Go to content

8 złych nawyków, które sprawiają, że starzejesz się szybciej

Fot. iStock / evgenyatamanenko

Jeśli wydaje ci się, że aby twoja skóra była gładka świetlista, musisz wydać mnóstwo pieniędzy na kosmetyki i drogie zabiegi, mylisz się. Tak naprawdę, podstawą jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy oraz unikanie najpopularniejszych błędów, złych nawyków, które sprawiają, że starzejemy się szybciej

1. Zbyt często używasz ostrych produktów złuszczających

Zamiast peelingu, który może zranić wierzchnią warstwę naskórka, użyj produktów zawierających kwas, które mogą pomóc usunąć brud z porów.

2. Używasz kremu przeciwzmarszczkowego i myślisz, że to wystarczy

Niestety, jedynym sposobem na całkowite pozbycie się zmarszczek jest wizyta u chirurga plastycznego. Aby opóźnić pojawianie się zmarszczek tak długo, jak to możliwe, upewnij się, że regularnie i prawidłowo nawilżasz skórę.

3. Po umyciu twarzy osuszasz ją ręcznikiem

Nie susz twarzy, pocierając ją ręcznikiem, ponieważ może to uszkodzić skórę. Delikatnie otul twarzy ręcznikiem, a następnie pozwól jej wyschnąć. Użyj specjalnego ręcznika tylko do twarzy.

4. Śpisz z rozpuszczonymi włosami

Włosy mają dużo brudu i tłuszczu, które łatwo „przechodzą” na skórę twarzy.

5. Nie zwracasz uwagi na poduszkę, na której śpisz ani na poszewkę 

Powinnaś regularnie prać poszewki poduszki, do której przykładasz twarz, po to by pozbyć się martwych komórek skóry, kurzu i roztoczy.

6. Nie używasz maseczek z glinką

Biała glinka jest uniwersalna i dobra dla każdego rodzaju skóry. Sprawia, że ​​skóra wygląda znacznie lepiej i skutecznie oczyszcza pory.

7. Nie jesz wystarczająco dużo owoców i warzyw

A przecież to właśnie te produkty mogą zapewnić ci piękną, zdrową cerę. Brokuły zmniejszają obrzęk i zaczerwienienie skóry po opalaniu, a pomidory i morele  chronią ją przed szkodliwym promieniowaniem.

8. Ukrywasz problemy, zamiast je rozwiązywać

Korektor, czy podkład zakryją problemy skórne, ale im nie zaradzą. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy dermatologa, czy kosmetologa.


Na podstawie: brightside.me