Uroda Zdrowie

5 oznak, że starzejesz się szybciej, niż powinnaś. Podpowiadamy, jak temu zaradzić

Redakcja
Redakcja
8 marca 2018
Fot. iStock / gradyreese
Następny

Przed pewnymi zmianami nie uciekniemy, te biologiczne zmiany zachodzące w organizmie są bezwzględne. Można natomiast starać się im zaradzić, opóźnić ich rozpoczęcie. Niestety można działać na własną szkodę i przyspieszać procesu starzenia, który jest uśpiony lub wyciszony, ale jest już zaprogramowany w ciele.

Zbyt mała ilość snu, fatalny sposób odżywiania się, nałogi, brak ruchu, to część z grzeszków, które popełniamy, pracując na przedwczesne starzenie się.

Nawet gdy we własnym mniemaniu jesteś młoda i zmarszczki nie są tematem, który spędza ci sen z powiek, sprawdź, czy na pewno jesteś w tak dobrej kondycji, jak uważasz. Trzeba sobie powiedzieć uczciwe, że jest kilka znaków, które w jasny sposób pokazują, że ciebie również dotyczy proces przedwczesnego starzenia się. Jesteś ciekawa?

5 oznak, że starzejesz się szybciej, niż powinnaś

Naukowcy uważają, że przewlekły stan zapalny organizmu jest głównym czynnikiem przyspieszającym starzenie się. W przeciwieństwie do ostrych stanów zapalnych, które mogą być bolesne i nieprzyjemne, przewlekłe stany zapalne związane ze starzeniem są bezbolesne i niewykrywalne. Jedynie subtelne sygnały informują nas, że dzieje się coś niedobrego.

1. Twoja skóra stała się problematyczna

Kondycja skóry jest zewnętrznym odbiciem zdrowia organizmu. Przewlekły stres oraz niewłaściwa dieta mogą powodować stany zapalne i przedwcześnie postarzać skórę. Jeśli skóra jest sucha, swędząca, łuszcząca się, podrażniona, pomarszczona lub obwisła, to wyraźny sygnał do działania. Nie ma na co czekać. najpierw zmień swoje nawyki, a następnie sięgnij po dobrane do potrzeb skóry kosmetyki.

2. Unikasz ruchu, spędzasz czas w pozycji siedzącej

Złe nawyki w pracy i w domu przyczyniają się do przyspieszonego starzenia się. Siedzenie rozleniwia i w dodatku  powoduje powstawanie licznych problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, choroby układu krążenia, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru we krwi, nadmiar tkanki tłuszczowej w talii, nieprawidłowy poziom cholesterolu. Rutyna zabija, rusz się więc, zrób coś inaczej, kup krokomierz, zainstaluj aplikację, która zliczy ilość kroków, które w ciągu dnia zrobiłaś.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Uroda Zdrowie

10 zasad, dzięki którym facet będzie cię pragnął jeszcze bardziej

Redakcja
Redakcja
8 marca 2018
Fot. iStock/g-stockstudio
Następny

Spotykacie się ze sobą pewien czas, a może nawet ze sobą mieszkacie? Myślisz, że jest dobrze, ale w głębi serca chciałbyś, aby było lepiej? Jeśli tak, to wiedz, że nie ty pierwsza odczuwasz takie pragnienie. Niezależnie od długości stażu w związku chcemy być kochane, adorowane, zauważane i po prostu pożądane. 

Nie zawsze jednak jest to takie proste, bo dwoje ludzi w związku może różnić się charakterami i temperamentem. Ponadto przy dłuższym stażu pary, wzajemne pożądanie i pragnienie swojego towarzystwa może słabnąć. Jest to zupełnie naturalne, choć zdecydowanie lepiej dla związku, gdy płomień jest stale podtrzymywany.

10 zasad, dzięki którym facet będzie cię pragnął jeszcze bardziej

1. Daj mu czas

Nie poganiaj go do zaangażowania w waszą relację. Dla mężczyzny nie ma nic gorszego i studzącego zapał, niż przymus i próba włożenia pod pantofel partnerki. Nie naciskaj na niego, miej swoją klasę i pokaż mu, że doskonale sobie radzisz bez niego, ale jego obecność daje ci szczęście. Mężczyzna, który będzie czuł się dobrze obok kobiety, będzie przy niej świadomie i dla prawdziwego uczucia.

