Uroda Zdrowie

8 złych nawyków, które sprawiają, że starzejesz się szybciej

Redakcja
Redakcja
6 września 2018
Fot. iStock / evgenyatamanenko
 

Jeśli wydaje ci się, że aby twoja skóra była gładka świetlista, musisz wydać mnóstwo pieniędzy na kosmetyki i drogie zabiegi, mylisz się. Tak naprawdę, podstawą jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy oraz unikanie najpopularniejszych błędów, złych nawyków, które sprawiają, że starzejemy się szybciej

1. Zbyt często używasz ostrych produktów złuszczających

Zamiast peelingu, który może zranić wierzchnią warstwę naskórka, użyj produktów zawierających kwas, które mogą pomóc usunąć brud z porów.

2. Używasz kremu przeciwzmarszczkowego i myślisz, że to wystarczy

Niestety, jedynym sposobem na całkowite pozbycie się zmarszczek jest wizyta u chirurga plastycznego. Aby opóźnić pojawianie się zmarszczek tak długo, jak to możliwe, upewnij się, że regularnie i prawidłowo nawilżasz skórę.

3. Po umyciu twarzy osuszasz ją ręcznikiem

Nie susz twarzy, pocierając ją ręcznikiem, ponieważ może to uszkodzić skórę. Delikatnie otul twarzy ręcznikiem, a następnie pozwól jej wyschnąć. Użyj specjalnego ręcznika tylko do twarzy.

4. Śpisz z rozpuszczonymi włosami

Włosy mają dużo brudu i tłuszczu, które łatwo „przechodzą” na skórę twarzy.

5. Nie zwracasz uwagi na poduszkę, na której śpisz ani na poszewkę 

Powinnaś regularnie prać poszewki poduszki, do której przykładasz twarz, po to by pozbyć się martwych komórek skóry, kurzu i roztoczy.

6. Nie używasz maseczek z glinką

Biała glinka jest uniwersalna i dobra dla każdego rodzaju skóry. Sprawia, że ​​skóra wygląda znacznie lepiej i skutecznie oczyszcza pory.

7. Nie jesz wystarczająco dużo owoców i warzyw

A przecież to właśnie te produkty mogą zapewnić ci piękną, zdrową cerę. Brokuły zmniejszają obrzęk i zaczerwienienie skóry po opalaniu, a pomidory i morele  chronią ją przed szkodliwym promieniowaniem.

8. Ukrywasz problemy, zamiast je rozwiązywać

Korektor, czy podkład zakryją problemy skórne, ale im nie zaradzą. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy dermatologa, czy kosmetologa.


Na podstawie: brightside.me


Uroda Zdrowie

Doceńmy wysiłek cichych bohaterów. Przyłącz się do akcji „List do Opiekuna”

Redakcja
Redakcja
7 września 2018
Fot. iStock/gradyreese
 

Wydają się nam tacy silni, niezłomni. Jak często myślimy: „Ja bym nie dała rady”, „Tacy ludzie są godni podziwu” – a oni wcale nie czują się bohaterami. Po prostu w ich życiu wydarzyła się straszliwa tragedia – ciężka choroba dotknęła najbliższą im osobę: dziecko, męża, żonę, mamę, dziadka…

Dla nich nie ma nic heroicznego w opiekowaniu się kimś, kogo kochają, komu muszą pomóc. Często przez innych niezauważalni, spychani gdzieś na margines choroby i cierpienia, choć sami nie raz myślący o tym, że zamieniliby się miejscami, że woleliby to oni być chorzy, niż patrzeć, jak choroba odbiera chęć do życia najbliższym.

Opiekunowie. To o nich mowa. Opiekunowie, którzy także każdego dnia zmagają się z chorobą, w innym wymiarze, bo to nie oni są chorzy, ale czy mają lżej? Czy jest im lepiej? Łatwiej?

Rzadko kiedy myślimy, że choroba dotyka nie tylko pacjenta – mierzy się z nią cała rodzina. W sytuacji choroby  zmienia się jej całe  życie – bliscy chorego przeorganizowują swoje codzienne obowiązki nierzadko rezygnując z różnych aktywności, zainteresowań, a nawet pracy. Zapominają, co lubili wcześniej, o czym marzyli, czas mierzy się dla nich na ten przed i po chorobie, ale ten pierwszy jest jak mgliste wspomnienie, tak wiele energii wkładają w to co tu i teraz.

Według badania przeprowadzonego w ramach kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” prawie 70% sprawujących opiekę nad bliskimi musiało ograniczyć życie towarzyskie, a co trzecia osoba zmienić tryb pracy bądź nauki.

Rola opiekunów jest nie do przeceniania, a my chcemy docenić ich za siłę, cierpliwość, za wytrwałość. Akcja „List do opiekuna” ma na celu podziękowanie wszystkim osobom, które na co dzień opiekują się bliskimi chorymi. Pragniemy zainspirować Pacjentów do napisania listu do swoich Opiekunów i podziękowania im za codzienne wsparcie, czułość, bliskość, za czuwanie nad tysiącem codziennych spraw, jak odpowiednie odżywianie czy komfort fizyczny, dbanie by nigdy niczego nie brakowało.

