Go to content

Dlaczego nie jesteś szczęśliwa w związku i dlaczego to jest twoja wina

Fot. iStock/lechatnoir

Nie wszystkie relacje są sobie równe. Jest rzeczą oczywistą, że tylko dlatego, że jesteś z kimś w związku, nie oznacza to, że będziesz szczęśliwa. Istnieje wiele rzeczy, które mogą wpływać na poczucie satysfakcji, szczęścia w relacji z partnerem. I wcale nie zawsze  chodzi o to, jak się między wami układa, jaki on jest wobec ciebie. Czasem nie zauważamy własnych błędów…

Kiedy nie jesteś szczęśliwa w związku z własnej winy, zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że:

Przestałaś wkładać wysiłek w waszą relację

Kiedy dopiero zaczynasz nowy związek, wkładasz w to maksymalny wysiłek. Ciężko pracujesz, aby utrzymać swoją miłość. Jednakże, gdy wchodzisz głębiej w stabilny związek, możesz zbyt szybko osiąść na laurach. To samozadowolenie może być główną przyczyną, dla której Twój związek nie daje już ci satysfakcji.

Utkwiłaś w scenariuszu „przyjaciele z korzyściami”

Masz poważne problemy z zaangażowaniem. Chcesz wszystkich przywilejów związku, ale żadnej odpowiedzialności. I to właśnie strach przed zaangażowaniem, naprawdę czyni cię niezadowolonym z całej sytuacji.

Jesteś narcyzem

Narcyz nigdy nie może być szczęśliwy w związkach, ponieważ nie pozwala sobie na zakochanie się we „właściwy sposób”. I dlatego jeśli jesteś narcyzem, nigdy nie będziesz naprawdę szczęśliwa w związku z kimś innym.

Jesteś po prostu nudna i jednowymiarowa

Musisz urozmaicić swoje zainteresowania i pasje, jeśli chcesz sprawić, by twój związek lepiej funkcjonował. Nuda może być przyczyną twojego nieszczęścia.

Utknęłaś w wirtualnym świecie

Stałeś się bezosobowa. Twoje życie składa się z ciebie przed ekranem komputera. Jesteś ciągle aktywna w wirtualnym świecie; ale w prawdziwym świecie nie istniejesz. Nie żyjesz w tej chwili, ponieważ jesteś zbyt pochłonięta cyberprzestrzenią. Nie możesz tworzyć udanego, dobrego związku, bo nie wiesz jak to zrobić.


Na podstawie: relrules.com