2. Bądź niezależna

Tam, gdzie możesz poradzić sobie sama, nie wykorzystuj chęci pomocy faceta. Niech on wie, że nie masz potrzeby wisieć na nim non stop. Pokaż mu, że masz swój świat i swoje zainteresowania i zdecydowanie się nie nudzisz. Załatwiając samodzielnie swoje sprawy, spędzasz czas bez niego A nieobecność powoduje tęsknotę. Stęskniony mężczyzna bardziej pragnie swojej kobiety.

3. Dotykaj go mimochodem

Gdy siedzicie razem, dotknij jego dłoni, zbliż się, aby mógł poczuć zapach twoich włosów. Nie chodzi o to, by wchodzić na niego, ale dać mu do zrozumienia, że wspólna bliskość jest tym, czego teraz potrzebujesz. Niewinny dotyk może rozpalić zmysły i stworzyć ciekawy scenariusz dla chwil sam na sam.

4. Zaskarb sobie sympatię jego bliskich

Poznaj jego przyjaciół i bliskich. Zaskarbiając sobie ich sympatię pokażesz mu, że naprawdę tobie na nim zależy. A on zrozumie, że kobieta, która „kupiła” sobie sympatię ważnych dla niego osób, musi być kimś wyjątkowym. A to zachęca do bliskości.

5. Odpuść sobie zazdrość

Awantury, szczególnie te nieuzasadnione, sprawiają, że mężczyzna prędzej czy później straci cierpliwość. Daruj sobie sceny zazdrości, ale pomyśl, że delikatne ukłucie w sercu zachęca do większych starań o partnera. Niektórzy faceci lubią czuć rywalizację i taka świadomość ich nakręca.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Uroda Zdrowie

Radio internetowe? Jak działa i dlaczego warto zaprzyjaźnić się z nim na dobre

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 marca 2018
Fot. iStock / wundervisuals

Znasz ten moment, kiedy zdejmujesz pranie z suszarki, składasz ją i „sszszzszszzsz” twoje radio zaczyna wyć bez opamiętania? Zazwyczaj w momencie, kiedy wreszcie miałaś się dowiedzieć, jaki tytuł nosi ta nowa, fajna piosenka… Chyba każdy z nas przez to przechodził, 😉 a ponieważ w moim przypadku (chyba mieszkam w jakimś zaklętym miejscu z dziurą w czasoprzestrzeni) radio najlepiej odbiera w miejscach, w których pod żadnym pozorem nie można/nie da się go postawić, postanowiłam sprawę raz na zawsze rozwiązać!

Ratunek czekał pod nosem: radio internetowe! Tylko, co u licha, to oznacza, jak je wybrać i co dalej z tym zrobić? Żebyście nie musieli sami się nad tym głowić, przygotowałam kilka podpowiedzi, których żmudnie poszukiwałam przed swoim zakupem! Kupujemy radio internetowe – do dzieła!

Radio internetowe – co to takiego?

Pierwsza najważniejsza i wcale nieoczywista informacja. Radio FM z funkcją bluetooth, opcją połączenia ze smartfonem itp., to nie radio internetowe. Bo moi mili radio internetowe działa w zupełnie inny sposób. Prawdę mówiąc słowo „radio” ma bardziej znaczenie skojarzeniowe, ponieważ taki odbiornik nie odbiera fal radiowych – i całe szczęście.

Radio internetowe nie posiada żadnych ograniczeń. Możecie za pomocą łącza internetowego odsłuchiwać wszystkie istniejące polskie i zagraniczne stacje radiowe: stacje tematyczne, lokalne – absolutnie wszystko!

Oprócz pojęcia radio internetowe pojawia się często nazwa radio cyfrowe, ale, uwaga, to nie to samo. Radio cyfrowe korzysta z technologi DAB lub DAB+ (Digital Audio Broadcasting), to cyfrowa forma nadawania audycji, czyli wyższy poziom tradycyjnych „analogowych” fal radiowych. Fajnie, gdy radio internetowe posiada taką funkcję, ale nie są one tożsame z internetowym odbiorem stacji. Co ważne, w Polsce z tej formy nadawania korzysta głównie Polskie Radio.  W tej technologii nie odbierzecie wszystkich stacji radiowych.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na jakość. Znajomość marki będzie tutaj odgrywała dużą rolę. Jeśli chcemy kupić dobry sprzęt, żeby umilał nam życie przez długi czas, lepiej postawić na firmy, które od wielu, wielu lat zajmują się sprzętem audio.

