nagle gaśnie. Widzisz tylko ciemność. Jak mój syn, kilka lat temu gasł na zimnym asfalcie obok domu.

Wracam do swojego mieszkania. Córka pyta, czy nie jestem głodna, syn się przytula i mówi, żebym odpoczęła.

Dziś zapalę znicz,  z myślą o tych wszystkich małych istnieniach, które odeszły tak wcześnie. Zbyt wcześnie. A moje myśli będą przy ich rodzicach.


 

Nie stój nad mym grobem i nie roń łez. 

Nie ma mnie tam; nie zasnęłam też. 
Nie stój nad mym grobem i nie płacz na darmo.
Nie ma mnie tam. Ja nie umarłam.

Mary Elizabeth Frye

 


Zobacz także

Rozwiązanie konkursu „Podejmij wyzwanie – trzy dni bez makijażu, za to z pełną pielęgnacją!”

Skarpetki złuszczające

Skarpetki złuszczające – jak je stosować, by sobie nie zaszkodzić? Prosta metoda na zadbane stopy

Trwa mega promocja w Rossmannie. Sprawdź, co warto wrzucić do koszyka