Go to content

9 rzeczy, które czynią nas atrakcyjnymi dla płci przeciwnej…

Fot. iStock / SanneBerg

Czasem nie jesteśmy w stanie dokładnie określić dlaczego podoba nam się ta osoba, a nie inna. Naukowcy z różnych krajów nieustannie prowadzą badania, aby dowiedzieć się, co podoba się mężczyznom i kobietom w ich partnerach. Jest kilka takich kryteriów, które wydają się wcale nie takie oczywiste…

Co nas przyciąga u płci przeciwnej

1. Wyraz twarzy

Zdaniem badaczy mężczyźni są bardziej zainteresowani szczęśliwymi kobietami – tymi, które się uśmiechają i mają szczęśliwe oczy. Kobiety kochają mężczyzn  o dumnym wyrazie twarzy.

2. Aktywny język ciała

Obserwowanie zachowań ludzi podczas tak zwanych szybkich randek pozwoliło zaobserwować naukowcom,  że zarówno mężczyźni, jak i kobiety preferują partnerów z aktywną mową ciała. To samo dotyczy zdjęć. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety uważają, że osoby złapane w ruchu są bardziej atrakcyjne niż osoby, które zostały sfotografowane w określonej, wystudiowanej pozie.

3. Zapach

Zapachy ciała i perfum mogą przyciągać lub odpychać człowieka. I pomimo tego, że zapach czosnku niszczy romantyczną atmosferę,

Naukowcy odkryli, że kobiety przyciągają zapach mężczyzn, którzy go zjedli. Jednak nie działa to na panów. Oni wolą subtelne, delikatne zapachy.

4. Podobieństwo do rodzica przeciwnej płci

Brytyjscy naukowcy odkryli, że kobietom często podobają się mężczyźni, którzy mają ten sam kolor oczu co ich ojcowie. To samo dotyczy mężczyzn: często wybierają kobiety, które wyglądają podobnie do ich matek.

5. Włosy

Mężczyzn najbardziej pociągają kobiety o długich włosach.

6. Zwierzęta domowe

W swoim eksperymencie izraelscy naukowcy poprosili mężczyzn, aby ocenili się za pomocą opisów tekstowych. Niektórzy mężczyźni mieli psy, a inni nie. I za każdym razem, gdy w opowiadaniu wystąpił pies, mężczyzna wydawał się bardziej atrakcyjny dla kobiety. Naukowcy uważają, że można to wytłumaczyć faktem, że posiadanie zwierzaka oznacza, że ​​mężczyzna jest poważny i gotowy na długotrwały związek.

Dla mężczyzn nie ma znaczenia, czy kobieta ma zwierzaka, czy nie.

7. Muzyka

W 2014 r. Naukowcy poprosili 1500 kobiet o słuchanie kilku piosenek: niektóre z nich były skomplikowane, a inne proste. Poziom złożoności został określony przez liczbę akordów użytych w utworze. Następnie uczestnicy eksperymentu mieli powiedzieć, które piosenki wydają się najbardziej atrakcyjne. Większość kobiet preferowała skomplikowaną muzykę. Co więcej, powiedziały, że wybiorą mężczyzn, którzy skomponowali te piosenki.

Takich eksperymentów nie przeprowadzono z mężczyznami. Tak więc nie można powiedzieć, czy istnieje związek między atrakcyjnością kobiety a jej gustem muzycznym.

8. Altruizm

Altruistyczne zachowanie to kolejna rzecz, która przyciąga zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Naukowcy uważają, że jest to cecha genetyczna: zachowanie altruistyczne wskazuje, że dana osoba prawdopodobnie będzie opiekuńczym rodzicem i przekaże swoje geny następnym pokoleniom.

9. Rozmiar buta

Mężczyźni są bardziej skłonni szukać mniejszych od siebie partnerek. Rozczula ich i pociąga mała stopa kobiety. U pań jest odwrotnie – im większy rozmiar buta mężczyzny, tym bardziej atrakcyjny się on wydaje.


Na podstawie: brightside.me