Sprawdźcie, jakie funkcje ma odbiornik. Ile stacji pozwala zaprogramować pamięć, jaki ma wyświetlacz – radziłabym celować w średnie rozmiary: dość duże, by swobodnie i bez lupy korzystać ze wszystkich funkcji i jednocześnie nie o rozmiarze ogromnego tabletu, który brzydko wygląda, nie jest potrzebny i razi z daleka swoją aparycją.

Dodatkowe atuty to wyposażenie w możliwość odbioru stacji tradycyjnymi metodami i możliwość połączenia się z aplikacjami streamingowymi takimi, jak np. Spotify. Nie ukrywajmy, to bardzo przydatna opcja dla wszystkich amatorów muzyki, cudownie mieć smartfona, ale jeszcze lepiej posłuchać ulubionej playlisty z porządnych głośników!

Czy jest lepsze od klasycznego radia FM?

Podstawową wadą tradycyjnego radia FM jest jego ograniczenie. Ponieważ odbiera audycje za pomocą fal radiowych, jego zasięg jest ograniczony możliwościami nadajnika – czyli najprościej rzecz ujmując: w  Gdańsku nie złapiecie lokalnej stacji warszawskiej i na odwrót. Jakość odbieranych audycji również jest uzależniona do tego, jakie możliwości ma „sieć” i „antena”. Stąd biorą się zakłócenia, szmery i wszystko, co tak nas denerwuje. 😉

Tanie czy drogie?

Przekrój cenowy jest ogromny, radia znajdziemy w cenach od stu do dwóch tysięcy złotych. Oczywiście najlepszym i najrozsądniejszym wyborem wydaje się być wybranie produktu znajdującego się pośrodku tych widełek cenowych. W granicach 600-800 zł kupimy bardzo dobry sprzęt, o wielu funkcjach, sprawdzonej firmy, wyposażony we wszystkie niezbędne technologiczne nowinki i o ładnym designie. Nie czarujmy się, że radio za 100 zł będzie mu równe, nie ma takiej możliwości. Zdecydowanie lepiej zainwestować raz a dobrze i cieszyć się porządnym brzmieniem z dobrych głośników.

Świetne radio od Hama

Ja, na końcu poszukiwań, stanęłam przed dylematem, czy muszę wybierać między klasycznym odbiornikiem a nowoczesną technologią? Otóż nie. Najlepszym rozwiązaniem, zamiast rezygnować z tradycyjnego odbiornika na rzecz cyfryzacji jest… mieć wszystko! 😉 Czyli wybrać lepsze jakościowo, multifunkcyjne radio hybrydowe. Czyli takie, które umożliwia korzystanie ze wszystkich technologii – zarówno odbiór audycji w sposób tradycyjny, czyli za pomocą fal radiowych, korzystając z technologii DAB i DAB+ oraz łącza internetowego! I właśnie dlatego w oko wpadło mi radio HAMA. Firma znana, godna zaufania. Najwyższa jakość i duży wybór. I nie ukrywajmy – jest bardzo ładne, a nie przaśne czy przypominające kosmiczną konsolę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Dane techniczne:

Typ produktu Radio cyfrowe hybrydowe

Zasilanie

Źródło zasilania 2x baterie AAA-Micro/Wewnętrzny zasilacz

Wygląd (kolor, design, motyw, seria)

Kolor Czarny

Łącza (połączenia, wejścia)

Połączenie LAN (RJ-45)/Line Out (3.5 mm)/Wejście liniowe (3,5 mm)/Wtyk USB A 2.0/Wyjście słuchawkowe
Połączenie UPnP/WLAN

Właściwości elektrotechniczne

Moc na wyjściu (RMS) 10 W
Odbiór sygnału DAB/DAB+/FM/Radio internetowe

Wymiary i waga

Width x Depth x Height 29,5 x 16 x 12,2 cm
Waga 1900 g

Właściwości fizyczne

Głośnik Stereo
Materiał Drewno/Materiał syntetyczny
Network & Streaming Features n/s/Spotify Connect/UNDOK App Control/UPnP/Wifi-Stream (DLNA compatible)

Artykuł powstał we współpracy z HAMA


Zobacz także

Zapotrzebowanie kaloryczne to nie magia. Oblicz je w prosty sposób i zapomnij o chudnięciu w ciemno

Pozwól sobie na chwilę relaksu i zamień swoją codzienną pielęgnację jamy ustnej w prawdziwe spa!

7 kobiecych przypadłości, które utrudniają współżycie