Chcielibyśmy zachęcić także każdą osobę zainteresowaną włączeniem się w akcję do napisania symbolicznego listu do wszystkich Opiekunów, by docenić wysiłek tych cichych bohaterów.

Zależy nam na tym, by słowa podziękowania dotarły do Opiekunów – nadesłane listy staną się więc elementem wystawy zaplanowanej na wrzesień 2018 r.

Akcja „List do Opiekuna” powstała w ramach kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”, której celem jest podnoszenie świadomości  na temat roli żywienia medycznego w procesie leczenia. Inicjatorem kampanii jest Nutricia Medyczna.

Więcej o akcji dowiecie się na stronie: www.listdoopiekuna.pl


Uroda Zdrowie

31 czerwonych flag w związku, których ignorować nie warto. Zrób sobie (i jemu) przysługę i nie udawaj, że ich nie ma

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
6 września 2018
Błagając o miłość
Fot. iStock / Grandfailure

Zamiast czekać, aż twój związek wybuchnie jak supernowa , zidentyfikuj i rozwiąż wszelkie bolące punkty, których właśnie doświadczasz. Zwykle nie chcemy tego robić, aż do momentu, gdy nie mamy już innego wyjścia. Zamiatamy pod dywan, bo to tylko, i nieważne (aż tak bardzo), bo nie chcemy się kłócić, a potem… BACH! Katastrofa gotowa. Kiedy widzisz jedną czerwona flagę – nie udawaj, że jej nie ma, bo pewnego dnia obudzisz się cała w szkarłacie.

Zrób sobie (i swojemu partnerowi) przysługę, rozwiązując te problemy JAK NAJSZYBCIEJ. Niektóre z nich mogą nie być oczywiste. Zobacz 31 znaków, których nie powinieneś ignorować.

31 BARDZO czerwonych flag w twoim związku

 1. Ciągła niepewność – to problem.

 2. Czujesz presję partnera, by zachowywać się (żyć) w określony sposób.

 3. Partner sprawdza twoje wiadomości.

 4. Trudno jest wam się przed sobą otworzyć.

 5. Jeden partner ma więcej władzy w związku niż drugi.

 6. Nie ma w tobie zgody na wspólną przyszłość (małżeństwo, dzieci itp.).

 7. Myśl o byciu z kimś innym jest dla ciebie interesująca (rozmyślasz o tym czasem/bierzesz pod uwagę).

 8. Często wchodzicie w konflikty z powodu zazdrości.

 9. Nie potrafisz pewnych uraz zapomnieć/wybaczyć.

 10. Twoje życie seksualne zmieniło się diametralnie (na gorsze) – i nie masz większej potrzeby, by cokolwiek z tym zrobić.

 11. Spierasz się ciągle o te same problemy.

 12.  Marzenia jednego partnera są ważniejsze niż drugiego.

 13. Nadal masz zdjęcia swojego eks.

 14. Nie macie sobie nic do powiedzenia.

 15. Jedno z was jest zbyt zależne od drugiego.

 16. Wolałbyś pozostać z przyjaciółmi niż zobaczyć swojego partnera.

 17. Macie przed sobą tajemnice.

 18. Trudno wam przezwyciężyć problemy i rzadko je rozwiązujecie.

 19. Nie możesz w pełni być sobą.

 20. Walczysz często – nawet o rzeczy, które nie są warte dyskusji czy kłótni.

 21. Dusisz w sobie emocje, dopóki nie eksplodują.

 22. Gracie do różnych bramek, nie potraficie stworzyć życiowej drużyny.

 23. Nie ufacie sobie.

 24. Twoi bliscy, przyjaciele, rodzina nie lubią/nie akceptują twojego partnera.

 25. Dokopujecie sobie (drobne złośliwości, sarkazm, udowadnianie racji).

 26. Nie umiecie przyznać się do pomyłki i przepraszać się wzajemnie (lub jedno z was).

 27. Jedno z partnerów kontroluje drugiego.

 28. Rozważałeś zakończenie związku kilka razy.

 29. Jesteście w znacząco różnych miejscach w swoim życiu (plany, dojrzałość, priorytety).

 30. Partner w jakikolwiek sposób cie obraża.

 31. Jesteś nieszczęśliwy.

Niestety te flagi rzadko pojawiają się pojedynczo, zazwyczaj, gdy przestajemy przechodzić obok nich obojętnie, tworzą już pokaźną girlandę. Jeśli nie zechcecie ich zobaczyć, szybko spakujecie sobie wzajemnie walizki. Nie da się żyć „na przeczekanie”.


źródło: popsugar.co.uk


Zobacz także

bruksizm

Chorujesz na bruksizm? Chorujemy nieświadomie, bo nasz organizm rozładowuje napięcie w trakcie snu!

Daeses – natychmiastowy i przedłużony efekt liftingu

A gdyby tak cofnąć czas… To możliwe!