Go to content

To już naprawdę koniec lata? Prognoza pogody zapowiada znaczne ochłodzenie…

Fot. iStock/ gpointstudio

Pogoda to najczęstszy temat rozmów, zwłaszcza, gdy czekamy i czekamy na lato. Myśl o tym, że w końcu nadjedzie pozwala nam przeżyć zimę i deszczową wiosnę. Myślisz: „W końcu słońca będzie więcej, będzie chciało się wstać, coś robić”, a tymczasem o poranku budzi cię miarowe stukanie deszczu o parapet.

Lato nas w tym roku nie rozpieszcza. Są tacy, którzy cieszą się, bo upałów nie cierpią. Ale tu nawet nie chodzi o upały, tylko choć ciągiem pięć tygodni słońca, albo trzy. W końcu lato trwa od czerwca do końca września. Tymczasem na piękną słoneczną pogodę raczej nie mamy co liczyć. Jak ktoś się jeszcze łudził, to może pożegnać się z nadzieją.

Prognozy pogody od wczoraj mówią o nadciągającym norweskim niżu, który spowoduje dość znaczne odchłodzenie temperatury powietrza. I tak zamiast letniego sierpnia, będzie nam raczej bliżej do deszczowego października… Temperatury spadną o 10 stopni. Ktoś planuje długi weekend nad morzem? Lepiej zabrać ciepłe ubrania.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że pogoda swoim wiatrem się toczy i my na nią żadnego wpływu nie mamy, więc może się rozmyśli i lato jeszcze pozwoli nam wystawić twarz do słońca. Eh…


 

źródło: TVN Meteo